Reklaminis skydelis

11 NBA milžinų: aukščiausi žaidėjai lygos istorijoje (VIDEO)Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) niekad netrūko žaidėjų, kuriems net nereikia pašokti tam, kad pasiektų lanką. Gerokai daugiau nei 2 metrus ištįsę krepšininkai nepasižymėjo dideliu greičiu aikštelėje ir žaibišku mąstymu.

Didelis ūgis toli gražu nėra sėkmės NBA garantija. Stipriausioje pasaulio lygoje labiausiai dėmesys kreipiamas į tuos, kurie greitai bėga, aukštai šoka ir turi gerą metimą. Mūsų vienuoliktuke net 10 krepšininkų yra jau istorija, jie lygoje nerungtyniauja.

Įdomu tai, kad niekada žaidėjas, viršijantis 218 cm ūgį, nebuvo geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Nors būtent kova po krepšiais turėtų būti tokių krepšininkų privalumas, tačiau jie savo gerųjų savybių neišnaudodavo.11 vieta: Priestas Lauderdale‘asŪgis: 224 cm
Svoris: 147 kilogramai
Pilietybė: JAV, Bulgarijos
Komandos: 1996–1997 metai Atlantos „Hawks“, 1997–1998 metai Denverio „Nuggets“
Rungtynės NBA: 74
Statistika: 3,4 taško, 1,9 atkovoto kamuolio, 0,4 rezultatyvaus perdavimo, 0,4 blokuoto metimo

Šis vyrukas prisimenamas retai. Pats krepšininkas pripažino, kad norėtų kuo greičiau pamiršti tai, kad buvo NBA. Prieš paduodamas paraišką į NBA naujokų biržą, aukštaūgis rungtyniavo Graikijoje, kur buvo vienas mėgstamiausių krepšininkų.

28-uoju šaukimu P. Lauderdale‘ą pasirinkusi „Hawks“ debiutiniame sezone jam leido pažaisti vos 5 minutes. „Nuggets“ gretose amerikietis sužaidė 39 rungtynes.

Atvykęs į Europą, P. Lauderdale‘as penkerius metus rungtyniavo Sofijos „Lukoil Akademic“ gretose, o vėliau iškeliavo į Kiniją. 2010 metais „centras“ sukirto rankomis su Sofijos „Levski“ komanda ir Bulgarijoje žaidžia iki šiol.10 vieta: Ralphas SampsonasŪgis: 224 cm
Svoris: 107 kilogramai
Pilietybė: JAV
Komandos: Hjustono „Rockets“ (1983–1987), Oklendo „Warriors“ (1987–1989), Sakramento „Kings“ (1989–1991), Vašingtono „Wizards“ (1991–1992)
Rungtynės NBA: 456
Statistika: 15,4 tšk. 8,8 atk. kam. 2,3 rez. perd. 1,6 blk.

Rungtyniaudamas Nacionalinėje studentų asociacijoje (NCCA) amerikietis tris kartus iš eilės tapo naudingiausiu lygos krepšininku ir „Rockets“ nieko kito neliko, kaip pasirinkti jį pirmuoju šaukimu.

Debiutas R. Sampsonui buvo sėkmingas – jis pripažintas geriausiu naujoku, rinkdamas po 20 taškų per mačą. Tiesa, Hjustono komanda vėl užėmė paskutinę vietą ir gavo pirmąjį naujokų biržos šaukimą, kurį išnaudojo pasikviesdama Hakeemą Olajuwoną. Ar du pajėgūs aukštaūgiai pasidalys laiką aikštelėje? Jokių problemų.

R. Sampsonas pasistūmėjo į sunkiojo krašto puolėjo poziciją. „Rockets“ atsigavo ir nužygiavo iki NBA finalo, kuriame pralaimėjo „Celtics“. Tą komandą visi vadino „blokų monstrais“.

Visi ruošėsi revanšui, tačiau R. Sampsono laikas ištiksėjo. Aukštaūgis ėmė traumuotis tiesiog lygioje vietoje. Reabilitacijos trukdavo po kelis mėnesius.

„Rockets“ suprato, kad tai aukštaūgio eros pabaiga ir jį greitai išmainė į kitą komandą. Persikėlęs į „Warriors“, „centras“ su skaudančiais keliais dar kankinosi ketverius metus, vėliau sekė žaidimas dar „Kings“ ir „Wizards“ gretose, tačiau visi suprato, kad amerikietis turi baigti karjerą, nes medicina prieš jo traumas buvo bejėgė.9 vieta: Rikas SmitsasŪgis: 224 cm
Svoris: 113 kilogramų
Pilietybė: Olandijos
Komandos: Indianos „Pacers“ (1988–2000)
Rungtynės NBA: 867
Statistika: 14,8 tšk. 6,1 atk. kam. 1,4 rez. perd. 1,3 blk.

Visą karjerą „Pacers“ komandoje praleidęs olandas buvo komandos gerbėjų numylėtinis. Nors 1988 metų NBA naujokų biržoje jį pasirinko antruoju šaukimu, vidurio puolėjo karjera prasidėjo sėdint ant atsarginių žaidėjų suolelio.

R. Smitsas savąjį šansą gavo tuomet, kai traumą patyrė pagrindinis „Pacers“ aukštaūgis. Krepšininkas galimybe pasinaudojo ir geru žaidimu užsitarnavo vietą geriausių naujokų penketuke.

Nors jis buvo labai aukštas, krepšininkas nebuvo tipinis „centras“, nes pasižymėjo geru pataikymu iš vidutinio nuotolio ir net tritaškio.

Žaidimas atsiraukus neleisdavo amerikiečiui baigti mačo savo sąskaitoje turint daug atkovotų kamuolių. 2000 metais baigdamas karjerą R. Smitsas pasakė, kad pasitraukia, nes tiesiog nenori būti invalidu.

8 vieta: Markas EatonasŪgis: 224 cm
Svoris: 132 kilogramai
Pilietybė: JAV
Komandos: Jutos „Jazz“ (1982–1993)
Rungtynės NBA: 875
Statistika: 6 tšk. 7,9 atk. kam. 1 rez. perd. 3,5 blk.

Į NBA krepšininkas pateko per atsitiktinumą. Aukštaūgis ramiai studijavo automechaniką, dirbo autoservise, o vakarais su draugais nevengdavo išlenkti taurelės. Ūgiu išsiskiriantį vyruką pastebėjo „Jazz“ trenerio asistentas, kuris užsuko į autoservisą remontuoti automobilio.

Strategas pakvietė M. Eatoną į treniruočių stovyklą ir ėmė jį mokyti krepšinio paslapčių. Jau po metų jis tapo „Jazz“ nariu ir NBA lygoje rinko po 14 taškų.

Pirmajame sezone jis blokavo 275 varžovų metimus, o antrajame – net 351. „Jazz“ pirmą kartą istorijoje pateko į atkrintamąsias varžybas. M. Eatonas neketino sustoti ir trečiajame sezone blokavo 456 varžovų metimus.

Tai geriausias rezultatas lygos istorijoje. 1985 metais „centras“ pripažintas geriausiai besiginančiu krepšininku. Šį titulą jis gavo dar kartą 1989 metas.

M. Eatoną taip gerbė, kad 1989 metais net pakvietė į NBA „Visų žvaigždžių“ mačą, nors puolime jis buvo praktiškai bevertis. Nors krepšininką ir pradėjo kamuoti kelių skausmai, o jis nebegalėdavo įmesti net 10 taškų, vis tiek būdavo varžovų siaubu.

7 vieta: Pavelas PodkolzinasŪgis: 226 cm
Svoris: 118 kilogramų
Pilietybė: Rusijos
Komandos: Dalaso „Mavericks“ (2004–2006)
Rungtynės NBA: 6
Statistika: 0,7 tšk. 1,5 atk. kam. 0,2 blk.

„Aš jaunas, energingas, darbštus vyrukas, todėl man viskas dar prieš akis“, – šią frazę rusas kartojo metų metus lyg užkeikimą. Po kiekvieno sezono P. Podkolzinas vis tikėjosi, kad kitą sezoną bus geriau.

Geriau nebuvo. „Mavericks“ treneriai bandė iš Pavelo sulipdyti dominuojantį „centrą“. Jam sekėsi neblogai – tobulėjo judesių arsenalas ir mąstymas aikštelėje.

Pasak paties ruso, tie šeši mačai NBA jam sapnuojasi kiekvieną naktį. Amerikiečiai dar pamena, kad už vieną žaidimo minutę P. Podkolzinas gaudavo 100 tūkstančių JAV dolerių.

Krepšininkas iki šiol gyvena iliuzijų pasaulyje ir mano, kad vieną dieną atskris stebukladarys ir pakvies jį sugrįžti į NBA. Vidurio puolėjo į realybę nesugrąžino ir keli Rusijos klubai, sudarę su juo kontraktus. Šiuo metu P. Podkolzinas rungtyniauja Rusijos antrojoje lygoje, kur tikrai nežiba.6 vieta: Chuckas NevittasŪgis: 226 cm
Svoris: 113 kilogramų
Pilietybė: JAV
Komandos: Hjustono „Rockets“ (1982–1983), Los Andželo „Lakers“ (1984–1985), Detroito „Pistons“ (1985–1988), Čikagos „Bulls“ (1991), San Antonijaus „Spurs“ (1991)
Rungtynės NBA: 155
Statistika: 1,6 tšk. 1,5 atk. kam. 0,7 blk.

Krepšininkas NBA buvo labai nepastovus. Jis rungtyniavo penkiuose klubuose. Jeigu sudėtume visas jo aikštelėje praleistas minutės, gausime vos 18 pilnų NBA rungtynių.

Ch. Nevittas niekad nesužibėjo nei rezultatyviu žaidimu, nei blokuotais metimais ar atkovotais kamuoliais. Amerikietis tebuvo pramoga žiūrovams.5 vieta: Yao MingasŪgis: 229 cm
Svoris: 141 kilogramas
Pilietybė: Kinijos
Komandos: Hjustono „Rockets“ (nuo 2001)
Rungtynės NBA: 481
Statistika: 19 tšk. 9,2 atk. kam. 1,6 rez. perd. 1,9 blk.

Prieš dvejus metus kinas tvirtai buvo vadinamas geriausiu lygos vidurio puolėju. Tiesa, tik tuomet, kai buvo sveikas. Per pirmuosius tris sezonas Y. Mingas sužaidė 244 mačus iš 246, kurios žaidė „Rockets“. Kinas žaidė sėkmingai, rinko taškus, atkovojo kamuolius, dalijo blokus, o aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 32 minutes.

Būtent nuo didelių krūvių ėmė prastėti Y. Mingo kelių būklė, o tai sukėlė nesibaigiančias traumas. Per paskutinius dvejus metus krepšininkas sužaidė vos penkis susitikimus. Y. Mingas bandys pratęsti karjerą.

Jis nori likti „raketų“ gretose, tačiau klubo vadovai ketina aukštaūgį išmainyti. „Centras“ dar nori grįžti į NBA, tačiau jam jau 31-eri ir laikas nenumaldomai bėga.4 vieta: Shawnas BradleyŪgis: 229 cm
Svoris: 125 kilogramai
Pilietybė: Vokietijos, JAV
Komandos: Filadelfijos „76ers“ (1993–1995), Naujojo Džersio „Nets“ (1995–1997), Dalaso „Mavericks“ (1997–2005).
Rungtynės NBA: 832
Statistika: 8,1 tšk. 6,3 atk. kam. 2,5 blk.

Vokietis tapo amerikiečių pajuokos objektu. Legendiniame animaciniame filmuke „Space jam“ pasityčiojama iš aukštaūgio, kai per jo galvą kamuolį įkrauna Michaelas Jordanas. Viskas dėl to, kad Sh. Bradley nepateisino į jį dėtų vilčių, nors buvo pakviestas antruoju šaukimu.

Žaidėjas turėjo pradėti naują aukštaūgių erą, tačiau jam gerokai trūko masės, kad galėtų grumtis su atletiškais varžovais. Tik 1997 metais, kai „centras“ persikėlė į Dalasą, jam sukūrė sistemą, kurioje jis žaidė naudingai.

Visgi ilgai jis rungtyniauti negalėjo, nes kaip ir visus aukštaūgius, taip ir jį ėmė kamuoti kelių skausmai, o tai trumpino aikštelėje praleidžiamą laiką.

Per šį trumpą laiką Sh. Bradley galėjo blokuoti lemiamą varžovo metimą, atkovoti kamuolį ar pakartoti netaiklų komandos draugo metimą. Būtent Sh. Bradley turėjo ilgiausią karjerą NBA tarp visų šio dešimtuko herojų.3 vieta: Slavko VranešasŪgis: 230 cm
Svoris: 133 kilogramai
Pilietybė: Juodkalnijos
Komandos: Portlando „Trail Blazers“ (2004).
Rungtynės NBA: 1
Statistika: 0 tšk. 0 atk. kam. 0 blk.

Juodkalnijos milžinas NBA lygoje praleido vos 10 dienų, kuomet sudarė negarantuotą sutartį su Portlando "Trail Blazers" ekipa. Jis ant parketo išbėgo vos 1 kartą ir taškais pasižymėti nespėjo.2 vieta: Gheorghe‘as MuresanasŪgis: 231 cm
Svoris: 145 kilogramai
Pilietybė: Rumunijos
Komandos: Vašingtono „Wizards“ (1993–1997), Naujojo Džersio „Nets“ (1998–2000)
Rungtynės NBA: 307
Statistika: 9,8 tšk. 6,4 atk. kam. 1,5 blk.

Šio žaidėjo tėvai buvo įprasti žmonės, kaip aš ar jūs, tačiau jų sūnus užaugo neįprastai aukštas. Nieko keisto, Rumunija yra stebuklų kraštas. G. Muresaną pastebėjo vienas skautas, kuris jį nusiuntė pažaisti Prancūzijoje, o jau 1993 metais rumunas pravėrė NBA duris.

Traumos prasidėjo iš karto – jau pirmajame sezone „centras“ dėl to praleido 20 mačų. Traumos padarė didelę įtaką krepšininko žaidimo stiliui.

Jis ėmė rungtyniauti minkščiau, vengė kontaktų. 1995 metais G. Muresanas sužibėjo sėkmingu žaidimu, tačiau tai buvo paskutiniai jo šlovės metai.

Toliau jo žaidimo kreivė krito žemyn, o traumos niekaip nepaliko krepšininko kūno, todėl rumunas nusprendė kabinti sportbačius ant vinies.1 vieta: Manute‘as BolasŪgis: 231 cm
Svoris: 102 kilogramai
Pilietybė: Sudano
Komandos: Vašingtono „Wizards“ (1985–1988, 1994), Oklendo „Warriors“ (1988–1990), Filadelfijos „76ers“ (1990–1993, 1994), Majamio „Heat“ (1994)
Rungtynės NBA: 624
Statistika: 2,6 tšk. 4,2 atk. kam. 3,3 blk.

M. Bolas buvo siauros specializacijos žaidėjas. Jo pagrindinė užduotis – blokuoti metimai. Jis vienintelis NBA istorijoje žaidėjas, kuris blokavo daugiau metimų nei pats metė kamuolį į krepšį.

Per dešimties metų karjerą NBA jis dvejus metus buvo lyderis pagal blokus. Jo sąskaitoje ir įspūdingas pasiekimas – 8 blokai per vieną kėlinį. Didelės grėsmės afrikietis puolime nesukėlė.

Varžovai gintis prieš jį išmoko jau antrajame sezone. Karjeros pabaigoje jis per sezoną pataikė 20 tritaškių. Daugelis žiūrovų ateidavo į rungtynes, kad pažiūrėtų, kaip 231 cm ūgio milžinas meta iš toli.

M. Bolą ištiko visų aukštaūgių likimas – po kelių sezonų jį pradėjo kankinti traumos. Karjeros saulėlydyje afrikietis pradėjo mokyti jaunus aukštaūgius krepšinio paslapčių.alt

Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama