Patarimų iš NBA žaidėjų sėmęsis Š. Marčiulionio sūnus: pradžioje buvo mažas šokasBirželio 9–12 d. Rygoje vyko 18-oji NBA organizuota „Basketball Without Borders" stovykla, sukvietusi 64 geriausius Europos jaunuosius talentus, 17 metų ir jaunesnius. Joje dalyvavo ir savo sugebėjimus parodė ir Vilniaus „Perlo" žaidėjai Augustas Marčiulionis bei Ąžuolas Tubelis, kuris laimėjo „GRIT" apdovanojimą.Iš 64 stovyklos dalyvių pakviečiama 40 vaikinų bei 24 merginos. Stovykloje buvo įvairių veiklų: žaidimas „penki prieš penkis", dalyviai išmėgino savo jėgas tritaškių konkurse, taip pat klausėsi NBA žvaigždžių patarimų.

Stovykloje dalyvavo Dalaso „Mavericks" treneris Rickas Carlisle'as, šios komandos žvaigždė Kristapas Porzingis, taip pat broliai Dairis ir Davis Bertaniai, Semas Dekeris ir kt.

A. Marčiulionis ir Ą. Tubelis su komanda tapo šios stovyklos nugalėtojais. Ąžuolas taip pat gavo ir asmeninį „GRIT" apdovanojimą, skirtą už fiziškumą bei pastangas aikštelėje.

Vaikinams grįžus į gimtinę, pakalbinome A. Marčiulionį apie patirtį turnyre ir paklausėme, ką ketina veikti vasarą.Augustai, kaip asmeniškai sekėsi „Basketball without Borders" stovykloje?

– Joje buvo surinkti geriausi Europos krepšininkai, pradžioje buvo galbūt toks mažas šokas. Dalyviai buvo fiziškai stiprūs, tiek pats žaidimas labiau amerikietiško stiliaus. Mus paskirstė į komandas ir žaidėme tokį laisvą krepšinį. Reikėjo kelių dienų prie visko priprasti, bet po to sekėsi gana neblogai.Kokios veiklos buvo sunkiausios ar kokius žaidimo elementus patobulinai?

– Sunkiausia buvo krūvis ir tempas, nes dauguma žaidėjų yra atletiški. Pasisėmiau patarimų iš NBA žaidėjų ir trenerių, taip pat sužinojau daugiau apie komandinę gynybą, kurią, manau, patobulinau, tad buvo tikrai naudinga.

Stovyklos pabaigoje žaidėte atkrintamąsias „penki prieš penkis" rungtynes. Kelintą vietą užėmėte su komanda ir kaip vertini savo individualų pasirodymą?

– „Penki prieš penkis" laisvu stiliumi žaisdavome kiekvieną dieną, o finalinę atkrintamųjų dieną nugalėjome visas komandas. Finale laimėjome prieš labai talentingą komandą, tad buvo džiaugsmo, nes ir individualiai prisidėjau prie tos pergalės, ir taip užbaigėme stovyklą gražia nata.

Visas treniruočių dienas praleidai su Ą. Tubeliu, kuris taip pat laimėjo individualų „GRIT" apdovanojimą. Kiek komandos draugo buvimas vienoje komandoje tau turėjo įtakos?

– Labai prie pergalių prisidėjo tai, kad komandoje buvau su Ąžuolu, su kuriuo esame neblogai susižaidę ir puikiai jaučiame vienas kitą. Manau, jis tikrai nusipelnė apdovanojimo, nes žaidė agresyviai, gerai gynėsi ir atkreipė dėmesį į save.

Kokie tavo artimiausi vasaros planai?

– Dabar visos mintys sukasi apie pasiruošimą Europos jaunimo čempionatui, kuriame norisi kuo geriau sužaisti. O apie ateinantį sezoną galvosiu vėliau.Rytasvilnius.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama