Reklaminis skydelis

Atrankos etapą tobulai užbaigęs D. Adomaitis ilsėtis neketina – imasi darbo VilniujeLaurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Lietuvos krepšinio rinktinė dar viena pergale užbaigė 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybas C grupėje. Visas šešerias rungtynes su besikeitusia komanda laimėjęs vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis neslėpė pasitenkinimo įvykdęs planą, nors, anot jo, tai nebuvo padaryti taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.Po rungtynių Budapešte Lietuvos rinktinė nebenakvojo – vos pasibaigus mačui išvyko į oro uostą ir išskrido į Vilnių.

Anot D. Adomaičio, jau pirmadienį jis kibs į darbus su naujame savo klube – Vilniaus „Ryte“. O apie kitą atrankos „langą“, vyksiantį rugsėjo mėnesį, su netrukus išsiskirstysiančiais krepšininkais jis dar nekalbėjo.

Ar galima sakyti, kad rinktinės veidas ir toliau išliks panašus, kad remsimės aukštaūgiais?

– Žinoma, kad taip. Persvara su Domantu ketvirtoje pozicijoje, su JV – 5-oje pozicijoje. Ta persvara visą laiką buvo ir bus. Čia jau turime stiprią pusę ir ją reikia išnaudoti.Taigi dabar nauja istorija – formuojama nauja grupė kurioje reikės žaisti su italais, kroatais, olandais. Kaip vertinate būsimus varžovus?

– Galima sakyti, kad įvyko tai, kas ir buvo planuota. Kroatų situacija buvo tokia, kad stipriausi žaidėjai rungtyniauja NBA, dabar jie prisijungė ir matome visiškai kitokią komandą. Čia tos sitemos, kurioje žaidžiame, pliusai ir minusai.

Stiprios komandos, ir nieko čia negali žiūrėti – nei į rinktines, nei kokios sudėties jos atvažiuos. Tu paprasčiausiai turi žiūrėti į save, kas pas tave atvažiuoja, kokie žaidėjai, ruoštis kiekvienoms rungtynėms atskirai. Ir kiekvienos rungtynės – tai nauja istorija.

Kas sunkiausia ir geriausia buvo šiame atrankos etape?

– Žaidėjai, kurie atvažiuoja į tuos „langus“, į tas rungtynes, turėjo suvokti, kokia yra svarbi kiekviena treniruotė, koks svarbus kiekvienas darbo blokas – ar tai gynyba, ar puolimas. Reikėjo suprasti, kad neturint gerų treniruočių nebus taip lengva išeiti žaisti.

Aš suprantu kad, įvyko 6-0 – ko mes ir norėjome. Ko visi tikėjosi. Daug kas gal sakė, kad lenkai ir vengrai yra silpnos komandos, bet taip nėra. Jie tikrai žaidė gerai, rungtyniavo praėjusių metų Europos čempionate. Vengrai pateko į kitą etapą, lenkai buvo netoli nuo to. Surinkdavo beveik pilnas savo sudėtis, mums dabar svarbiausia žiūrėti saves.

Ir kokį įspūdį paliko Domanto ir Valančiūno žaidimas kartu?

– Kai aikštėje du dideli žmonės, o žaidimui vadovauja Kalnietis, pats žaidimas yra kiek lėtesnis, bet mes žinome, kur norime atakuoti, žinome, kur turi būti kamuolys. O aikštelėje esant Lukui Lekavičiui mūsų žaidimo modelis keičiasi, esame daugiau mobilesnė komanda, galime žaisti kita sistema.Kada pradėsite darbuotis su „Lietuvos rytu“? Kokie artimiausi planai?

– Rytoj. Šiandien naktį grįžtame ir rytoj (pirmadienį, – red. past.). Reikia padaryti keletą žingsnių – klubo vadovybė dirba tuo klausimu. Svarbiausia apsispręsti, ką norime išlaikyti komandoje ir pradėti naujų krepšininkų paiešką.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt

Laurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama