Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Nenusisekę kontraktai: penki NBA žaidėjai, kurių sutartys „dovanojo“ nuostolių komandoms (Video)Krepšinio pasaulyje gana ilgą laiką sklandė tema apie Donato Motiejūno bei Hjustono „Rockets“ nesutarimus dėl naujojo kontrakto. Lietuvos krepšininkas siekė gauti užtikrintą ir solidžią sutartį, tačiau komanda, kuriai jis priklauso, vengė mokėti tiek, kad lietuvis būtų patenkintas.

NBA algų kepurė pastaraisiais metais smarkiai ūgtelėjo, tačiau klubai į kontraktus su žaidėjais žvelgia itin atsargiai. Priežastis paprasta – nė viena komanda nenori permokėti už krepšininką, dėl kurio žaidimo nėra užtikrinta.

NBA lygoje gausu atvejų, kai sutartis su žaidėjais pasirašę klubai vėliau patyrė nuostolių, o tarp komandoms finansiškai pakenkusių žaidėjų – pakankamai gerai pažįstamos pavardės.

Naujienų portalas Alfa.lt pristato penkis NBA atletus, kurių sutartys nebuvo tokios, kokių komandos iš tiesų tikėjosi pateikdamos pasiūlymus.Allanas Houstonas („Knicks“, šešeri metai, 100 mln. JAV dolerių)Šis asmuo dar ilgus metus Niujorko sirgalių bus mylimas ir gerai prisimenamas kaip svarbus komandos žaidėjas. Ypač dėl jo fantastiško pasirodymo per 1999 metais atkrintamųjų rungtynių serijos lemiamą susitikimą su Majamio „Heat“. Deja, kontraktas, kurį A. Houstonas pasirašė su Niujorko komanda dvejais metais vėliau, persekiojo „Knicks“ klubą net ir krepšininkui baigus karjerą 2005-aisiais.

Atletui būnant trisdešimties, jo komanda manė, kad sprendimas sudaryti šešerių metų sutartį, vertą 100 mln. dolerių, yra pagrįstas. Tačiau A. Houstonas žaidė tik ketverius metus iš šešerių, o tuomet baigė karjerą. „Knicks“ sumokėjo nemenką pinigų sumą, tačiau jų norai nebuvo visiškai išpildyti.Benas Wallace‘as („Bulls“, ketveri metai, 60 mln. JAV dolerių)Gynybinis žaidėjas, puikiai žinomas dėl savo gebėjimo kovoti po krepšiu ir dalyti blokus. 2006-aisiais po daugybės gerų sezonų „Pitstons“ gretose jo žaidimas kiek priblanko. Tačiau atletas sulaukė netikėto pasiūlymo iš Čikagos „Bulls“, kurio tiesiog negalėjo atsisakyti. Komanda jam pasiūlė ketverių metų 60 milijonų dolerių vertės sutartį. Vis dėlto, žaisdamas Čikagoje, B. Wallace‘as toli gražu nebuvo toks, koks iš tikrųjų galėtų, o krepšinio ekspertai netgi juokavo, kad atletas atostogauja. Bet kokiu atveju puolėjas susižėrė nemenką sumą pinigų, o Čikagos komandai liko tik kratyti galvą.Gilbertas Arenas („Wizards“, šešeri metai, 111 mln. JAV dolerių)Žaidėjas, kuris buvo svarbia Vašingtono „Wizards“ komandos dalimi trejus metus iš eilės. Pataikė ne vieną lemiamą metimą ir vedė komandą į atkrintamąsias rungtynes. 2008 metais, kai per praėjusį sezoną buvo sužaidęs vos trylika mačų, G. Arenas iš klubo sulaukė netikėto pasiūlymo – 111 mln. dolerių vertės kontrakto. Tokia proga buvo pasinaudota, tačiau sutartis, kurią klubas pasirašė su žaidėju, visiškai neatitiko to, ką vėliau gynėjas pademonstravo. Krepšininkas per tris sezonus su Vašingtono komanda sužaidė vos 55 mačus, tačiau susižėrė milžinišką pinigų sumą iš „Wizards“ biudžeto. Komanda patyrė didelių nuostolių.Dariusas Milesas („Trail Blazers“, šešeri metai, 48 mln. JAV dolerių)2000 metų NBA Naujokų biržos 3-iasis šaukimas, kuris pasižymėjo išskirtiniais fiziniais duomenimis, o jam buvo žadėta puiki ateitis. Tačiau viskas klostėsi visai kitaip, nei buvo tikėtasi. Tiesa, žaidėjui nepasisekė tik žaidžiant, kadangi, net ir nedemonstruodamas puikios formos, jis sugebėjo gerokai praturtėti. 2003 metais atletas sukirto rankomis su Portlando „Trail blazers“ komanda dėl šešerių metų 48 mln. dolerių vertės kontrakto. D. Milleris, žaisdamas Portlande, dažniau trynė suolą, tačiau net ir už tai gavo krūvą pinigų.Eddy Curry („Knicks“ , šeši metai, 60 mln. JAV dolerių)Savo karjeros pabaigoje šis žaidėjas buvo žinomesnis dėl didelio kontrakto, nei gebėjimų kažką ypatingo nuveikti aikštėje. Kodėl Niujorko „Knicks“ komanda nusprendė pasirašyti sutartį su šiuo žaidėju, kurios jis buvo nevertas, apmąstyti sunku, tačiau tuo momentu klubo vadovybė kažką jame įžvelgė. Įdomus faktas, kad per visą savo karjerą E. Curry buvo šimtaprocentinis metikas iš toli (metė du tritaškius, kurie abu buvo taiklūs). Per pastaruosius du sezonus, praleistus Niujorko komandoje, puolėjas sužaidė vos dešimt mačų.

alt

Alfa.lt
 


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama