Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Šaras Toronte – kiek tai realu? (Tarp konkurentų – lietuviams pažįstamos pavardės)Jonas Valančiūnas ir Šarūnas Jasikevičius kitą sezoną gali kartu siekti pergalių Toronte – tokią Lietuvos krepšinio pasaulį šokiravusią žinią šįvakar paskelbė bene įtakingiausias JAV krepšinio apžvalgininkas Adrianas Wojnarowskis.Po nesėkmingai pasibaigusių NBA atkrintamųjų varžybų septynerius metus komandai vadovavusį Dwane'ą Casey atleidusi Kanados ekipa intensyviose trenerio paieškose dalyvauja jau ne pirmą savaitę, o pagal įvairius pranešimus į darbo pokalbius kvietėsi bent penkis specialistus.

Vis dėlto didžiulį „Raptors" vadovo Masai Ujiri vadovo susidomėjimą Šaru rodo jau vien tai, kad dėl jo nigerietis atvyko į Vilnių ir susitiko su Kauno „Žalgirio" strategu dar nė nesibaigus sezonui Lietuvoje. Daugelis kitų kandidatų savo pokalbius su M. Ujiri turėjo Toronte arba netoli jo.

Pasak A. Wojnarowskio, didžiausią konkurenciją Š. Jasikevičiui šiuo metu sudaro trys specialistai – praėjusiame sezone San Antonijaus „Spurs" vairininko Greggo Popovichiaus asistentais buvę Ettore Messina ir Ime'as Udoka bei pastaruosius penkerius metus D. Casey Toronte talkinęs Nickas Nurse'as.

Skelbiama, jog su visais šiais kandidatais turėtų tęstis pokalbiai. Į šį sąrašą patenka ir Š. Jasikevičius, kuriam veikiausiai po sezono pabaigos teks keliauti į Torontą.

E. Messina, praeityje su dviem skirtingomis komandomis net keturiskart laimėjęs Eurolygą, NBA darbuojasi jau penkmetį. Metus italas buvo Los Andželo „Lakers" trenerio asistentas, o per pastaruosius ketverius metus tapo tikra G. Popovichiaus dešiniąja ranka.

I. Udoką kai kurie Lietuvos krepšinio gerbėjai gali prisiminti dar iš jo žaidėjo karjeros – 2006-aisiais JAV ir Nigerijos pilietybes turintis puolėjas buvo pasirašęs sutartį su „Žalgiriu", tačiau sulaukęs galimybės apsivilkti NBA komandos marškinėlius galiausiai pasinaudojo sutarties išimtimi ir išvyko į Portlandą.Per savo karjerą I. Udoka nėra buvęs vyriausiuoju treneriu, tačiau „Spurs" trenerių štabe dirba jau šešerius metus.

Tuo tarpu N. Nurse'as, kurį daugelis mato kaip bene realiausią pretendentą stoti prie „Raptors" vairo, būtų D. Casey propaguoto žaidimo tęsėjas. Tris dešimtmečius treneriu jau dirbantis amerikietis vyriausiuoju treneriu yra dirbęs tik žemesniame lygyje, tačiau pastaruoju metu yra užsitarnavęs vieno geriausių asistentų visoje NBA lygoje vardą.

Vis dėlto išvysti šioje kompanijoje Š. Jasikevičiaus pavardę veikiausiai nesitikėjo niekas. Nors fantastiškai trenerio karjerą pradėjęs lietuvis teoriniuose ateities pasvarstymuose buvo siejamas su stipriausia pasaulio lyga, niekas negalėjo tikėtis, kad dėl vyriausiojo trenerio darbo Šaras su NBA klubo vadovu šnekėsis jau šiemet.

Ko gero, to negalėjo įtarti net pats treneris, kadangi dar prieš kelias savaites, duodamas interviu 15min.lt žurnalistui Donatui Urbonui, Š. Jasikevičius nebuvo itin susižavėjęs galimybe išbandyti jėgas NBA lygoje. Jau praėjusią vasarą G. Popovichiaus kvietimo pasistažuoti Vasaros lygoje sulaukęs Šaras nebuvo tuo itin sužavėtas bei mieliau pasirinko poilsį, o šiemet teigė, kad „galbūt ir apsvarstytų galimybę keltis už Atlanto, jei tik gautų konkretų pasiūlymą").

Labai realu, kad tą pasiūlymą Š. Jasikevičius gali gauti gerokai anksčiau nei galvojo – užsieniečius tiek žaidėjų sudėtyje, tiek prie ekipos vairo mėgstantys „Raptors" svarsto galimybę netrukus dar sykį susitikti su lietuviu, o tai rodo ir akivaizdų M. Ujiri susidomėjimą menkai Šiaurės Amerikos rinkai pažįstamu jaunu treneriu. Tad nors kol kas Šaras šiose lenktynėse veikiausiai nusileidžia N. Nurse'ui, tačiau galimybė, kad jau kitąmet prie NBA komandos vairo išvysime lietuvį, kaip niekad didelė.

O kol kas „Raptors" gerbėjams belieka ieškoti informacijos apie galbūt pirmą kartą gyvenime girdimą trenerį bei svarstyti, kaip tektų priprasti prie itin sunkiai ištariamos Š. Jasikevičiaus pavardės. Vis dėlto kai kurių kanadiečių simpatijas lietuvis jau spėjo užsitarnauti – socialiniuose tinkluose vėl ėmė plisti per pernykštį LKL pusfinalį Š. Jasikevičiaus rėžta kalba apie vaikų svarbą.altAlfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama