Neįtikėtiną trilerį laimėję „Raptors“ pasinaudojo auksine galimybe ir tapo NBA čempionais (VIDEO)

Veiksmo filmo vertą trilerį laimėję Toronto „Raptors“ krepšininkai tapo pirmąja ne Jungtinių Valstijų komanda, iškovojusia NBA čempionų titulą.

Kanados klubas išvykoje po dramatiškos kovos 114:110 (33:32, 27:25, 26:31, 28:22) nugalėjo dar vieną žvaigždę praradusius „Golden State Warriors“ ir laimėję finalo seriją 4-2 nukarūnavo dvejus pastaruosius metus titulu besidžiaugusius varžovus.

Įspūdingose šeštosiose rungtynėse „Raptors“ pergalę užsitikrino tik paskutinę sekundę. Po to, kai Danny Greenas suklydo bandydamas perduoti kamuolį likus žaisti 9,6 sek., „Warriors“ turėjo kamuolį atsilikdami vos tašku – 110:111.

Lemiamą metimą, kaip ir būtų galima tikėtis, „kariai“ patikėjo Stephenui Curry. Snaiperis gavo puikią galimybę išmesdamas tritaškį būdamas praktiškai laisvas, tačiau šia proga nepasinaudojo. Nors Draymondas Greenas dar atsikovojo kamuolį ir bandė prašyti minutės pertraukėles, „Warriors“ treneris Steve‘as Kerras jas jau buvo išnaudojęs, tad šeimininkai likus 0,9 sek. ne tik prarado kamuolį, bet ir užsidirbo techninę pražangą.

Tašką rungtynėse padėjo visus tris baudų metimus sumetęs Kawhi Leonardas, įtvirtinęs ketvirtąją „Raptors“ pergalę finale ir pasiuntęs į euforiją šios komandos žaidėjus Oklando „Oracle“ arenoje bei milijonus sirgalių Kanadoje.

Tiesa, itin svarbus rungtynių lūžis įvyko dar trečiajame kėlinyje, kai traumą patyrė puikiai rungtyniavęs Klay Thompsonas. Jau ir taip be Achilo sausgyslę nusitraukusio Kevino Duranto žaidę „Warriors“ snaiperį, kuris spėjo pelnyti 30 taškų, prarado po jo išpuolio per greitą ataką, kai metimą atlikęs snaiperis nesėkmingai nusileido ant kelio ir iš skausmo kelias akimirkas negalėjo pakilti nuo parketo.

Nors į rūbinę iš karto patraukęs K. Thompsonas netrukus grįžo į aikštę mesti baudų metimų (priešingu atveju jis nebūtų galėjęs tęsti rungtynių net ir tuo atveju, jei trauma būtų buvusi nerimta), ketvirtojo kėlinio įkarštyje „Warriors“ ekipa paskelbė, jog gynėjas ant parketo daugiau nebepasirodys.

Šeštosios finalo rungtynės tapo tikra įspūdingos serijos puošmena. Nė viena komanda taip ir nesugebėjo susikrauti dviženklio pranašumo, o vieną puikų individualų pasirodymą keitė kitas.

Pirmajame kėlinyje fantastiškai rungtyniavo penktajame mače seriją užbaigti galėjusį tritaškį prametęs Kyle‘as Lowry, vien per pirmąsias 12 minučių surinkęs net 15 taškų ir pataikęs keturis tritaškius.

Prie jo netrukus prisijungė Pascalis Siakamas, prieš tai per ketverias rungtynes prametęs 12 tritaškių, tačiau šįsyk varžovus vien per pirmuosius du kėlinius nubaudęs trimis tolimais metimais.

Savo ruožtu „Warriors“ gretose fantastiškai atrodė K. Thompsonas, per pirmus du kėlinius pelnęs 18 taškų, o dar 12 pridėjęs per nepilnai sužaistą trečiąjį ketvirtį.

Tiesa, lemiamu metu „Warriors“ pritrūko tiek traumą patyrusio snaiperio, tiek šešėlyje šiame mače likusio S. Curry, o „Raptors“ gretose žibėjo atsarginis įžaidėjas Fredas VanVleetas. Būtent jis per ketvirtąjį kėlinį pelnė net 12 taškų, tarp jų ir pataikydamas itin sudėtingą tritaškį, o jo metimas likus žaisti mažiau nei keturias minutes paskutinį kartą išvedė „Raptors“ į priekį – 104:101 pirmavusi Toronto ekipa daugiau neleido varžovams jų pasivyti.

Nors paskutiniajame mače liko rezultatyviau žaidusių K. Lowry ir P. Siakamo bei tiek pat taškų surinkusio F. VanVleeto šešėlyje, naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas stabilumą išlaikęs K. Leonardas. Puolėjas per šešerias rungtynes vidutiniškai rinko po 28,5 taško, atkovojo po 9,8 kamuolio ir atliko po 4,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Raptors“ triumfas NBA finale reiškia, jog čempiono žiedą veikiausiai gaus ir lietuvis Jonas Valančiūnas. Šešerius su puse metų Toronte praleidęs uteniškis buvo iškeistas vasario pradžioje, tačiau dėl savo indėlio į „Raptors“ pasiekimus sezono pradžioje greičiausiai sulauks titulą iškovojusios komandos padėkos.

„Warriors“: Klay Thompsonas 30 (4/6 dvit., 4/6 trit., 10/10 baud.), Andre Iguodala 22 (3/6 trit.), Stephenas Curry 21 (3/11 trit., 7 rez. perd.), DeMarcusas Cousinsas 12, Draymondas Greenas 11 (19 atk. kam., 13 rez. perd., 8 kld.).

„Raptors“: Kyle'as Lowry (4/7 trit., 7 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Pascalis Siakamas (3/6 trit., 10 atk. kam.) po 26, Kawhi Leonardas ir Fredas VanVleetas (5/11 trit.) po 22, Serge'as Ibaka 15.