30 negirdėtų ir keistų faktų apie K. Bryantą: nuo vardo gimimo užkandinėje iki žaidimo prieš savo šešėlį (Video)Kobe Bryantas po 20 metų paliko NBA. 37 metų veteranas nusprendė baigti savo spalvingą karjerą NBA. Pateikiame trisdešimt įspūdinų faktų apie šį nepaprastą „Los Angeles Lakers“ žvaigždžę.

„Kobe meilė žaidimui besąlygiška. Nesvarbu, ar jis žaidžia finale, ar popiet mankštinasi tuščioje salėje. Prisidedu prie milijonų fanų visame pasaulyje ir sveikinu jį su nepaprasta karjera NBA. Kobe – vienas geriausių žaidėjų sporto istorijoje. Ačiū jam už nepamirštamas akimirkas“, - kalbėjo NBA bosas Adas Silveris.
1. Kobe Beanas Bryantas gimė Filadelfijoje, Pensilvanijoje, 1978 metų rugpjūčio 23 dieną. Jis buvo jauniausias vaikas iš trijų Joe Bryanto ir Pamelos Cox Bryant šeimoje ir vienintelis sūnus buvusios NBA žvaigždės.2. 8 metus Kobe praleido Italijoje ir laisvai kalba itališkai.

3. Bryanto vardas gimė užkandinėje – taip vadinosi Bryanto tėvų mėgstamas kepsnys.

4. Ar žinojote, kad jis buvo pirmasis gynėjas į NBA patekęs vos baigęs mokyklą?

5. Kobe į NBA lygą žengė tiesiai iš mokyklos ir visą savo karjerą praleido vilkėdamas „Lakers“ marškinėlius. Su Los Andželo klubu laimėjo penkis NBA čempiono titulus.6. K. Bryant 17-a kartų buvo NBA Visų Žvaigždžių rungtynių dalyvis, 15 kartų pateko į simbolinę NBA komandą, 12 kartų – į simbolinę geriausiai besiginančių žaidėjų rinktinę.7. Jis dukart lygoje buvo lyderis pagal pelnomus taškus ir trečias visų laikių rezultatyviausių reguliariojo sezono žaidėjų sąraše.

8. 20 metų lygoje žaidęs veteranas yra rekordininkas – niekas taip ilgai nerungtyniavo vienoje NBA komandoje.

9. 2007 metais ESPN jį paskelbė antruoju geriausiu visų laikų gynėju po Michaelo Jordano.10. Jis yra vienas universaliausių žaidėjų lygos istorijoje: vidutiniškai pelnė 25,4 taško, atkovojo 5,3 kamuolio, atliko 4,8 rezultatyvaus perdavimo ir perėmė 1,5 kamuolio per rungtynes.

11. Kobe – pirmas žaidėjas NBA istorijoje per karjerą pelnęs mažiausiai 30 tūkst. taškų ir atlikęs 6 tūkst. rezultatyvių perdavimų.12. Prestižiniai žiniasklaidos kanalai „Sporting News“ ir TNT paskelbė K. Bryantą NBA pastarojo dešimtmečio žaidėju.

13. K. Bryantas dukart su JAV nacionaline komanda laimėjo olimpinius aukso medalius.14. Per 20 metų Kobe dirbo su 10 skirtingų trenerių.

15. Net 16 kartų žaidė rungtynes per Kalėdas. Daugiausiai per istoriją.

16. 3,57 mln. JAV dolerių, kuriuos K. Bryantas uždirbo per pirmuosius tris savo sezonus NBA. Per savo pirmąjį sezoną jis vos perkopė milijoną – 1,015 JAV dolerių.17. 4 kartus Kobei nepavyko su „Lakers“ prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Trys iš jų – per pastaruosius tris sezonus. Dar vienas - 2004-05 sezoną, kai „Lakers“ pergalių ir pralaimėjimų santykis buvo 34-48.

18. 8 numeriu pažymėtais marškinėliais jis žaidė pirmuosius 10 sezonų. Tuomet pakeitė į 24 numerį 2006-07 sezone. Tai numeris, kuris puikavosi ant jo aukštosios mokyklos marškinėlių. Kuriuos „Lakers“ pakabins palubėje? Tikriausiai abu.

19. Kobe treniruodavosi ir tobulindavo savo judesius žaisdamas prieš savo šešėlį.

20. 15 kartų pradėjo Visų žvaigždžių starto penkete. Daugiausiai istorijoje. Šių rungtynių MVP buvo išrinktas keturiskart – tiek istorijoje pavyko tik Bobui Pettitui.

21. Kobe yra didelis „A.C Milan“ futbolo klubo fanas. Krepšininko favoritas - legendinis Marco van Bastenas.22. Atletas atliko net 19 trigubų dublių per karjerą. Vidutiniškai kiek mažiau nei vienas per sezoną. Būdamas puikus snaiperis jis dažniausiai pritrūkdavo rezultatyvių perdavimų, tačiau karjeros vidurkis – 4,7 per rungtynes, ne taip toli nuo Michaelo Jordano vidurkio – 5,3.

23. 352 milijonai JAV dolerių, kuriuos K. Bryantas gavo iš įvairių reklamos sutarčių su stambiausiomis pasaulio įmonėmis kaip „Nike“, „McDonald’s“, „Coca-Cola“, „Turkish Airlines“, „Mercedes-Benz“ ir „Hublot“.

24. Kobe jaunystėje norėjo būti reperiu bei buvo sudaręs sutartį su muzikos kompanija „Sony“. Būtent savo repavimo karjeros metu Bryantas sutiko savo būsimą žmoną.

25. Krepšininkas 1996 metų NBA naujokų biržoje galėjo atsidurti „Los Angeles Clippers“ klube, tačiau paskutinę akimirką Bryantą pasirinko „Hornets“, kuri jį iškart išmainė „Lakers“.

26. 20 sezonų su „Lakers“ – daugiausiai istorijoje vienam žaidėjui vienoje komandoje.

27. Atletas Mike'ą D'Antonį įvardijo kaip vieną mėgstamiausių žaidėjų vaikystėje. Jis stebėjo jo žaidimą, gyvendamas Italijoje.28. 2006 m. Kobės dukra gimė 6 min. anksčiau nei jo komandos draugo Shaquille‘o O‘Nealo.

29. 38,024 – tiek kainuoja specialiai paskutinėms K. Bryanto rungtynėms pagaminta beisbolo kepuraitė. Prekė pagaminta iš ėriuko ir gyvatės odos su skaičiumi 24 priekyje. Šis išraitytas iš 3,5 uncijų 18 karatų aukso. Iš viso pagaminta tokių aštuonios.

30. Pigiausias bilietas į paskutines K. Bryanto rungtynes kainavo net 650 JAV dolerių. Ir tai garantuos tik vietas trečioje pagal aukštį tribūnų platformoje. Paprastai ši vieta sezono abonemento apimtyje kainuoja 38 JAV dolerius.

Įspūdingiausi Kobe Bryanto karjeros momentai:alt
BasketZone.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama