„Rytas“ įspūdingu spurtu išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Utenoje

Vilniaus „Rytas" buvo arti to, kad šią savaitę patirtų jau antrą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Vis dėlto vilniečiai susiėmė tuomet, kai jau atrodė, kad šansų išsigelbėti Utenoje jiems neliko.

Atsigavusio D.J. Seeley ketvirtajame kėlinyje vedama sostinės komanda panaikino dviženklį deficitą ir dramatiškoje kovoje 92:87 (24:22, 14:22, 20:26, 34:17) nugalėjo „Juventus" ekipą, išsaugodami antrąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Puikiai trečiąjį kėlinį sužaidę uteniškiai ilgą laiką džiaugėsi dviženkle persvara, o dar įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui pirmavo 76:63. Visgi tuomet prabilo ankstesnėse šešeriose rungtynėse vos po 3,2 taško rinkęs D.J. Seeley.

„Ryto" amerikietis pataikė du tritaškius, kiek vėliau pridėjo ir du metimus iš artimesnės distancijos, o jo vedami svečiai spurtavo net 17:3, likus kiek daugiau nei minutei išlygindami rezultatą – 85:85.

Toks Vilniaus komandos atsitiesimas išmušė iš vėžių „Juventus" komandą – varžovų aikštės pusėje uteniškiai niekaip nesugebėjo surengti tikslios atakos, o „Rytą" į priekį išvedė tolimas Dereko Needhamo metimas. Nors Dovis Bičkauskis dar buvo sušvelninęs skirtumą, baudų metimus sumetė D.J. Seeley ir Artiomas Parachovskis įtvirtino „Ryto" pergalę.

Rungtynių didvyriu tapęs D.J. Seeley vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 14 taškų. Iš viso amerikietis jų surinko 22, o tai yra trimis taškais daugiau nei gynėjui pavyko pelnyti per visą kovo mėnesį ir balandžio pradžią. Rezultatyvumu Utenoje jam prilygo tik A. Parachovskis, taip pat pelnęs 22 taškus. Pastarasis dar atkovojo 8 kamuolius ir rungtynes baigė surinkęs net 36 naudingumo balus.

23-ąją pergalę per 30 rungtynių pasiekęs „Rytas" vėl atsiplėšė nuo Klaipėdos „Neptūno", prieš kurį suklupo trečiadienį. Klaipėdiečiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau, tačiau jas uostamiesčio ekipa žais tik po beveik mėnesio – komandos ir lygos vadovų sprendimu, „Neptūno" akistata su Kauno „Žalgiriu" buvo nukelta į reguliariojo sezono pabaigą.

„Juventus" su 12 laimėjimų žengia šešti – nuo Pasvalio „Pieno žvaigždžių" Žydrūno Urbono kariauna atsilieka net keturiomis pergalėmis.

„Juventus": Marius Runkauskas 14 (4/6 trit.), Arvydas Šikšnius ir Martinas Gebenas (7 atk. kam.) po 13, Kennethas Gainesas 12, Karolis Guščikas 11.

„Rytas": D.J. Seeley (9/17 metimai) ir Artiomas Parachovskis (7/9 dvit., 8/8 baud., 8 atk. kam., 36 naud. bal.), Derekas Needhamas 19 (8 rez. perd.), Eimantas Bendžius 17 (4/7 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.).