„Crvena Zvezdos“ treneris – su (ne)laikinojo statusu (Mačo apžvalga)Ketvirtadienio Eurolygos varžovai Kauno „Žalgiris" (3-6) ir Belgrado „Crvena Zvezda" (2-7) tarpusavio kovą pasitinka panašiomis nuotaikomis. Abu klubai pralaimėjo pastarąsias trejas rungtynes ir abiejų trenerių pečius slegia kalnas rūpesčių.Atrodytų, sunku įsivaizduoti, kad galėtų susvyruoti Šarūno Jasikevičiaus pozicijos. O jo oponentui Andrijai Gavrilovičiui kiekviena diena ir kiekvienos rungtynės yra kupinos įtampos. 54 metų italų kilmės serbas prie „Crvena Zvezdos" vairo stojo spalio 22 d. kaip laikinasis treneris. Praėjo mėnuo, tačiau Belgrado klubo prezidentas Nebojsa Covičius, regis, neapsisprendęs – palikti A. Gavrilovičių poste ar ieškoti kito stratego.

Ilgametė patirtis Rusijoje

A. Gavrilovičius netapo garsiu krepšininku, todėl anksti pradėjo trenerio karjerą. Dar 1986 m. jis ėmėsi darbo su „Crvena Zvezdos" jaunimo komandomis, vėliau dešimtmetį treniravo jaunimą Italijoje, su kuria jį sieja šeiminiai ryšiai.

2007 m. serbas persikėlė į Rusiją ir tapo Kazanės „Uniks" trenerio asistentu, po to tokias pat pareigas net 6 sezonus ėjo Maskvos srities „Chimki" klube. Čia jam teko talkinti ir lietuvių specialistui Rimui Kurtinaičiui.

2018 m. A. Gavrilovičius sugrįžo į „Crvena Zvezdą" ir prisijungė prie šio klubo trenerių komandos.

2019–2020 m. sezono pradžia Raudonąja žvaigžde vadinamai ekipai buvo banguota, o vieną spalio dieną klubo prezidentas N. Covičius priėmė sprendimą atleisti vyriausiąjį komandos trenerį Milaną Tomičių. Spalio 22-oji buvo ypatinga A. Gavrilovičiui – jis sulaukė pasiūlymo perimti komandos vairą. Dešimtmetį tik kitų trenerių asistentu dirbusiam serbui tai buvo malonus pripažinimas.

„Kad ir kas taps nauju vyriausiuoju treneriu, turės visišką klubo valdžios palaikymą. Tačiau kol kas niekur neskubame, svarstome įvairiausius variantus", – tada kalbėjo N. Covičius.

Praėjo mėnuo, o A. Gavrilovičius ir toliau dirba vyriausiuoju šios komandos treneriu. Tiesa, per tą laiką Eurolygoje Belgrado ekipai sekėsi ne itin gerai – per 6 rungtynes iškovota 1 pergalė – 90:78 pavyko įveikti „Chimki". Pastarosios trejos rungtynės pralaimėtos, o užvakar Serbijos čempionai Berlyne 80:93 neatsilaikė prieš ALBA su Roku Giedraičiu.

„Nežaidėme taip, kaip buvome suplanavę. Krepšininkų veiksmuose pastebėjau nuovargio ženklus. Galbūt taip yra dėl įtempto varžybų grafiko", – antradienio vakarą Berlyne svarstė A. Gavrilovičius.

Ieškos naujų resursų

Š. Jasikevičius pažymėjo, kad „Crvena Zvezdos" komandoje yra neblogų gynybos specialistų. Serbai taip pat per rungtynes vidutiniškai perima 7,7 kamuolio. Tačiau Belgrado komandos puolimas vienas prasčiausių lygoje – 72,9 taško. („Žalgiris" renka vidutiniškai 78,2).

Pastarosiose trejos rungtynėse žalgiriečiai praleido vidutiniškai po 87,3 taško, tad nenuostabu, kad tas rungtynes pralaimėjo. Š. Jasikevičius neabejoja – įveikti varžovus galima tik neleidus viršyti jiems savo pelnomų taškų vidurkio.

„Nebent jie sužais fantastiškas rungtynes puldami", – pridūrė Šaras.

Kaip ir „Žalgiris", „Crvena Zvezda" neturi puolime aiškiai išreikšto lyderio. Šioje komandoje po 11,4 taško renka Billy Baronas, 10 – Stratos Perperoglou, 9,8 – Lorenzo Brownas. Pastarasis dar atlieka po 3,7 rezultatyvaus perdavimo ir perima 1,2 kamuolio.Tiesa, S. Perperoglou pastarąsias dvejas rungtynes praleido dėl traumos ir šį vakarą taip pat gali nežaisti.

„Paraiškoje turime 14 krepšininkų, todėl treniruočių procesas nesutriko. Laukia dar vienos sudėtingos rungtynės išvykoje po dar vienos kelionės su nedidele poilsio pertrauka, – sakė A. Gavrilovičius. – Žinau, kad Kaune bus labai sunku, nes „Žalgiris" kovos su milžiniška motyvacija ir norės savų žiūrovų akivaizdoje sugrįžti į pergalių kelią. Norėdami priešintis, privalėsime atrasti papildomų resursų."

„Žalgirio" ir „Crvena Zvezdos" dvikova Kaune prasidės 20 val.
Vilmantas Remeika | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama