Puolime strigęs „Rytas“ patyrė triuškinamą pralaimėjimą Prancūzijoje

Europos taurės turnyro starte maloniai nustebinęs Vilniaus „Rytas" sugrįžo į realybę antrajame ture. Limožo mieste Prancūzijoje rungtyniavę vilniečiai 61:82 (17:19, 14:14, 23:25, 7:24) nusileido vietos CSP krepšininkams ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Prieš savaitę žaisdami su Krasnodaro „Lokomotiv" klubu įspūdingą puolimą demonstravę ir net 40 taškų per antrąjį kėlinį surinkę sostinės krepšininkai Limože užstrigo puldami varžovų krepšį.

„Rytas" šiame mače solidžiai pataikė iš toli, realizuodamas 10 tritaškių iš 23, tačiau klaikiai pataikė iš artimesnės distancijos ir nuo baudų metimų linijos – tikslą pasiekė vos 9/31 dvitaškių ir 13/25 baudų.

Tiesa, net ir pramesdami daugybę metimų, „Ryto" žaidėjai beveik tris kėlinius kvėpavo varžovams į nugaras. Po Mindaugo Girdžiūno taiklaus tritaškio trečiajame kėlinyje likus žaisti 4 minutes vilniečiai dar pirmavo 48:47, bet Limožo klubas tuomet spurtavo 9:0 ir ėmėsi krautis lemiamą persvarą.

Ketvirtasis kėlinys „Rytui" susiklostė tiesiog košmariškai. Sostinės ekipa per lemiamą ketvirtį pataikė vos 2 metimus iš 9, suklydo penkis sykius, tuo tarpu CSP sumetė net penkis tritaškius ir laimėję kėlinį 24:7 iškovojo užtikrintą pergalę.

Vilniaus komandos gretose vos du žaidėjai – Pako Cruzas ir Tu Holloway – surinko dviženklį taškų skaičių, bet ir jiems šis vakaras nebuvo lengvas – gynėjai kartu sudėjus pataikė tik 8 metimus iš 21.

CSP gretose rungtyniaujantis Ovidijus Varanauskas mače prieš „Rytą" savo taškų sąskaitos Europos taurėje atsidaryti nesugebėjo – lietuvis prametė visus keturis metimus ir antrose rungtynėse iš eilės taškų nepelnė.

Trečiojo turo rungtynes „Rytas" žais ateinantį antradienį, kai namuose grumsis su dvi pergales iš tiek pat galimų pasiekusiu Belgrado „Partizan" klubu.

CSP: Semajas Christonas 19 (8/12 dvit., 8 rez. perd.), Vincentas Sanfordas 16 (3/3 trit., 6 atk. kam.), Hugo Invernizzi 14 (4/6 trit.), Marcusas Ginyardas ir Brianas Conklinas po 10.

„Rytas": Pako Cruzas 13 (1/5 dvit., 3/5 trit.), Tu Holloway 10 (4/11 metimai, 6 atk. kam.), Evaldas Kairys, Cameronas Bairstow (5/9 baud.) ir Arnas Butkevičius (2/7 metimai) po 7, Deividas Sirvydis 6 (2/4 trit.).