Reklaminis skydelis

Geriausias „Raptors“ sezonas, pasibaigęs didžiausiu nusivylimu: kas toliau?59 pergalės reguliariajame sezone, pirmoji vieta Rytų konferencijoje, pakeista puolimo sistema ir prie jos prisitaikę Toronto „Raptors“ lyderiai – visa tai tapo nieko vertais veiksniais, kai Dwane‘o Casey auklėtiniai eilinį kartą atsimušė į LeBrono Jameso vedamų Klivlando „Cavaliers“ sieną.Trečius metus paeiliui bei antrą kartą „sausai“ atkrintamųjų varžybų serijas prieš „Cavs“ pralaimėję „Raptors“ tapo ketvirtąja komanda, L. Jameso vedamoms ekipoms lemiamoje sezono atkarpoje nusileidusia net tris kartus iš eilės. Anksčiau tokiais nelaimėliais buvo tapęs Vašingtono „Wizards“ (2006-2008 m.), Čikagos „Bulls“ (2011-2013 m.) ir Indianos „Pacers“ (2012-2014 m.).

Vis tik dar nė sykio LeBrono varžovų lūkesčiai nebuvo tokie dideli, o tėškimasis veidu į žemę – toks skaudus. Geriausią sezoną 24-tus metus skaičiuojančioje komandos istorijoje sužaidę „Raptors“ buvo kupini vilčių nebekartoti praėjusių metų klaidų, o dar daugiau žibalo į ugnį papylė itin sunkiai „Cavaliers“ laimėta pirmojo atkrintamųjų etapo serija su Indianos „Pacers“ ir joje išsekęs, beveik be keitimų rungtyniavęs L. Jamesas.Ekspertai beveik vieningai teigė – Toronto klubui tai yra geriausias šansas išversti Karalių iš sosto. Ir didelė dalis tų ekspertų tokiu scenarijumi šventai tikėjo – lažybų bendrovėse „Raptors“ šansai laimėti seriją buvo vertinami daugiau nei 60 proc.

Vis dėlto serijos eiga kita linkme pakrypo dar pirmosiose rungtynėse. Nors, kaip įprasta šiame sezone, puikiai kamuoliu dalinęsi D. Casey auklėtiniai jose pirmavo daugiau nei 47 iš 48 pagrindinio laiko minučių, lemiamu metu iš patogių situacijų nepataikę vienas po kito „Raptors“ žaidėjų leido svečiams išplėšti pratęsimą. Jame susiėmę „Cavaliers“ jau patys nepaleido persvaros iš rankų ir išsiveržė į priekį serijoje, – kaip paaiškėjo vėliau, pirmą ir paskutinį kartą.Lyg baltasis ryklys kraujo kvapą pajutęs LeBronas tiesiog sužvėrėjo antrajame serijos mače, kuriame subombardavo Toronto komandos krepšį metimais iš vidutinio nuotolio ir atgal į gimtąją Ohajo valstiją išvyko Kanadoje įrašęs „Cavs“ dvi pergales iš dviejų.

Mačai Klivlande jau tapo tik savotišku formalumu. L. Jamesas dar spėjo galutinai sugniuždyti varžovus pataikydamas sunkiai suvokiamą metimą su ketvirtojo kėlinio sirena, o ketvirtosiose rungtynėse „Cavaliers“ seriją uždarė nušluodami varžovus net 35 taškų skirtumu.

Apskritai per penkerius metus, kai „Raptors“ patenka į atkrintamąsias, nebuvo nė karto, kad jos nesibaigtų vienokiu ar kitokiu nusivylimu. 2014 ir 2015 metais Toronto viltys skaudžiai dužo dar pirmajame etape, kai turint namų aikštės pranašumą patirti pralaimėjimai Bruklino „Nets“ ir Vašingtono „Wizards“ komandoms, o nuo 2016-ųjų „Raptors“ vis sustabdo „Cavaliers“ ir L. Jameso barjeras. Per visus šiuos metus komandoje išliko tik penkios detalės, dalyvavusios ir pačiame pirmame ekipos išbandyme prieš ketverius metus – komandos vadovas Masai Ujiri, treneris D. Casey ir žaidėjai DeMaras DeRozanas, Kyle‘as Lowry bei Jonas Valančiūnas.Ar treti metai iš eilės, kai „Raptors“ beviltiškai atsimuša į Klivlando komandos sieną reiškia, kad tai – jau šios Toronto ekipos sudėties eros pabaiga?

Veikiausiai, ne. Nors M. Ujiri ir kiti ekipos vadovai greičiausiai norėtų, kad eilinį nusivylimą patyrusi komanda būtų gerokai atnaujinta, to padaryti ir kardinaliai pakeisti „Raptors“ branduolio neleis pernelyg dideli įsipareigojimai dabartinėms ekipos detalėms.

Vien D. DeRozanas, K. Lowry, J. Valančiūnas ir Serge‘as Ibaka per ateinantį sezoną susišluos bemaž 97 mln. JAV dolerių, o visų jų sutartis su vienintele NBA Kanados komanda galioja bent iki 2020-ųjų metų. Tai, kas prieš sezoną ar jo eigoje atrodė kaip perspektyvus planas ir aiški komandos vizija ateičiai, dabar „Raptors“ gerbėjams turėtų būti lyg kilpa ant kaklo, pasmerkta stagnuoti Rytų konferencijos viršūnės prieigose.

