50 minučių trileris ir laimingas kapitono šūvis: Lietuvos rinktinė per vargus žengė į pasaulio čempionatą (FOTO) (VIDEO)

FIBA atrankos rungtynėse su Nyderlandų atstovais Lietuvos krepšinio rinktinė buvo nemaloniai nustebinta. Dvikovos favorite laikyti Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmadienį netikėtai tik po dviejų pratęsimų 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20, 9:9, 11:9) įveikė olandus ir iškovojo aštuntą pergalę iš eilės. Šis laimėjimas anksčiau laiko garantavo lietuviams kelialapį į 2019 metų pasaulio čempionatą Kinijoje.

Aštuntosios rungtynės planetos pirmenybių atrankoje lietuviams tapo tikru išbandymu. Nors jau pirmojo kėlinio viduryje šeimininkai buvo susikrovę dviženklę persvarą, į rungtynes sugrįžę olandai ilgą laiką pirmavo bei lietuvius į priekį paleido tik ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Dar sužaidus dvi minutes lemiamame ketvirtyje, Lietuvos rinktinės persvara tesiekė 1 tašką, tačiau tuomet tritaškių pakylėti šeimininkai spurtavo net 13:0, pabėgo 73:59 ir atrodė, jog atsakė į visus klausimus.

Su tuo nebuvo linkę sutikti patys Nyderlandų krepšininkai, atsakę 12 taškų paeiliui bei prasidedant paskutinei minutei priartėję iki vieno metimo atstumo (73:71). Eimantas Bendžius likus žaisti 20 sek. pataikė baudų metimus ir atrodė, jog lietuviams telieka ramiai išlaikyti pranašumą, tačiau po minutės pertraukėlės olandai surengė dar vieną įspūdingą sugrįžimą.

Iš pradžių išprovokavę nesportinę Ado Juškevičiaus pražangą bei pataikę du baudų metimus iš keturių, „oranžiniai" netrukus perėmė kamuolį aikštės viduryje bei likus žaisti 7 sek. išlygino rezultatą. Lukas Lekavičius metimu aukšta trajektorija jo pakeisti nesugebėjo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame olandai nė neketino lietuviams dovanoti pergalės bei tiksint paskutinei minutei pirmavo – 81:82. Lemiamą ataką ir vėl prisiėmė L. Lekavičius, tačiau jo netikslų paleistą kamuolį šįsyk sugriebė Edgaras Želionis, pelnęs du taškus su pražanga bei sugrąžinęs lietuviams persvarą. Vis dėlto olandai vėl rado atsakymą ir komandoms teko žaisti dar penkias papildomas minutes.

Antrojo pratęsimo pabaigoje atrodė, jog komandoms teks žaisti ir dar vieną papildomą kėlinį, tačiau reikalus jame išsprendė M. Kalnietis. Tritaškį likus žaisti 12 sekundžių pataikęs komandos kapitonas suteikė lietuviams 3 taškų persvarą bei apsigynus per likusias sekundes Lietuvos rinktinės krepšininkai ir sirgaliai triumfavo – jie kitąmet varžysis pasaulio čempionate Kinijoje.

Dainiaus Adomaičio kariaunai tai tapo jau aštuntąja paeiliui pergale atrankoje į planetos pirmenybes. Lietuvos rinktinė tapo vos ketvirtąja Europos komanda, patekusia į planetos pirmenybes – vakar tai padarė Graikijos, Vokietijos ir Čekijos rinktinės, o šiandien gali padaryti ir ispanai bei prancūzai.

Lietuva: Mantas Kalnietis 21 (5/11 trit.), Lukas Lekavičius ir Eimantas Bendžius po 14, Mindaugas Kuzminskas 10, Edgaras Ulanovas 8.

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 19, Thamasas Van Der Marsas 16, Shane'as Hamminkas 13.