Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

D. Adomaitis atskleidė, kodėl sąraše nėra žalgiriečių ir D. Motiejūno bei žavėjosi M. KalniečiuTrečiajam pasaulio čempionato atrankos „langui“ besiruošiantis Dainius Adomaitis atskleidė kortas. 15 kandidatų sąrašą paskelbęs vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris birželio pabaigoje sulauks abiejų šalies NBA žaidėjų bei būrio Eurolygoje rungtyniavusių krepšininkų, tačiau komanda neapsiėjo ir be trūkumų.Kaip ir buvo prognozuota, rinktinėje nėra nė vieno Kauno „Žalgirio“ žaidėjo. Bemaž 80 rungtynių šiame sezone jau sužaidę žalgiriečiai sezoną gali baigti tik prieš pat rinktinės stovyklą Palangoje, o D. Adomaitis, kalbėdamas spaudos konferencijoje, atskleidė, kad kai kuriems kauniečių krepšininkams medikai po sezono primygtinai pataria pailsėti.

„Norėjome rinktinėje matyti ir Paulių Jankūną, ir Edgarą Ulanovą, bet žinome jų situaciją viso sezono metu, ir dabar kalbant su jais individualiai – paprasčiausiai jie turi problemų. Pauliui yra pasakyta, kad po paskutinių rungtynių jis privalo gauti daug poilsio. Žaidėjų sveikata šioje situacijoje yra prioritetas“, – atskleidė D. Adomaitis.

Vis dėlto jautriausia rinktinės tema šiuo metu, panašu, yra Donato Motiejūno klausimas. Dar žiemą viešomis frazėmis per žiniasklaidą su D. Adomaičiu apsimėtęs puolėjas šįsyk net nebuvo pakviestas į rinktinę, nors dar neseniai teigė, jog mielai priimtų kvietimą į nacionalinę komandą. Pasak trenerio, net neskambinti D. Motiejūnui buvo jo paties sprendimas, o tai padaryta tiesiog norint išbandyti kitus žaidėjus.

Strategas teigė, jog svarbiausias tikslas yra į rinktinę pasikviesti žaidėjus, kurie yra sveiki bei gali pilnavertiškai padėti komandai. Vis dėlto jis atskleidė, kad šis 15 žaidėjų sąrašas nėra baigtinis – prieš pat stovyklą jame turėtų nelikti dar dviejų pavardžių.„Pagrindinis tikslas yra susirinkti žaidėjus, kurie yra sveiki ir tuos, kurie gali atvykti į rinktinę. Nedarėme 24 žaidėjų sąrašo, nes nematėme tikslo įtraukti žaidėjų, kurie jau ir baigė sezoną arba žaidė rinktinėje „languose“. Sąrašas kai kur gali būti pakoreguotas, pasibaigus sezonams arba likus savaitei iki pirmosios treniruotės. Į pirmąją treniruotę birželio 25-ąją kviesime 13 žaidėjų“, – trumpai pasirinkimo motyvus apibendrino D. Adomaitis.

Kiek šis sąrašas skiriasi nuo idealaus? Matome, kad jame trūksta „Žalgirio“ žaidėjų, D. Motiejūno, – žurnalistai pasiteiravo D. Adomaičio.

– Viską nuodugniai apsvarstėme, kai kuriose pozicijose norėjosi išbandyti kitus žaidėjus. Praėjusią vasarą neturėjome galimybės išbandyti Domanto Sabonio, tačiau šį kartą viskas yra sutarta ir jis atvykęs Lietuvoje dirbs individualiai su savo treneriais. Nėra galimybės kviestis 16 žaidėjų, nematome reikalo ir per tris treniruotes nuspręsti, kas yra vertas žaisti arba ne. Daugelis žaidėjų jau turi savo poilsio planus vasarai arba individualaus darbo planus.

„Žalgirio“ žaidėjai turėjo alinantį sezoną. Komunikavome su medicininiu personalu, žinome žaidėjų problemas. Kai kurie žaidėjai po tokio sezono turi gauti poilsio, o tokie rinktinės planai kertasi su tuo.Matome, kad sąraše nėra visų be išimties „Žalgirio“ krepšininkų. Galbūt pats klubas jūsų to prašė ar net pareiškė, kad jų neišleis?

– Ne, procedūra visuomet yra vienoda. Klubams yra siunčiami kvietimai, gaunami atsakymai ir situacija analizuojama. Dėl „Žalgirio“, tai kalbėjau su žaidėjais, norėjome ir Paulių Jankūną, ir Edgarą Ulanovą matyti rinktinėje, bet žinome jų situaciją viso sezono metu, ir dabar kalbant su jais individualiai – paprasčiausiai jie turi problemų. Pauliui yra pasakyta, kad po paskutinių rungtynių jis privalo gauti daug poilsio. Žaidėjų sveikata šioje situacijoje yra prioritetas.

Yra žaidėjų, kurie žaidė „languose“ ir nusipelnė buvo pakviesti į rinktinę, yra žaidėjų, kurie nežaidė rinktinėje, nes atstovavo Eurolygos klubams – norime, kad jie atvyktų ir žaistų, nes norime ir išbandyti naujus taktinius dalykus. Tokia yra situacija ir mes pakeisti jos negalime.

Ar teko bendrauti su Donatu Motiejūnu? Kodėl jo nėra sąraše – tai jūsų ar jo sprendimas?

– Tai yra mūsų sprendimas – mes norime toje pozicijoje išbandyti D. Sabonį.

Ar ketvirtoji pozicija yra jūsų galvos skausmas? Nepanašu, kad turėtumėte bent vieną tikrą ketvirtos pozicijos žaidėją.

– Jūs paminėjote Domantą Sabonį.

Bet NBA lygoje jis žaidžia penktu numeriu.

– Tuomet Mindaugas Kuzminskas.

Bet jis nenori žaisti ketvirtu numeriu.

– Bet žaidžia. Nemanau, kad tai yra problema. Ta pozicija tikrai yra labai stipri – D. Sabonis, M. Kuzminskas, Eimantas Bendžius. Dirbčiau klube tai tikrai labai norėčiau turėti tokią problemą (juokiasi). Mes turime tokius žaidėjus ir nemanau, kad jie yra blogi žaidėjai. Taip, Domantas klube nemažai laiko žaidė ir penktoje pozicijoje, nes buvo tokia situacija, tačiau bandysime prisitaikyti prie varžovų – ir vengrai, ir lenkai mėgsta žaisti ir fiziškai stipresniais, ir lengvesniais ketvirtos pozicijos žaidėjais.

Kokia Manto Kalniečio situacija, ar jis treniruojasi?

– Jis treniravosi su komanda, treniruojasi individualiai. Nori labai visiems įrodyti. Jis bus labai geroje formoje, pailsėjęs ir labai alkanas. Ta jo situacija su klubu mūsų tiesiogiai neliečia, tačiau man svarbiausia, kad jis buvo vienas pirmųjų žaidėjų, kurie išreiškė norą žaisti rinktinėje. Jis ir per ankstesnius „langus“ ėjo pas klubo vadovybę ir prašė jį išleisti.

Eimantas Bendžius dėl traumos nežaidė nuo balandžio vidurio. Kokia jo situacija?

– Jis galėjo žaisti paskutines dvejas rungtynes reguliariajame sezone, tačiau komandos rezultatai jau negalėjo pasikeisti, tad toks buvo priimtas komandos ir žaidėjo sprendimas, kad pavyktų išsigydyti traumą visiškai. Dabar jis jau sveikas.

Kaip vertinate NBA lietuvių individualius sezonus?

– Abu – ir JV, ir Domas – dėjo didelį žingsnį į priekį. Abu tikrai parodė progresą. Jonas savo universalumu, daugiau pradėjo mesti tritaškius, daugiau turėjo kamuolį ir priiminėjo sprendimus, tai buvo kažkas naujo ir jam, ir komandai. Jis tą darė tikrai gerai. Domas apskritai, kaip naujoje komandoje ir pradžioje neturėdamas aiškios rolės, sužaidė labai gerai, savo šansus išnaudojo labai puikiai – ir vienu, ir kitu organizacijos yra labai patenkintos.

D. Motiejūnas viešai teigė, kad jo vasara nėra labai užimta. Ar jūs kontaktavote su juo, ar tai buvo visiškai jūsų sprendimas jo nekviesti?

– Buvo daug žaidėjų – patys matėte, pirmame „lange“ buvo 24 žaidėjų sąrašas, po to bandėme prisitaikyti ir prie priešininkų. Visiems neskambiname – paprasčiausiai yra procedūra, kurią mes darome. Yra 24 žaidėjų sąrašas, yra išsiunčiami pakvietimai klubams ir gaunami atsakymai. O tada ir su žaidėjais susisiekiu, kuriuos noriu matyti. Mes norime kviesti 13 žaidėjų į pirmą stovyklą ir norime turėti tokius, kurie jau žais, o ne daryti konkurenciją treniruotėse.

Ar yra abejonių dėl kažkurių žaidėjų? Galbūt kažkas nespės pabaigti sezono arba nėra tikras šimtu procentų?

– Ne, visi yra informuoti, visi yra pasiruošę atvykti. Aišku, ta teorinė tikimybė, kad LKL kovos gali užsitęsti iki birželio 22-osios, tikrai nepadeda, bet turime prisitaikyti prie esamos situacijos – negalime kažko pakeisti, turime išnaudoti laiką ir žaidėjus, kurie galės atvykti.

Turėjome daug svarstymų, kaip padaryti visą pasiruošimo procesą. Kaune turėsime nuo birželio 18 iki 22-osios rezervuotą salę, kur žaidėjai galės dirbti pagal individualius planus. Žiūrėsime, pagal esamą situaciją, gal visi užbaigs sezonus ir atvyks, o tada gal pavyks surengti treniruotę ir prieš birželio 25-ąją. Bandome prisitaikyti ir padaryti visą procesą maksimaliai efektyvų.

Ar Arnoldo Kulbokos nebuvimas sąraše yra susijęs su NBA naujokų birža ir jaunimo rinktine?

– Iš dalies taip.

Martynas Gecevičius viešoje erdvėje pasakė, kad jo nuomonė jo karjera rinktinėje yra baigta. Ar iš tiesų yra taip, kad M. Gecevičius nebeturi ko pasiūlyti rinktinei?

– Žinote, kai dabar krepšinyje yra tokia situacija, sunku kažką sakyti. Visi žaidėjai, kurie kažkada yra žaidę rinktinėje arba yra buvę išplėstiniuose sąrašuose, bet kada vėl gali užsivilkti rinktinės marškinėlius, nes mes nežinome, kokia bus situacija. Birželio „lango“ metu mes situaciją žinome, tačiau pavyzdžiui rugsėjį mes nežinome, kaip bus.

Artūras Gudaitis buvo užsiminęs, kad Klivlando „Cavaliers“ norės jį išmėginti vasarą. Ar buvo diskusijų apie tai, kad jis norėtų išvykti, ar tiesiog sakė, kad atvyks?

– Gudaitis sakė, kad atvyks ir kad jo planai yra rinktinė.alt


Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama