Septinta pergalė iš eilės: Lietuvos rinktinė nukovė kroatų NBA žvaigždes (FOTO) (VIDEO)

Lietuvos krepšinio rinktinė pergalių seriją 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybose pratęsė iki septynių. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 28:21) nugalėjo 4 NBA žaidėjus savo sudėtyje turėjusią Kroatijos nacionalinę ekipą.

Be nesėkmių žygiuojanti Dainiaus Adomaičio kariauna taip dar labiau priartėjo prie planetos pirmenybių, kurios kitąmet bus rengiamos Kinijoje. Į jį pateks trys geriausios J grupės komandos, o likus penkiems turams lietuviai prieš 4-6 vietas besidalinančias Kroatijos, Lenkijos ir Nyderlandų komandas turi net 4 pergalių atotrūkį.

Keturis NBA žaidėjus į savo gretas sukvietę kroatai buvo laikomi šiandieninio mačo favoritais, tačiau Lietuvos rinktinė jame pirmavo praktiškai visas 40 minučių. Vedami antrojo penketo svečiai jau antrojo kėlinio viduryje susikrovė dviženklį pranašumą, o 7-11 taškų persvarą išlaikė iki pat ketvirtojo kėlinio.

Vis dėlto griausmingai Osijeko arenoje susirinkusių sirgalių palaikomi kroatai nebuvo linkę anksčiau laiko sudėti ginklų. Pirmus 8 metimus prametęs Bojanas Bogdanovičius smaigstė vieną taiklų metimą po kito, o likus 4 minutėms kroatai sugebėjo išlyginti rezultatą. Tačiau lemiamas žodis šiose rungtynėse priklausė lietuviams, o ypatingai – jų snaiperiams.

Adas Juškevičius ir Mantas Kalnietis per paskutines dvi minutes pataikė po tritaškį, o iš viso lietuviai realizavo 12 iš 27 tolimų metimų bei tiksint paskutinėms sekundėms susikrovė 7 taškų pranašumą (82:75). Nors kroatai naudodami pražangų taktiką sugebėjo priartėti, tačiau laiko realioms mintims apie pergalę jiems nebeužteko – Krunoslavo Simono tritaškis su sirena, sušvelninęs skirtumą iki 1 taško, džiaugsmo šeimininkams nesuteikė.

Laimėti Lietuvos rinktinei nesutrukdė net ir tai, jog itin skirtingai sužaidė abiejų komandų lyderiai. Jei B. Bogdanovičius, Dario Šaričius ir K. Simonas kroatams kartu sudėjus pelnė net 57 taškus, tai vienais lietuvių lyderių laikomi Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas tesukrapštė po 2 taškus, kartu pataikydami vos 1 metimą iš 11.

Jų trūkumą kompensavo antrasis komandos penketas, kuriam puikiai talkino ir M. Kalnietis. Nuo suolo kilęs bei lemiamu metu varžovus tritaškėmis bombomis baudęs Eimantas Bendžius buvo rezultatyviausias svečių gretose, o kartu su kitais atsarginiais žaidėjais A. Juškevičiumi, Luku Lekavičiumi, Evaldu Kairiu, Roku Giedraičiu ir Edgaru Želioniu surinko net 53 iš 84 komandos taškų. Kroatams atsarginiai pelnė viso labo 28 taškus, iš kurių 16 surinko nuo suolo kilęs vienas komandos lyderių K. Simonas.

Kitas iššūkis Lietuvos rinktinės laukia jau namie – pirmadienį į Vilnių atvyks šįvakar namuose prieš Vengriją suklupusi Nyderlandų komanda. Palankiai susiklosčius kitiems mačas, lietuviai jau po pergalės prieš olandus gali užsitikrinti bilietą į pasaulio čempionatą.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (6/17 metimai), Dario Šaričius 19 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), Krunoslavas Simonas 16 (3/3 dvit., 3/5 trit.), Ivica Zubacas 11.

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 trit.), Mantas Kalnietis 15 (5/9 metimai, 5 rez. perd.), Adas Juškevičius 14 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10, Edgaras Ulanovas ir Renaldas Seibutis po 6.