Kiek kitokia D. Casey padėtis. Nuo 2011 m. komandoje dirbantis treneris iš M. Ujiri jau gavo ne vieną papildomą galimybę, tačiau šiemet galimybė pamatyti pokyčius ekipos vairininko pozicijoje yra kaip niekad didelės. Nors „Raptors“ sužaidė beveik nepriekaištingą reguliarųjį sezoną, o D. Casey įrodė, kad gali pakeisti savo vadovaujamos ekipos žaidimo sistemą, atkrintamosiose varžybose ir vėl išlindo visi jo trūkumai – prastas žaidimo plano paruošimas ir nesugebėjimas tinkamai reaguoti į situacijas rungtynių metu. Prieš „Cavaliers“ neveikė net ir žymioji šio trenerio sustyguota gynyba – itin dėl komandos žaidimo savoje aikštės pusėje vertinamo D. Casey auklėtiniai „Cavs“ leido mesti net po 118,5 taško per rungtynes.

„Būtų sunku patikėti, kad D. Casey prie komandos vairo liks ir 2018-2019 m. sezone. Taip, D. Casey per šį sezoną padarė daug gerų dalykų, tačiau abejotini sprendimai serijoje su „Cavaliers“ tiesiog badė akis. Ko vertas vien Lucaso Nogueiros išleidimas į aikštę antrajame ketvirtų rungtynių kėlinyje. „Cavs“ iškart spurtavo 10:0, pabėgo į priekį ir rungtynių likimas buvo nulemtas. Galbūt atėjus naujam žmogui „Raptors“ rūbinėje papūstų kiti vėjai“, – trenerio likimą Toronte svarstė „Toronto Star“ apžvalgininkas Dave‘as Feschukas.Kad D. Casey ir Toronto klubui L. Jamesas ir jo atstovaujama komanda tampa vis aukštesniu ir sunkiau įveikiamu barjeru, galima spręsti ir iš „Raptors“ atstovų pasisakymų po nesėkmių. Pernai D. DeRozanas po ketvirtojo iš eilės pralaimėjimo dviprasmiškai pareiškė, kad „tam, jog laimėtų, „Raptors“ reiktų savo komandoje turėti LeBroną“, o šiemet treneris D. Casey spaudos konferencijoje Klivlande teigė, kad vienintelė jo komandos išeitis – laukti L. Jameso žaidimo kreivės regreso.
„Jūs matote žaidėją, kuris veikiausiai bus laikomas vienu geriausių visų laikų krepšininkų. Jis yra problema visiems. Tačiau anksčiau ar vėliau jis regresuos. Taip nutiko su Michaelu Jordanu, su Kobe Bryantu ir kitais. Mes, kaip „Raptors“ organizacija, norime tapti tie, kurie tuos vartus nuleis. Kažkada tas laikas ateis ir kodėl negalėtume būti mes, kurie tai padarys?“, – su viltimi užimti trenerio postą ir kitąmet kalbėjo D. Casey.

Vis dėlto kalbėdamas apie L. Jameso regreso laukimą, D. Casey pamiršta kitus faktorius – augančią Karaliaus pamainą kituose dviejuose rytinės JAV pakrantės miestuose. Bostono „Celtics“ ir Filadelfijos „76ers“ jau dabar kaunasi Rytų konferencijos pusfinalyje, o jauni ir ambicingi šių ekipų branduoliai leidžia tikėtis, kad būtent šios dvi komandos užims kažkada iš elito (arba Rytų konferencijos) pasitrauksiančio LeBrono vietą.

Sunku pasakyti, kas dabar dedasi M. Ujiri galvoje. Pernai po pralaimėjimo „Cavaliers“ ekipos vadovas turėjo pokalbį su D. Casey, po kurio buvo nuspręsta šiemet kardinaliai pakeisti ekipos žaidimą. Panašu, kad tokio pokalbio prireiks ir šiemet, tik klausimas, ar iš jo D. Casey dar išeis kaip vyriausiasis „Raptors“ treneris.

Tuo tarpu J. Valančiūno vieta Toronte, greičiausiai, liks nepajudinta. Per ateinančius dvejus metus apie 34 mln. dolerių gausiantis lietuvis turės galimybę jau po ateinančio sezono palikti Kanadą ir keltis į kitą NBA klubą, tačiau greičiausiai garantuotų 17,5 mln. neatsisakys. Menka tikimybė ir kad uteniškis paliks „Raptors“ mainų būdu – nepaisant pagerėjusios žaidimo kokybės, jo sutartis vis dar nėra proporcinga rodomam žaidimo lygiui, o komandų, kurioms reiktų tradicinio vidurio puolėjo, pastaruoju metu tik mažėja. Be to, ir pati „Raptors“ organizacija greičiausiai nelaikys JV pirmuoju mainų taikiniu – lietuvio gaunami pinigai dar neatrodo taip blogai, palyginus su S. Ibakos sutartyje įrašytais 45 mln. dolerių iki 2020-ųjų.

Tad „Raptors“ laukia įtempta, tačiau vargu ar kardinaliai ekipos sudėtį pakeisianti vasarą. Didelė tikimybė, kad didžiausias ir bene vienintelis komandos pokytis bus trenerio pozicijoje, o J. Valančiūnas, kartu su kitais Toronto ekipos vedliais, ir toliau bus kertinės „Raptors“ ašys bei dar sykį mėgins šturmuoti Karaliaus sostą Rytų konferencijoje.

alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama