K. Maksvytis po rungtynių kalbėjo apie startinį jaudulį, V. Šeškus – apie parūkymą baudos aikštelėje (VIDEO)

Klaipėdos „Neptūnas“ lengviausiai iš visų keturių namų aikštės pranašumą turėjusių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų startavo ketvirtfinalio serijoje.

Tik pirmajame kėlinyje vargę ir 5 taškų deficitą turėję uostamiesčio krepšininkai per kitus tris ketvirčius pelnė net 85 taškus ir 102:78 sutriuškinę Prienų „Skycop“ klubą priartėjo prie pusfinalio.

„Laimėjome pirmą mūšį. Pradžia buvo kiek nervinga, galbūt kiek nesėkmingas buvo pirmasis atsarginių žaidėjų išėjimas, – po rungtynių slogaus starto priežastis nagrinėjo „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis. – Nežinau, kas tai lėmė, gal kažkoks stresas. Pradėjome lyg ir gerai, bet pirmojo kėlinio pabaigą pralaimėjome.

Toliau rungtynės vyko pagal mūsų planą – laikėme aukštą tempą, stengėmės agresyviai gintis, bet be abejo, šiandien rungtynes laimėjo geras puolimas.“

Nors pergalė pirmajame susitikime iškovota užtikrintai, K. Maksvytis nemano, jog jau verta nurašyti „Skycop“ ekipą. Pasak stratego, jo auklėtiniai prieš atsakomąjį susitikimą Prienuose privalo išlaikyti maksimalų susikaupimą.

„Jie yra pavojingi. Su jais negalima taikyti bet kokios gynybos. „Skycop“ žaidžia su broliais, kurie labai išplečia aikštelę, su Janavičiumi, kuris labai agresyviai veržiasi, turi metikų. Jie kaitalioja gynybos sistemas iš zoninės į asmeninę, reikia greitai prisitaikyti. Su jais tikrai negali žaisti standartiškai, o tai priverčia mus keisti gynybos sistemas ir tai, ką darėme prieš tai.

Tikrai neapsiraminome – iškovojome pirmąją pergalę, dabar turime ją užmiršti, pailsėti ir ruoštis kitoms rungtynėms“, – kalbėjo „Neptūno“ vairininkas.

Į pergalę pirmajame ketvirtfinalio mače Klaipėdos komandą vedė įspūdingai arenos lankus laužęs Jerai Grantas. Amerikietis pataikė 9 dvitaškius iš 10, pelnė 19 taškų ir surinko 29 naudingumo balus, o K. Maksvytis patikino, kad prieš lemiamas sezono kovas „centrui“ suteiktas poilsis jam turėjo išeiti į naudą.

„Turbūt poilsis daug davė tiek fiziškai, tiek emociškai. Nereikia pamiršti, kad jis atvažiavo pas mus tiesiai po Venesuelos čempionato ir tikrai labai gerai žaidė pirmojoje rungtynių pusėje. Tikiuosi, kad jis pasiruošęs atkrintamosioms varžyboms tiek koncentracija, tiek kūnu“, – vylėsi K. Maksvytis.

Savo ruožtu „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus po pralaimėjimo aiškino jo priežastis ir pabrėžė, kad prieš Vilniaus „Rytą“ rungtyniauti ketvirtfinalyje jo ekipai būtų buvę naudingiau, nei prieš „Neptūną“.

„Norėjosi pasipriešinti daugiau, bet mes šiandien tikrai daug kur nesilaikėme plano ir gynyboje, ir puolime. Klaipėda yra ta komanda, kuri labai gerai tuo pasinaudoja. Dar vienas dalykas, kritęs į akis – fiziškumas. „Neptūnas“ turi vieną mažą žaidėją, o visi kiti yra mažiausiai dvimetriniai. Jie neduoda mums lengvai žaisti. Aš ir sakiau, kad mūsų komandai žaisti su „Rytu“ būtų lengviau, nes jie daro mažiau pasikeitimų.

Klaipėdos komandoje visi keičiasi ir jokios taktikos neveikia – reikia arba apžaisti varžovą vienas prieš vieną, arba įmesti aukštaūgiams. Mes pirmajame kėlinyje viską darėme gerai, nors nepataikėme tritaškių. Mes viską darėme gerai, o po to tai nutrūko. Galbūt kvapo pritrūko, antrajame kėlinyje galbūt buvo ir mano klaidų su keitimais, bet be keitimų mes išvis nepažaistume

Broliai nori laimėti, sako, kad gali daugiau žaisti, bet mes matėme, kai turėjome trejas rungtynes iš eilės. Dvejas sužaidėme, o trečiose viskas pasimatė. Ne dvidešimtmečių organizmas, jie turi atsistatyti. Kitose rungtynėse bandysime pataisyti, labiau viską akcentuoti.

Manau, kad Prienuose duosime kovą ir grįšime Klaipėdą“, – ambicingai pareiškė V. Šeškus.

V. Šeškus liko nusivylęs ir nepasiteisinusiu gynybos planu.

„Mes pasakome, kad Pauliui Dambrauskui leisime mesti. Taip ginamės penki prieš keturis, bet kažkodėl visada kitas žmogus išmeta laisvas. Tai nesuprantama. Mes žmogui duodame „parūkyti“ baudos aikštelėje, nieko nedaryti, tik visiems padėti, bet mums vis tiek tai neišeina. Galbūt trūko susikaupimo“, – vaizdžiai kalbėjo prieniškių strategas.