Reklaminis skydelis

Vienintelis testas prieš „langą“ prisvilo: Lietuvos rinktinė neatlaikė latvių tritaškių krušosLietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, besiruošdama pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėms su Kroatija ir Olandija, patyrė nesėkmę kontrolinėse rungtynėse. Dainiaus Adomaičio auklėtinai Vilniaus Siemens arenoje 80:97 (19:23; 18:22; 19:23; 24:29) nusileido kaimyninės Latvijos krepšininkams.

Dar prieš mačą už nuopelnus Lietuvos krepšiniui buvo pagerbtas ilgametis rinktinės strategas Jonas Kazlauskas. Jam buvo įteiktas specialus ženklelis kaip nusipelniusiam Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui. Pačias rungtynes šeimininkai pradėjo tokia sudėtimi: Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.

Lietuvos taškų sąskaitą baudų metimais atidarė Mindaugas Kuzminskas. Tačiau svečiai lietuvių per toli nepaleido ir nuolat laikė pasiekiamoje distancijoje (8:6). Visgi, antroje kėlinio pusėje latviai kiek pagerino savo gynybą, neleido lietuviams rinkti taškų ir laimėję atkarpą 8:0 jau išsiveržė į priekį (13:17). Per likusį kėlinio laiką abi komandos dar keitėsi taikliais metimais, tačiau po pirmojo ketvirčio priekyje buvo svečiai (19:23).Antrame kėlinyje lietuviai pabandė iškart sumažinti latvių pranašumą, tačiau šie patikimai gynėsi ir neleido šeimininkams priartėti (28:34). Lietuviai puolime ir toliau strigo, o svečiai tuo naudojosi ir netrukus pabėgo jau dviženkle persvara (32:43). Vėliau Manto Kalniečio tritaškis kiek aptirpdė deficitą (37:43). Antrame kėlinyje daugiau pranašumo sumažinti nepavyko ir įpusėjus mačui lietuviai atsiliko 37:45.

Rungtynių pertraukos metu buvo apdovanoti ir dar keli šalies krepšiniui nusipelnę asmenys:

Audrai Ginelevičienei buvo įteiktas LKF garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui"; Remigijus Štaras ir Kęstutis Vagneris gavo LFK padėkos ženklus „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui"; Vytas Nėnius gavo LFK padėką „Už indėlį vystant Lietuvos krepšinį".

Po pertraukos Edgaro Ulanovo ir Manto Kalniečio tritaškiai leido lietuviams priartėti (43:45). Tačiau svečių toks startas iš vėžių neišmušė, jie laimėjo dar vieną atkarpą 9:0 ir vėl pabėgo saugesniu ir dviženkliu atstumu (43:54). Netrukus deficitas pasiekė ir rekordinę rungtynių ribą (51:65). Ketvirtį tritaškiu su sirena užbaigė Mindaugas Kuzminskas, o po trečio kėlinio lietuvių atsilikimas siekė 12 taškų (56:68).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dar viena „sausa" atkarpą, po kurios latvių persvara nubrėžė naują rekordinę ribą (56:73). Lietuvių krepšininkai atakoje daug kartų strigo, o panašių bėdų neturėję latviai į šeimininkų krepšį ir toliau siuntė vieną metimą po kito bei dar labiau didino savo persvarą (61:81). Vėliau Edgaras Želionis ir Eimantas Bendžius pelnė po tritaškį ir truputį sumažino svečių pranašumą (68:83). Per likusį laiką daugiau priartėti nepavyko ir buvo patirta nesėkmė 80:97. Latviai itin solidžiai atakavo iš trijų taškų zonos – tikslą pasiekė net 48 procentai visų jų metimų (15/31).

Lietuva: Edgaras Želionis 15, Mantas Kalnietis (3/5 trit.) ir Mindaugas Kuzminskas (1/6 trit.) po 11, Eimantas Bendžius 9, Edgaras Ulanovas 8, Evaldas Kairys ir Artūras Gudaitis (7 atk. kam.) po 7.

Latvija: Janis Timma (4/10 trit.), Rihards Lomažs (3/5 trit., 7/8 baudos, 5 rez. perd.) ir Martins Meiers (6/6 baudos, 10 atk. kam.) po 18, Janis Strelnieks ir Aigars Škėlė po 10.alt

Krepsinionamai.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis