Reklaminis skydelis

Auklėtiniais žavėjęsis D. Adomaitis išskyrė E. Bendžių: jis tikrai „naglas“ (VIDEO)Lietuvos rinktinė ir toliau neklumpa atrankos į pasaulio čempionatą varžybose. Kosovą 106:50 nušlavę lietuviai iškovojo jau ketvirtąją pergalę paeiliui bei tik dar labiau sutvirtino savo pozicijas C grupės viršūnėje.Po mačo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis įvertino komandos pasirodymą antrojo „lango“ metu bei gyrė tiek lyderiu šįvakar tapusį Eimantą Bendžių, tiek jaunuosius komandos debiutantus, tiek ir pirmą kartą į stovyklą pakviestą patyrusį Klaipėdos „Neptūno“ puolėją Edgarą Želionį.

„Pirmiausia ačiū sirgaliams. Kai kurie iš jų atvyko net iš Vilniaus, gana nemažas būrys mus palaikė. Žaidėjams sakau ačiū už profesionalumą. Atvykę į stovyklą jie gauna informaciją apie taktiką, kuria žaisime, o jau atėję į pirmą treniruotę būna ją išanalizavę ir pasiruošę, tad tai tikrai rodo atsidavimą rinktinei“, – sakė D. Adomaitis.

Apie rungtynes daug nepasakysiu, padarėme tai, ką ir turėjome. Buvo gražaus stiliaus susitikimas, su puikia energija, turėjo patikti žiūrovams.Treneri, turėtų būti labai sunku, kai į rinktinę atvažiuos ir visi stipriausi žaidėjai. Ar nebus sunku atsirinkti po to, kai taip gerai pasirodo ir rezerviniai žaidėjai?, – žurnalistai paklausė Lietuvos rinktinės stratego.

– Pirmiausia jie tegul atvažiuoja, o po to bus tik malonumas išsirinkti. Atvirai pasakius apie tai dar negalvoju, o rytoj laukia susirinkimas ir pradėsime apie tai kalbėtis. Reikia nusiųsti ir informaciją klubams.

Teigiamą impulsą šioms rungtynėms davė Eimantas Bendžius, per pirmąjį kėlinį pataikęs net šešis tritaškius. Kaip vertinate tokį jo pasirodymą?

– Fantastiškas. Jis tikrai „naglas“ (juokiasi). Visi su juo dirbantys žino, kad jis yra fantastiškas žaidėjas. Jis turi tą savybę, kad kai jau pajaučia, „žudys“ iki galo, o šiandien tą ir parodė. Žinoma, būtų „faina“, kad taip jis žaistų visus keturis kėlinius.

Ar galima sakyti, kad E. Bendžius yra šios naujosios rinktinės lyderis?

– Manau, kad jis jaučia pasitikėjimą ir yra ypač geras tada, kai reikia sprendimų. Jis yra taktiškai brandus žaidėjas ir daro tai, ką nori. Jis, kartu su Mariumi Grigoniu ir Adu Juškevičiumi, buvo rinktinėje ir vasarą, tad jam dabar kiek dėl to lengviau. Bet ir jauni žaidėjai noriai „geria“ informaciją.

Kalbant apie M. Grigonį, kokį įspūdį paliko jo žaidimas naujame vaidmenyje? Anksčiau jis buvo epizodinis krepšininkas, o dabar yra tapęs vienu kertinių žaidėjų.

– Manau, kad jis puikiai susitvarkė su savo nauja role. Svarbiausia, kad jis nepamiršo savo stiprybės – geros gynybos. Tą jis demonstravo ir prieš vengrus, ir šiandien. Jis išėjo nusiteikęs ir žaidė prieš varžovų lyderius be jokių kompromisų. O puolime jis priima sprendimus ir tą daro labai gerai.

Kalbant apie jaunus žaidėjus – Lauryną Birutį ir Arnoldą Kulboką – kaip vertinate šių rinktinės debiutantų pasirodymus?

– Gerai vertinu. Man patinka jų energija, noras, jie ima viską, ką tik gali. Jie tikrai nori išnaudoti savo šansus, o tai labai džiugina, tad man tik ir norisi jiems duoti tuos šansus. Viskas labai gerai, tik nepamirškime – tai buvo Kosovas.

Apibendrinant šias dvejas paskutines rungtynes, kas labiausiai nustebino? Iš kurio žaidėjo galima tikėtis didžiausio šuolio į priekį žvelgiant į ateitį?

– Sunku pasakyti, ar iš kažko galima tikėtis daugiau. Pirmose rungtynėse jos gal kiek nesusiklostė Adui, tačiau šiandien jis įmetė pirmą antrą metimus ir viskas jau buvo kitaip. Man asmeniškai svarbiausia buvo pats komandos greitas susilipdymas. Iš pradžių gal buvo nuogąstavimų, kad gali pritrūkti laiko ar vienos kitos treniruotės, nes tikrai matėsi, kad darome daug taktinių klaidų. Vengrai už tas klaidas mus greitai ir bausdavo, bet apskritai esu patenkintas visų žaidimu.

Tarp debiutantų buvo ir vyresnių krepšininkų – 28-erių Edgaras Želionis šokinėjo lyg 18-metis.

– Tai yra fantastika. Tai yra geriausias pavyzdys, kai žmogus užsivelka marškinėlius su užrašu „Lietuva“ ir yra taip dėl to patenkintas, kad išreiškia savo energiją ne tik šypsena, bet ir žaidimu aikštelėje. Jis yra pavyzdys visiems.

Turėjote dvi trumpas stovyklas. Ar rastumėte kažkokių skirtumų tarp jų?

– Didžiausias skirtumas buvo tas, kad dėl traumų netekome trijų žaidėjų. Žinojome, kad prieš Vengriją mums reikės gynybinio įžaidėjo, tad pasirinkome Žygimantą Janavičių vietoj Šarūno Vasiliausko. Didžiausias skirtumas ir buvo, kad atėję nauji krepšininkai gavo paspirtį pasirodyti gerai.

Buvo nuogąstavimų dėl to, kaip žaidėjai įsilies į žaidimą, tačiau jie padarė savo namų darbus ir atėjo pasiruošę. Patikėkite, nėra lengva. Gal kažkam atrodo, kad susirinkai, pavalgei prie vakarienės stalo, pasitreniravai ir nuėjęs sužaidei rungtynes. Taip nėra, reikia gerbti kiekvieną priešininką ir išeiti pasiruošus. Vasarą buvo pirma komanda, pirmame „lange“ – antra, dabar jau ir trečia. Be to, nesinori ir daryti kelių valandų treniruočių, nes žaidėjai turi išlaikyti energijos ir savo klubams.

Kšištofas Lavrinovičius sakė, kad tai jam turbūt paskutinė rinktinės stovykla. Bet gal dar pakviesit?

– Visko gali būti. Niekada nesakyk niekada, nes Kšištofas visiems Lietuvos krepšininkams ir sportininkams yra pavyzdys, kokie jie turėtų būti patriotai. Aikštelėje yra viena, tačiau ką jis daro ir už aikštelės ribų – moka jaunus žaidėjus nuraminti ar patarti jiems kažką. Turbūt reikės įsteigti rinktinėje naują psichologo pareigybę, o Brolis būtų pirmas kandidatas į ją.

Tuo tarpu Kosovo rinktinės vyriausiasis treneris Bradas Greenbergas po triuškinamo pralaimėjimo nulenkė galvą prieš Lietuvos rinktinės krepšininkus ir teigė, jog jo komanda dar turės nueiti ilgą kelią, kad galėtų kaip lygūs su lygiais kovoti šiame lygyje.

„Norėčiau pasveikinti Lietuvą. Tai – gera pamoka mūsų žaidėjams ir puikus pavyzdys, kaip stipriai turi kovoti, kad laimėtum šiame lygyje. Kad galėtume tai padaryti, dar turime daug kur tobulėti. Lietuviai tiesiog yra kito lygio komanda – jie geriau pataiko, kovoja dėl kamuolių, greičiau bėga. Iš esmės jie darė, ką norėjo, o mums dar yra, kur pasitempti“, – sakė B. Greenbergas.alt


Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama