Karjerą baigianti „Spurs“ ir Prancūzijos rinktinės legenda: nebegaliu būti Tony Parkeriu (VIDEO)Keturiskart NBA bei sykį Europos čempionu tapęs Tony Parkeris oficialiai paskelbė apie savo ilgametės karjeros pabaigą.37-erių prancūzas, paskutiniame savo sezone vilkėjęs Šarlotės „Hornets“ marškinėlius, kalbėdamas su „The Undefeated“ žurnalistu Marcu J. Spearsu pripažino, kad tokį sprendimą jį privertė priimti „nebebuvimas Tony Parkeriu“.

„Prie tokio sprendimo mane privedė daugybė įvairių priežasčių, tačiau galiausiai pasakiau sau: „jeigu nebegaliu būti Tony Parkeriu ir kautis dėl čempionų titulų, tuomet nebenoriu žaisti krepšinio“, – tikino prancūzas.

2001-aisiais 28-uoju šaukimu NBA naujokų biržoje pakviestas įžaidėjas tų pačių metų rudenį apsivilko San Antonijaus „Spurs“ aprangą, su kuria pajėgiausios pasaulio krepšinio lygos aikštėse lakstė net 17 sezonų. Vadovaujamas legendinio trenerio Greggo Popovichiaus prancūzas čempionu tapo 2003, 2005, 2007 ir 2014 metais, o galiausiai Teksaso valstijos klubą paliko praėjusią vasarą, kai pasirašė dvejų metų sutartį su „Hornets“. Nuspręsdamas baigti karjerą, prancūzas neteks 5,25 mln. JAV dolerių, kuriuos jam Šarlotės klubas būtų turėjęs išmokėti kitame sezone.

Ne mažiau šlovingą karjerą T. Parkeris turėjo ir atstovaudamas Prancūzijos rinktinei. Su ja įžaidėjas 2013 m. tapo Europos čempionu, finale Liublianoje nugalėdamas Lietuvos rinktinę, sykį žemyno pirmenybėse laimėjo sidabrą, o dukart pasipuošė bronzos medaliais.Per savo karjerą NBA lygoje T. Parkeris vidutiniškai rinko po 15,5 taško ir atliko po 5,6 rezultatyvaus perdavimo. Geriausiame savo sezone 2008-2009 m. gynėjas pelnydavo po 22 taškus ir atlikdavo po 6,9 perdavimo.

Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama