Jokių netikėtumų NBA atkrintamosiose – pergales iškovojo vien namų komandos

Antroji NBA atkrintamųjų varžybų naktis gerokai skyrėsi nuo pirmosios – sekmadienį, priešingai nei šeštadienį, pergales pasiekė vien namų aikštėse žaidusios komandos.

Sudėtingiausią laimėjimą iškovojo Portlando „Trail Blazers“ krepšininkai, 104:99 nugalėję Oklahomos „Thunder“.

Įspūdingai rungtynes pradėję šeimininkai per pirmąjį ketvirtį pataikė net septynis tritaškius ir pelnę 39 taškus atitrūko dviženkliu skirtumu, kuris vienu metu pasiekė 19 taškų ribą. Visgi svečiai sugebėjo atsitiesti ir ketvirtojo kėlinio lemiamomis minutėmis kabinosi į pergalę.

Vis dėlto „Trail Blazers“ ją išsaugojo įspūdingai iš toli atakavusio Damiano Lillardo pastangomis. Penkis tritaškius pataikęs įžaidėjas smeigė itin tolimą metimą ir likus kiek daugiau nei minutei, o Portlando klubas nutraukė dešimties pralaimėjimų seriją atkrintamosiose.

Nugalėtojų gretose D. Lillardas pelnė 30 taškų (iš kurių 14 – ketvirtajame kėlinyje), CJ McCollumas pridėjo 24, o Enesas Kanteris ne tik surinko 20 taškų, bet ir atkovojo 18 kamuolių. „Thunder“ ekipoje su peties skausmais žaidęs Paulas George‘as pelnė 26 taškus (4/15 trit., 10 atk. kam.), o Russellas Westbrookas surinko eilinį trigubą dublį – 24 taškų bei po 10 atkovotų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų.

Kitose rungtynėse intrigos buvo mažiau. Reguliariojo sezono nugalėtojai Milvokio „Bucks“ namie net 121:86 nušlavė paskutinę dieną į atkrintamąsias prasibrovusius Detroito „Pistons“.

Giannio Antetokounmpo vedami „Bucks“ pirmavo viso susitikimo metu, o lemiamą persvarą susikrovė dar per pirmąjį ketvirtį, kurį laimėjo 38:18. Trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų ėmė viršyti 40 taškų, o tuomet neišlaikė ir „Pistons“ lyderio Andre Drummondo nervai – šis grubiai nustūmė G. Antetokounmpo ir buvo pašalintas iš aikštės.

Vos 23 minutes žaidęs graikas per jas spėjo pelnyti 24 taškus ir atkovoti 12 kamuolių, o jam geriausiai talkino George‘as Hillas, pelnęs 16 taškų. Pralaimėjusiųjų gretose, kuriose nebuvo rezultatyviausio ekipos krepšininko Blake‘o Griffino, besigydančio traumą, Luke‘as Kennardas surinko 21 tašką.

Paskutinėse sekmadienio nakties rungtynėse Hjustono „Rockets“ namuose nepaliko šansų Jutos „Jazz“ – 122:90.

Intrigos prieš šį susitikimą netrūko, mat abi komandos atkrintamosiose susitiko ir pernai. Visgi „raketos“ pirmajame susitikime nė neketino leisti svečiams pagalvoti apie pergalę – dar antrajame kėlinyje Hjustono klubas susikrovė dviženklę persvarą, o paskutinis „Jazz“ pasispardymas įvyko dar trečiajame kėlinyje, kai skirtumas trumpam buvo aptirpęs iki 7 taškų – 61:68.

Visgi lemiamą ketvirtį „Rockets“ laimėjo net 39:19 ir rungtynių nugalėtojas tapo daugiau nei aiškus.

Į pergalę šeimininkus vedė 29 taškus pelnęs Jamesas Hardenas, kuris dar pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 10 rezultatyvių perdavimų. Erico Gordono sąskaitoje buvo 17 taškų.

„Jazz“ klube labiausiai pasižymėjo 22 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs prancūzas Rudy Gobertas.

Apie pirmojo sekmadienio vakaro mačo baigtį jau rašėme – ten Domanto Sabonio atstovaujama Indianos „Pacers“ 74:84 neatsilaikė prieš Bostono „Celtics“. Pats lietuvis pelnė 7 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.