Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Kosovo nebebijantis D. Adomaitis: vasarą su NBA žaidėjais galime turėti jau ketvirtą skirtingą komandą (VIDEO)Nelengvai Vengriją įveikusi Lietuvos krepšinio rinktinė rytoj stos į dar vieną dvikovą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje – jų laukia mačas prieš jau pažįstamus Kosovo krepšininkus.Lapkritį išvykoje 99:61 sutriuškinti varžovai rytoj neturėtų tapti kietu riešutu, tad lietuvių vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis mačui neregistruos dviejų vyriausių žaidėjų – 38-erių Kšištofo Lavrinovičiaus ir 32-ejų Renaldo Seibučio, o į jų vietą mėgins leisti jaunuosius talentus – 19-mečius Arnoldą Kulboką ir Lauryną Birutį.

Vis dėlto nepaisant trijų Kosovo pralaimėjimų vidutiniškai 24,7 taškų skirtumu ligšiolinėse atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą rungtynėse, D. Adomaitis rytojaus mačo nelaiko tik formalumu – pasak jo, Lietuvos krepšininkai aikštėje negalės taupytis.

Apie tai, o taip pat apie jaunųjų krepšininkų vaidmenį rytojaus susitikime, išgaravusią Kosovo baimę bei vasarą į rinktinės stovyklą turinčius atvykti NBA žaidėjus prieš rytojaus mačą pasikalbėjome su D. Adomaičiu.Kodėl pasirinkote tokią sudėtį ir suteikėte šansą jauniesiems krepšininkams?, – žurnalistai paklausė Lietuvos rinktinės trenerio.

– Kalbėjome, kad jaunimui reikia duoti šansą ir jie tą šansą turės. Kšištofas praėjusią savaitę daug žaidė Karaliaus Mindaugo taurėje, Renaldas taip pat rungtyniauja nemažai. Jie ruošiasi likusiems trims mėnesiams savo klubinėse komandose.

Ar dviejų vyriausių žaidėjų palikimas „užribyje“ reiškia, kad rytojaus rungtynės – formalumas?

– Krepšinyje ir sporte nėra tokių dalykų, galima tam surasti labai daug pavyzdžių. Yra taip, kad esame stipresnė komanda, žaidžiame namuose ir turime 12 žaidėjų, kurie norime, kad žaistų. Norime, kad visi žaistų savo minutes labai agresyviai ir galvojame tik apie pergalę.

Prieš pirmas rungtynes Kosove varžovus, ko gero, vertinote su pagarbia baime. Prieš rytojaus susitikimą greičiausiai jausitės drąsiau?

– Žinoma. Tada buvo nežinomybė. Visi pasakojo apie specifinę atmosferą arenoje, kuri ten ir buvo. Geriausiai, ko gero, ji matėsi pirmoje pusėje. Su tokiu priešininku žaidžiant svarbiausia yra gynyba ir koncentracija aikštelėje. Reikia, kad visi penki žaidėjai būtų susikoncentravę savo darbui, žinotų savo atsakomybes ir viskas bus gerai.

Ar jūsų nestebina, kad Kroatija turi tokių rimtų problemų ir gali net neišeiti į kitą etapą?

– Visi prieš šitą „langų“ sistemą kalbėjo, kad gali būti netikėtumų. Visi gerai supranta, kad tokių atveju profesionaliame sporte gali nutikti. Kad ir kalbant apie mus – vasarą žaidė viena komanda, pirmajame „lange“ – antra, o dabar jau turime trečią. Per tris treniruotes turime pasiruošti, kad žaistume vienodai ir komandiškai, o tai tikrai nėra lengva. Su tuo susiduriame ne tik mes, bet ir kitos komandos.

Paskutiniame rate matėme daugybę netikėtų ir skaudžių rezultatų – tie patys kroatai, mūsų kaimynai latviai taip pat namie prisižaidė su Ukraina, ispanai baltarusius nugalėjo vos dviem taškais. Kai kurios komandos nukentėjo nuo sistemos, kai negali surinkti savo geriausių žaidėjų.

Žinant, kad išvykoje laimėta beveik 40 taškų, ką sakote prieš šitą susitikimą ir kaip nuteikiate auklėtinius?

– Kaip kiekvienas treneris pasakytų – didžiausia klaida, kurią galime padaryti, tai pagalvoti, jog tai bus lengvos rungtynės arba kad laimėsime daug taškų. Visi vilkėsime marškinėlius, ant kurių užrašyta „Lietuva“ – tai yra garbė ir kiekvienas turi tvarkingai „atlošti“. Taupymosi nėra – turime 12 žaidėjų, jeigu kažkas sugalvos pasitaupyti, žais tie, kurie to nenorės.

Sakėte, kad šitame „lange“ žaidžia jau trečia komanda. Ar per kitas rungtynes matysime jau ketvirtąją komandą?

– Mes nieko negalime planuoti. Dabar NBA klubai tikina, kad nedarys jokių kliūčių ir išleis tiek Valančiūną, tiek Sabonį, tad panašu, kad galime turėti dar kitą komandą (juokiasi). Turėsime tą pačią situaciją – tris treniruotes ir rungtynes.alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama