Reklaminis skydelis

Bilietas į pasaulio čempionatą – kišenėje: o kas laukia dabar?Lietuvos rinktinė atlaikė aršiai jiems į gerkles besikabinusių olandų pasipriešinimą bei įkėlė abi kojas į pasaulio krepšinio čempionatą, kuris kitų metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais vyks Kinijoje. Vis dėlto, nors bilietas į planetos pirmenybes jau kišenėje, iki atrankos ciklo pabaigos nacionalinei komandai dar teks du kartus susirinkti į „langus“ bei sužaisti ketverias rungtynes. Kokia jų reikšmė Lietuvos rinktinei ir kurie žaidėjai apsivilks žaliuosius marškinėlius lapkritį ir vasarį?

Vakarykštė po dviejų pratęsimų išvargta pergalė prieš Nyderlandus lietuviams garantavo ne tik bilietą į pasaulio čempionatą, bet ir mažų mažiausiai antrą vietą J grupėje – tai paaiškėjo po to, kai lenkai Gdanske nukovė kroatus, o italai Debrecene susitvarkė su vengrais. Nors pagrindinis lietuvių tikslas šioje atrankoje buvo bilietas į planetos pirmenybes, ne mažiau svarbi gali tapti ir užimta pozicija grupėje.

Vasario pabaigoje finišavus atrankos varžyboms, paaiškės visos 32 turnyre dalyvausiančios komandos. Jos jau netrukus burtų būdu bus padalintos į aštuonias grupes, o prieš tai rinktinės bus suskirstytos į krepšelius. Būtent šioje stadijoje itin svarbiais taps atrankos rezultatai, mat priešingai nei anksčiau, kai didžiausią įtaką turėdavo pagal pastarųjų aštuonerių metų rezultatus apskaičiuojamas FIBA reitingas, šįsyk komandos į krepšelius bus sudėliotos pagal atrankos rezultatus.

Tad šiuo metu patogiai pirmoje J grupės vietoje įsitaisę Lietuvos krepšininkai turėtų pamėginti šią poziciją ir išlaikyti, kad bent jau pirmajame pasaulio čempionato etape išvengtų akistatų su itin grėsmingais varžovais. Tarp jų greičiausiai galima bus sutikti Amerikos zonos atrankoje pirmaujančius JAV krepšininkus bei į pirmąsias pozicijas savo grupėje Europos atrankoje besitaikančias Ispanijos ir Prancūzijos ekipas.Kad užsitikrintų pirmąją vietą, lietuviams per artimiausius „langus“ bus privalu pasiekti dar bent vieną ar dvi pergales, o ypač svarbiomis rungtynėmis galima laikyti du mačus su Italija, kuri yra vienintelė, vis dar galinti pasivyti lietuvius.Dviem laimėjimais nuo D. Adomaičio kariaunos atsiliekantys italai lapkričio 29-osios vakarą lietuvius priims namie, o vasario 25-ąją patys atvyks į Lietuvą. Bent viena pergalė šiuose tarpusavio mūšiuose lietuviams greičiausiai leistų užsitikrinti visiškai ramų gyvenimą ir užtikrintą pirmąją vietą grupėje.

Alfa.lt apžvelgia, kokia sudėtimi D. Adomaitis galės siekti pergalių mūšiuose su italais bei atsakomosiose rungtynėse su kroatais ir olandais.

Vėl be NBA ir Eurolygos krepšininkų

Kaip ir per pirmuosius „langus“ lapkritį ir vasarį, rinktinės stovykloje penktajame ir šeštajame „lange“ nesulauksime NBA ir Eurolygos žaidėjų.

Tai reiškia, jog D. Adomaičio rotacijoje tikrai nebus už Atlanto žaidžiančių Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio bei Eurolygos klubų aprangas vilkinčių Artūro Gudaičio, Mindaugo Kuzminsko, Luko Lekavičiaus.

Prie rinktinės neturėtų prisijungti ir gausus Kauno „Žalgirio“ lietuvių desantas – Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Paulius Jankūnas, Antanas Kavaliauskas ir Laurynas Birutis.

Veteranai sugrįžėliai

Tiesa, keletas žaidėjų per metus iš Eurolygos komandų perėjo į kitų turnyrų ekipas, tad lapkritį ir vasarį, priešingai nei prieš metus, galės apsivilkti rinktinės aprangą.Tie žaidėjai – nacionalinės komandos veteranai Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis, ateinantį sezoną rungtyniausiantys atitinkamai FIBA Čempionų lygos ir Europos taurės turnyruose.

Tiek 33-ejų puolėjas, tiek 32-ejų įžaidėjas į D. Adomaičio kvietimą, jei tik tokio sulauks, atsiliepti turėtų. J. Mačiulis ne per seniausiai kalbėdamas su Basketnews.lt žurnalistu patvirtino apie ketinimus prisijungti prie rinktinės per kitus „langus“, o dėl M. Kalniečio meilės rinktinei abejojančių, ko gero, nėra – šis žaidėjas į rinktinės iškvietimus nėra numojęs nė karto per visą ilgą savo karjerą.

Etatiniai „langų“ žaidėjai

Be ilgamečių rinktinės lyderių, D. Adomaitis lapkritį turėtų kviesti krepšininkus, užsirekomendavusius per pirmuosius keturis „langus“.

Pirmiausia, tai – dar nė vieno mačo pasaulio čempionato atrankoje nepraleidę Eimantas Bendžius ir Adas Juškevičius bei tik vakar pirmą sykį be sportinės aprangos sėdėjęs Renaldas Seibutis. Be jų, etatiniais komandos nariais jau yra tapę ir Rokas Giedraitis, Deividas Gailius ir Evaldas Kairys.

Kalbant apie likusius sudėties dalis, D. Adomaitis neabejotinai atsigręš į žaidėjus, kurių pagalba rėmėsi per pirmuosius du atrankos „langus“ – Mindaugą Girdžiūną, Arną Butkevičių, Martyną Echodą. Keletą sykių iškvietimų sulaukė ir Edgaras Želionis, kuriam taip pat gali būti patikėta lopyti atsivėrusias spragas po krepšiu.

Realu, jog D. Adomaitis, jau turintis bilietą į Kiniją, ryšis pamėginti ir jaunuosius Lietuvos žaidėjus. Antrajame „lange“ šansą buvo gavęs Arnoldas Kulboka, ant rinktinės slenksčio keletą sykių buvo ir Tadas Sedekerskis, o savųjų šansų neabejotinai lauks ir Klaipėdos „Neptūnui“ bei Panevėžio „Lietkabeliui“ paskolinti „Žalgirio“ talentai – Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas.Neaiškiausia situacija iš visų Lietuvos krepšininkų supa Donatą Motiejūną. Šis, teoriškai, galėtų padėti rinktinei per artimiausius „langus“, mat Kinijos krepšinio pirmenybėse jų metu vyrauja pertrauka. Vis dėlto tarp puolėjo ir D. Adomaičio dar prieš kurį laiką perbėgo juoda katė, tad tikimybė, jog buvęs NBA krepšininkas gaus iškvietimą lapkritį arba vasarį grįžti į gimtinę yra labai menkai tikėtina.

Galimas Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas kitame atrankos „lange“.

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis, Mindaugas Girdžiūnas, Šarūnas Vasiliauskas.

Atakuojantys gynėjai: Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Paulius Valinskas.

Lengvieji krašto puolėjai: Jonas Mačiulis, Deividas Gailius, Arnoldas Kulboka, Arnas Butkevičius, Tadas Sedekerskis.

Sunkieji krašto puolėjai: Eimantas Bendžius, Edgaras Želionis, Gediminas Orelikas, Gytis Masiulis.

Vidurio puolėjai: Evaldas Kairys, Martynas Echodas.
Marius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis