Reklaminis skydelis

Paskutinis Lietuvos rinktinės išbandymas: tikėjosi rungtynių tvarte, tačiau žengę į areną nusteboLietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau šįvakar užbaigs atrankos į kitų metų pasaulio čempionato pirmojo etapo kovas, o šeštosios iš eilės pergalės Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sieks Budapešte.Ketvirtadienį Gdanske 79:61 susidoroję su Lenkijos krepšininkais, lietuviai pasiekė jau penktąjį laimėjimą iš eilės ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Vis dėlto šio vakaro rungtynės su vengrais turės ne mažesnę reikšmę, kadangi visi pirmajame etape pasiekti rezultatai galios ir antrajame, kuriame trys pajėgiausios grupės ekipos kausis su trimis komandomis iš kitos grupės.

21 valandą į kovą Vengrijos sostinėje stosianti Lietuvos rinktinė tik vakar vakare pasiekė Budapeštą, o šiandien ryte surengė ir vienintelę savo treniruotę arenoje, kurioje ir bus žaidžiamos atrankos rungtynės. Tiesa, pripratusios prie išpustytų arenų įvairiose šalyse, Lietuvos krepšinio žvaigždės Budapešte turėjo kiek nustebti – rungtynės bus žaidžiamos vos kiek daugiau nei tris tūkstančius žiūrovų talpinančioje „Tuskecsarnok" arenoje, iš išorės labiau primenančiame apleistą pastatą.

„Jeigu atvirai, tai skaitydamas naujienas ir gandus tikėjausi atvažiuoti lyg į tvartą. Ne. Tai nėra daug žmonių talpinanti arena, tačiau viduje tikrai turi jaukios erdvės. Nėra viskas suspausta", – apie lūkesčius ir realybę atvykus į areną tinklalapiui Basketnews.lt kalbėjo D. Adomaičio asistentas Mindaugas Brazys.Tiesa, visą būsimų rungtynių planą lietuviai sustatė ne Vengrijoje, o dar būdami Lenkijoje – baimindamiesi nešvarių vengrų žaidimų, rinktinės treneriai pasirinko po praėjusių rungtynių ilgesnį laiką praleisti Gdanske, o į Budapeštą atvykti tik para prieš rungtynes.

„Jau ne pirmas kartas, kai tai vyksta išvykose. Rytinėse treniruotėse aplink vyksta šurmulys ir tai žinodami taktiką pasidarome ten, kur mūsų nematytų. Čia mes pasiliekame simbolinius dalykus", – matydamas aplink zujančius pašalinius asmenis apie lengvą rytinę treniruotę kalbėjo M. Brazys.

Pirmajame komandų susitikime Klaipėdoje vengrai metė bene rimčiausią iššūkį Lietuvos rinktinei šiame atrankos cikle, kai nusileido šeimininkams tik 75:80. Vis tik nuo vasarį vykusių rungtynių Vengrijos rinktinė praktiškai nepasikeitė – jos nepapildė ir Eurolygos žvaigždė Adamas Hanga – o lietuvių gretose šįsyk susirinko beveik visas žvaigždynas, su NBA rungtyniaujančiais Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu priešakyje.

Lenkus jau skausminę aukštaūgiai, panašu, svarbiausiais mačo dalyviais bus ir šiandien.

„Nėra paslaptis, jog pagal savo sudėtį turime vieną stipriausią priekinę liniją visoje Europoje. Persvara bus ne tik prieš vengrus, bet ir prieš daugelį kitų komandų. Faktas, kad ją reikėtų išnaudoti", – kalbėdamas su Basketnews.lt rungtynių plano neslėpė M. Brazys.

Šio vakaro rungtynės bus paskutinės šiame atrankos etape. Antrasis etapas, kuriame lietuviai varžysis su Italijos, Nyderlandų ir Kroatijos arba Rumunijos ekipomis, prasidės rugsėjį.alt


Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama