Reklaminis skydelis

Iš tragiškų rungtynių su latviais pasimokęs D. Adomaitis ruošia spąstus svarbiausiam kroatų ginkluiLietuvos krepšinio rinktinė jau po kelių valandų kils į orą, o jos žaidėjus skraidinsiančio lėktuvo maršrutas bus Vilnius-Osijekas. Šiame rytų Kroatijos mieste lietuviai jau rytoj žais septintąsias atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą rungtynes.

Mažiau nei prieš savaitę į trumpą treniruočių stovyklą susirinkę žaidėjai šiandien perpiet turėjo paskutinę treniruotę Vilniaus „Ryto“ arenoje, kurioje gludino taktinį pasiruošimą. Dainiaus Adomaičio ir jo kariaunos laukia nemenkas išbandymas – prieš akis žvaigždėta bei keturiais NBA žaidėjais pasipildžiusi Kroatijos komanda, kuriai šis susitikimas bus praktiškai „mirk arba gyvenk“ tipo.

Vieninteles draugiškas rungtynes sekmadienį su Latvija sužaidę lietuviai jose 80:97 neprilygo Latvijai, o po šio susitikimo trenerių štabas medžiagos korekcijoms turėjo apsčiai. Nors pats D. Adomaitis iš karto po tų rungtynių vengė skambesnių epitetų, šiandien kalbėdamas su žiniasklaida jis pralaimėjimą latviams ir tame susitikime demonstruotą žaidimą pavadino vienu žodžiu – tragiškas.

„Kai sužaidi tragiškas rungtynes, gali daryti labai daug pakeitimų, Kalbu apie individualią gynybą, apie sprendimus. Buvo tragiškos rungtynės – visi matėte ir čia nėra ko slėpti. Kai mes rungtynes šešis kartus nusiunčiame varžovus mesti baudų metimus, kai jau esame viršiję komandinių pražangų limitą, vienas prieš vieną gynyboje pralaimime begalę situacijų... Išsianalizavome, pasižiūrėjome, manau, kad treniruotėse viskas atrodė geriau, tačiau viską parodys rungtynės“, – tikino Lietuvos rinktinės treneris.

Tiesa, pamiršęs sekmadienio košmarus, strategas savo auklėtinių darbą vertino pozityviai. Paskutinę treniruotę prieš skrydį sostinėje surengę lietuviai trenerio akyse padirbėjo iš peties.

„Šiandien turėjome paskutinę treniruotę, kuri, galima sakyti, buvo pati geriausia iš visų. Pavyko pasidaryti ir planuotus taktinius dalykus, ir truputį pagerinti formą“, – džiaugėsi D. Adomaitis.Apie pakeitimus, darytus po mačo su latviais, o taip pat ir laukiančius iššūkius Kroatijoje – Lietuvos rinktinės trenerio interviu.

Kam didžiausią dėmesį skyrėte per laikotarpį po rungtynių su Latvija?

– Daugiausiai taktiniams dalykams – tiek gynyboje, tiek puolime.

Rungtynėse su latviais daug problemų jums padarė varžovų priekinė linija, o Kroatijos rinktinės aukštaūgiai – labai pajėgūs. Ko gero, didžiausias dėmesys bus būtent jiems?

– Kaip tik ne. Jų pagrindiniai žaidėjai yra Bojanas Bogdanovičius bei dar už jį svarbesnis Dario Šaričius, kuris jungia visas grandis, tarp gynėjų ir didelių žmonių. Jis gali ir pats įmesti 20 taškų, ir kitiems sukurti tuos pačius 20 taškų. Jis yra svarbiausias, o Bogdanovičius turi didelę laisvę puolime, gali atakuoti bet kada.

Pirmiausia, bus svarbus susikaupimas komandinėje ir individualioje gynyboje, turime nedaryti klaidų, o taip pat ir tose situacijose, kur matysime, jog reikia pagalbos, ta pagalba ir turi būti.

Kurį žaidėją matote kaip tą, kuris gali stabdyti Šaričių?

– Žiūrėsime. Pradžioje tai turėtų būti Mindaugas (Kuzminskas), tačiau tarp variantų yra ir Edgaras (Ulanovas).D. Šaričius teigė prisibijantis Lietuvos rinktinės žemo penketo. Ar galvojate daugiau žaisti būtent juo?

– Matėte, rungtynėse su latviais bandėme, taip kad minčių apie tai tikrai yra.

Kokias išvadas padarėte iš dviejų kroatų draugiškų rungtynių su slovėnais?

– Ruošiamės iš tų rungtynių. Kroatija – tai labai pajėgi rinktinė. Individualiai yra du žaidėjai, kurie puolime viską sprendžia. Matosi, kad ir jie turi bėdų, tad bandysime jas išnaudoti.

Ar galima jūsų privalumu laikyti tai, kad visi lažybininkai Lietuvos rinktinę šiose rungtynėse laiko autsaidere?

– Nežinau. Lažybininkai dirba savo darbą, mes dirbame savo. Ruošiamės rungtynėms ir tikiu, kad galime laimėti.

Šiuo metu situacija yra tokia, kad beveik visi žaidėjai klubuose dirba ties fiziniu pasirengimu, tačiau atvykę į rinktinę iš karto turi žaisti. Kaip matėme mače su latviais, buvo šiokia tokia energijos stoka. Ar treniruotėse taikote kažkokį specialų ritmą tam, kad žaidėjai lengviau įsivažiuotų?

– Paprasčiausiai yra tokia situacija ir tiek. Mes tas kelias dienas pabandėme truputį suvienodinti žaidėjų formas, tačiau faktas, kad kai kurie žaidėjai atvyksta po įtemptų ir labai sunkių fizinio parengimo treniruočių, kiti jau būna sužaidę keletą rungtynių.

Prie komandos tik prieš kelias dienas prisijungė Rokas Giedraitis ir Renaldas Seibutis. Ką jie gali pridėti rinktinei?

– Labai daug. Rungtynėse su latviais perimetro gynyboje turėjome daugiausiai bėdų, tad jie turės labai svarbią rolę, tiek gynyboje, tiek puolime.
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis