Reklaminis skydelis

Tai didžiausi NBA švaistūnai, kurie ištaškė milijonus: nuo Ch. Barkley iki buvusio žalgiriečio (VIDEO)NBA kasmet išaugina naujų milijonierių, tačiau svaiginama finansinė sėkmė ir šlovė aikštėje galvą apsuka daugeliui krepšininkų. Sakoma, kad praėjus penkeriems metams po karjeros NBA pabaigos 60 procentų lygos milijonierių bankrutuoja. Krepšininkai renkasi itin rizikingas investicijas, keistus fondus, o didžiausia garsių žaidėjų bankroto priežastis – pomėgis pinigus žarstyti draugams ir giminaičiams.NBA moko krepšinio, bet ne finansinio raštingumo.

Būtent jo trūkumas lėmė ne vienos garsios NBA žvaigždės bankrotą.

Lrytas.lt anksčiau skaitytojams pristatė penkis NBA talentus, kuriuos žlugdė alkoholis ir narkotikai. Šįkart pateikiame pagal „Bleacher Report“ sudarytą devynių labiausiai finansiškai neatsakingų NBA krepšininkų sąrašą.

Charlesas BarkleyNBA žvaigždė pati atskleidė, kad sugebėjo vienu kvailiausių būdų iššvaistyti didžiulius pinigus. 2006 metais Ch.Barkley pranešė, kad lošdamas neteko apie 10 milijonų JAV dolerių. Krepšininkas prisipažino, kad turi problemą dėl azartinių lošimų, tačiau sugebėjo išsaugoti savo gyvenimą.

Ch.Barkley šiuo metu dirba TNT televizijoje ir komentuoja krepšinį.

Jasonas Caffey„Bleacher Report“ portalas juokavo, kad šiam krepšininkui reikėtų ne tik pasimokyti finansinio raštingumo. J.Caffey reikėtų pasidomėti ir lytiniu švietimu. J.Caffey su aštuoniomis moterimis turi 10 vaikų, o 2007 metais jis buvo suimtas, nes nemokėjo vienai iš moterų alimentų.

Vėliau J.Caffey paskelbė, kad bankrutavo. Buvęs „Chicago Bulls“ narys per karjerą uždirbo beveik 35 milijonus JAV dolerių.

Kenny AndersonasK.Andersonas NBA praleido 14 metų ir uždirbo beveik 63 milijonus JAV dolerių. Tačiau mėnesinės išmokos septyniems vaikams, kurių jis susilaukė su penkiomis moterimis, nėra geriausias kelias į finansinį stabilumą. Išmokos per mėnesį viršijo 40 tūkstančių JAV dolerių.

Kai K.Andersono karjera baigėsi, jis buvo bankrutavęs ir neturėjo jokio universitetinio išsilavinimo. 2010 metais krepšininkas įgijo išsilavinimą ir dabar mėgina susitvarkyti sau gyvenimą.Eddy CurryE.Curry dar 2012 metais žaidė NBA, o jo karjerą stipriausioje krepšinio lygoje lydėjo skandalai. Per dešimt metų NBA jis buvo teistas dėl lytinio priekabiavimo, siejamas su ginkluotu apiplėšimu 2007-aisiais. Krepšininko gyvenimą sukrėtė ir tragedija – jo devynių mėnesių dukra ir mergina (vaiko motina) buvo nužudytos.

E.Curry iki 2012 metų iššvaistė 60 milijonų JAV dolerių. 2008 metais krepšininkas pasiskolino 580 tūkstančių JAV dolerių už astronomines palūkanas, kurios siekė 85 procentus.

E.Curry teigė net neįsivaizduojąs, kaip prarado visus uždirbtus pinigus. Tačiau pasidomėjus jo gyvenimu tampa aišku, kad jis tiesiog nevaldė išlaidų.

E.Curry per mėnesį draugams ir giminaičiams išmokėdavo 16 tūkstančių JAV dolerių. Gestas gražus, bet būtent taip iš žaidėjų piniginių ir tirpsta pinigai.Derrickas ColemanasTai – puikus pavyzdys, kas būna, kai žmogus savo turtus sukiša į rizikingas saugyklas. Šiuo atveju – į nekilnojamąjį turtą ir „Rolex“ laikrodžius. Per savo karjerą D.Colemanas uždirbo apie 87 milijonus JAV dolerių, bet ją baigė kreditoriams skolingas 4,7 mln. Jo finansinį nuosmukį lėmė pora prastų investicijų į nekilnojamąjį turtą Detroite, kuriam gerokai kirto ekonominė krizė. 2013 metais miestas paskelbė bankrotą.

Būtent tuomet, kai rinka ėmė byrėti, subyrėjo ir D.Colemano finansų namelis. Sportininkas šiuo metu suka galvą, kaip sumokėti skolas.Antoine'as WalkerisViena yra iššvaistyti 10 milijonų JAV dolerių, bet kita – ištaškyti visus 110. Būtent tai ir padarė A.Walkeris. Tiesa, reikėtų paminėti, kad jis ne vienas iššvaistė pinigus. Taip, jis įsigijo du „Bentley“, du „Mercedes“, „Range Rover“, „Cadillac Escalade“ ir ryškiai raudoną „Hummer“ automobilius.

Tačiau didžiausia jo problema – dosnumas. Būtent dosnumas ir privedė jį prie bankroto. A.Walkeris padėjo savo 70 draugų ir giminaičių –  mokėjo pinigus. Būtent taip ir iššvaistė savo turtus.

Blogiausia nutiko vėliau, kai Las Vegaso policija jį sulaikė ir apkaltino netikrų čekių naudojimusi kazino.Scottie PippenasS.Pippenas turi milijonus gerbėjų, krepšinio sirgaliai puikiai pamena šią pavardę. Nuostabus krepšininkas nebuvo toks nuostabus finansų srityje. S.Pippenas sugebėjo ištaškyti 120 milijonų JAV dolerių.

Begalę keistų sprendimų priėmęs krepšininkas buvo įsigijęs 4 milijonų JAV dolerių vertės lėktuvą, kuris neveikė. Dar milijoną kainavo jį pataisyti.

S.Pippenas taip pat mėgo investuoti, tačiau jis padarė daugybę prastų sprendimų ir gerokai paplonino savo storą piniginę.Latrellas SprewellasKartą L.Sprewellas griebė už gerklės savo trenerį ir buvo suspenduotas 68 mačams. Vėliau jis arogantiškai atmetė pasiūlymą pratęsti trejų metų 21 milijono JAV dolerių vertės sutartį. Tai padaręs jis ištarė: „Man reikia išmaitinti savo šeimą.“

Tačiau L.Sprewellui dabar reikėtų pinigų, kuriuos siūlė „Minnesota Timberwolves“. Jis atmetė pasiūlymą ir niekada nežaidė NBA.

Jis buvo priverstas už pusę kainos parduoti 1,5 mln. JAV dolerių vertės jachtą, atsisakyti namų Milvokyje. L.Sprewellas per karjerą uždirbo beveik 96 milijonus JAV dolerių.Allenas IversonasA.Iversonas – vienas spalvingiausių krepšininkų per NBA istoriją. Per savo karjerą NBA „čiurnų laužytojas“ uždirbo daugiau nei 200 milijonų JAV dolerių, bet galiausiai bankrutavo. Pinigus jis gavo ne tik iš NBA, bet ir už reklamą.

A.Iversonas buvo dažnai minimas straipsnių antraštėse. Ne vien dėl žaidimo, bet ir dėl veiksmų už aikštės ribų. Jis prieš karjerą NBA kalėjime praleido keturis mėnesius.

Šiandieną krepšininkas ieško būdų, kaip sumokėti didžiules skolas.
lrytas.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama