Reklaminis skydelis

Jautriausia rinktinės tema: ar D. Adomaičio ir D. Motiejūno santykiai įšalo visam laikui?Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis praėjusią savaitę paskelbė 15 žaidėjų, iš kurių rinksis sudėtį trečiajam pasaulio čempionato atrankos „langui“, sąrašą. Priešingai nei lapkritį ir vasarį vykusiose kovose, šįsyk treneris galės remtis NBA ir Eurolygoje rungtyniaujančiais krepšininkais, o didžiausiu jo praradimu tapo Kauno „Žalgirio“ atstovų netektys.Vis tik jei daugiau nei 80 rungtynių sužaisiančių ir tik antroje birželio pusėje sezoną baigsiančių žalgiriečių nebuvimą rinktinės sąraše galima pateisinti nuovargiu, kitos garsios pavardės trūkumas sąraše krepšinio gerbėjams ir vėl sukėlė daugybę klausimų. Nors negalima teigti, kad tai buvo netikėta.

Trečią kartą iš eilės Lietuvos rinktinė versis be Donato Motiejūno, kuris sezoną Kinijoje baigė jau prieš pusantro mėnesio, o iš viso iki rinktinės kovų birželio pabaigoje be krepšinio bus praleidęs net du su puse mėnesio.

„Tai yra mūsų sprendimas“, – be didesnių užuolankų per perpiet vykusią spaudos konferenciją šiandien rėžė D. Adomaitis, paklaustas, kodėl paskelbtame sąraše nėra D. Motiejūno pavardės.

Vis naujų detalių pažeriančioje trenerio ir puolėjo santykių sagoje šįkart viskas aiškiau, negu buvo vasarį. Tuomet dėl paslaptingų aplinkybių į rinktinę kvietimo negavęs D-Mo praėjus kelioms dienoms po D. Adomaičio spaudos konferencijos per kitą žiniasklaidos priemonę atrėžė treneriui, o tai įplieskė ir nemenką diskusiją Lietuvos krepšinio pasaulyje.

„Sunku ką ir pasakyti. Su manimi iš rinktinės niekas nesusisiekė. Nei skambino, nei parašė bent jau SMS. Gal tie žodžiai reiškia, kad pats turiu skambinti ir prašyti paimti mane į rinktinę. Iš kitos pusės, matyt, taip ir esu reikalingas. Kaip suprantu, federacija atsiuntė raštą klubui, kad mane išleistų į rinktinę. Klubas, naudodamasis taisyklėmis, nukreipė juos į Kinijos krepšinio federaciją. Spėju, tuo viskas ir baigėsi“, – 15min.lt prieš kelis mėnesius sakė krepšininkas, atsakydamas į rinktinės stratego išreikštus priekaištus dėl ne per didžiausio D. Motiejūno noro papildyti rinktinę.

Šie žodžiai, panašu, galutinai įbedė kuolą tarp dviejų įsižeidusių pusių. O tai geriausiai galima buvo matyti per šios dienos spaudos konferenciją, kurioje D. Adomaitis bandė išvengti platesnės kalbos apie D. Motiejūno situaciją.„Buvo daug žaidėjų – patys matėte, pirmame „lange“ buvo 24 žaidėjų sąrašas, po to bandėme prisitaikyti ir prie priešininkų. Visiems neskambiname – paprasčiausiai yra procedūra, kurią mes darome. Yra 24 žaidėjų sąrašas, yra išsiunčiami kvietimai klubams ir gaunami atsakymai. O tada ir su žaidėjais susisiekiu, kuriuos noriu matyti. Mes norime kviesti 13 žaidėjų į pirmą stovyklą ir norime turėti tokius, kurie jau žais, o ne daryti konkurenciją treniruotėse“, – savo sprendimą net nepaskambinti D. Motiejūnui grindė treneris, nors prieš tai jis tikino komunikavęs su taip pat į sąrašą neįtrauktais „Žalgirio“ žaidėjais, norėdamas išsiaiškinti jų esamą situaciją.

Kiek suirzęs rinktinės vyriausiasis treneris atrodė ir paklausus apie spragas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Joje buvo įrašytos Domanto Sabonio, Eimanto Bendžiaus ir Mindaugo Kuzminsko pavardės, tačiau net ir žurnalistams pateiktuose sąrašuose matyti, kad nė vienas iš jų nėra tikras „ketvirtasis numeris“. Priešingai – visų jų geriausios savybės atsiskleidžia per kitus vaidmenis.

Itin tai pasakytina apie D. Sabonį, šiemet NBA sužibėjusį būtent jam pradėjus žaisti „centru“. Net 80 proc. laiko vidurio puolėju praėjusį sezoną žaidęs lietuvis kone dvigubai pagerino savo rodiklius, tačiau vos jam ėmus žaisti sunkiuoju kraštu, „Pacers“ dažniausiai kildavo problemų. Vos 2 iš 10 sėkmingiausių Indianos ekipos penketų, kuriuose figūravo ir D. Sabonis, buvo tokie, kuriuose lietuvis rungtyniautų „ketvirtuoju numeriu“.Ne visiškai ši pozicija tinka ir kitiems lietuvių puolėjams. M. Kuzminskas sunkiuoju kraštu žaidžia Milane, tačiau lietuvis dar balandį tikino mėginąs įtikinti trenerį Simone Pianigiani leisti jam žaisti „trečiuoju numeriu“. Panašaus sudėjimo E. Bendžius taip pat nemažai laiko praleidžia teoriškai labiau po krepšiu žaidžiančio žaidėjo pozicijoje, tačiau susidūrus su fiziškai stipresniais krepšininkais šiam žaidėjui „ketvirtojoje“ pozicijoje gali tapti labai nepatogu.

Žinoma, prieš lenkus ir vengrus, taip pat mėgstančius rungtyniauti lengvesniais penketais, M. Kuzminsko ir E. Bendžiaus variantai atrodo solidžiai, bet pats treneris pripažino, kad per šiuos atrankos „langus“ pamažu galvoja ir apie ateitį, o birželis yra geriausia ir galbūt vienintelė reali proga išsibandyti visus stipriausius rinktinės kandidatus.

Kokia situacija rinktinėje buvo lapkritį ir vasarį, jau matėme, o panaši ji gali susiklostyti ir rugsėjo viduryje, kai daugelis klubų ruošis arba net bus pradėję naujus sezonus. Labai realu, kad sutartį su Eurolygos arba NBA komanda tuo metu jau bus sudaręs ir D-Mo, tad D. Adomaitis tokiu atveju netektų galimybės išbandyti šį puolėją iki pat kitos vasaros.

Be abejo, rinktinės strategas kaip vieną iš argumentų tokiam savo sprendimui gali pasitelkti ir blankų D. Motiejūno pasirodymą praėjusiame pasaulio čempionate. Tel Avive ir Stambule nežibėjęs puolėjas rinko vos po 6,3 taško ir 1,3 atkovoto kamuolio, tad būtų galima sudvejoti dėl jo galimybių tapti kertiniu rinktinės žaidėju ir ateityje.

Ir vis dėlto, Pauliaus Jankūno kūnui pamažu senstant ir jį imant kamuoti įvairioms sveikatos problemoms, o kitiems pajėgiausiems rinktinės žaidėjams sunkiuoju kraštu žaidžiant tik „iš bėdos“, toks talentas kaip penkerius metus NBA praleidęs D. Motiejūnas komandai veikiausiai praverstų.

Praeityje panašios priešpriešos buvo susiklosčiusios su Žydrūnu Ilgausku ir Vladu Garastu bei su Rimantu Kaukėnu ir Antanu Sireika, o nesutarimų taip ir neišsprendusios pusės rinktinėje daugiau kartu nebedirbo.

Panašu, kad bent jau kol rinktinę vairuos D. Adomaitis, vietos nacionalinėje komandoje gali nebeatsirasti ir D. Motiejūnui.

alt

Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama