Reklaminis skydelis

Atrankos sūkuryje: kas toliau laukia Lietuvos rinktinės ir kodėl dar viena pergalė itin reikalinga?Laurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Pasaulio čempionato atrankos varžybų pirmasis etapas artėja prie pabaigos. Vieną iš geriausių rezultatų visoje Europoje demonstruojanti Lietuvos rinktinė paskutinį tašką C grupėje padės sekmadienį Budapešte, kur susikaus su Vengrijos krepšininkais.„Su žaidėjais dar prieš rungtynes kalbėjome – į turnyro lentelę žiūrėti negalime. Mums tiesiog reikia laimėti abejas likusias rungtynes. Kiekviena iš šių pergalių „keliauja“ toliau ir yra labai svarbi“, – po mačo Lenkijoje pažymėjo Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

Pagal FIBA sugalvotą naująją pasaulio čempionato vykdymo sistemą, prie kurios priprasti dar reikia ne tik sirgaliams, bet ir patiems krepšinio aplinkos žmonėms, antrasis atrankos etapas vyks pagal labai panašų principą, kaip ir pirmasis.

Jau aišku, kad iš C grupės kartu su Lietuvos rinktine į kitą etapą keliauja Vengrija ir Lenkija – šios trys komandos su dar trimis ekipomis sudarys naują 6 komandų grupę, iš kurios į pasaulio čempionatą pateks pirmas tris vietas užėmusios ekipos.Tačiau svarbu tai, kad su Vengrija ir Lenkija iš naujo žaisti nebereikės – naujoje grupėje bus įskaičiuoti pirmojo etapo tarpusavio rezultatai, įskaitant ir pergales prieš grupės autsaiderę Kosovą, todėl sekmadienį įveikusi vengrus Lietuva antrą etapą pradėtų su geriausiu įmanomu bagažu – 6 įskaitinėmis pergalėmis.

Ir toks rezultatas mūsiškius gerokai priartintų prie tikslo – 2019-aisiais Kinijoje vyksiančių planetos pirmenybių. Sėkmės atveju kitame etape mūsiškiams galėtų pakakti ir trijų laimėtų rungtynių.

Dėl šios priežasties susitikimui su Vengrija lietuviai ruošis labai atidžiai – slystelėti Budapešte būtų labai apmaudu.

Jau minėtą naują grupę Lietuvos, Vengrijos ir Lenkijos komandos sudarys kartu su trimis geriausiomis D grupės ekipomis.

Ir kol kas aiški tik viena būsima mūsiškių varžovė. Tai – Italijos rinktinė, pirmą nesėkmę patyrusi tik šį ketvirtadienį (72:78 nusileido Kroatijai).

Kitos trys komandos – Nyderlandai, Rumunija ir Kroatija – dar kovoja dėl likusių dviejų kelialapių. Kuri iš jų liks „už borto“, paaiškės sekmadienį po paskutinio turo rungtynių.Apskritai verta pažymėti, kad kol kas D. Adomaičio auklėtinių pasirodymas yra įspūdingiausias visoje Europos zonos atrankoje.

Be kluptelėjimų atrankoje kol kas taip pat žengia Ispanijos, Graikijos, Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt


Laurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama