Lietuvos rinktinė grįžo į pergalių kelią – namuose pranoko Kroatiją

Sekmadienio vakarą Vilniaus „Siemens" arenoje vykusiose Europos zonos atrankos į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą J grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 79:62 (26:11, 17:28, 24:10, 12:13) pranoko Kroatijos nacionalinę komandą.

9-ąją pergalę turnyre iškovoję Lietuvos krepšininkai ir toliau lieka J grupės viršūnėje, tuo tarpu kroatai su 4 laimėjimais nukrito į 5-ąją vietą.

Lietuva sėkmingai pradėjo mačą ir po pirmųjų 10 min. įgijo 15 taškų persvarą (26:11). Antrajame ketvirtyje pasipylė mūsiškių klaidos ir netaiklūs metimai, kroatai laimėjo atkarpą 8:0 ir prieš ilgąją pertrauką priartėjo (43:39). Trečiajame kėlinyje lietuviai spurtavo 11:0 ir pabėgo nuo varžovų jau 18 taškų (67:49). Paskutiniame ketvirtyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atitrūko 22 taškais (75:53) ir ramiai pasiekė pergalę.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Lietuva, kuri jau užsitikrino kelialapį į Kinijoje vyksiančias planetos pirmenybes, išvykoje taip pat laimėjo prieš kroatus 84:83.

Ketvirtadienį (lapkričio 29-ąją dieną) mūsiškiai išvykoje po atkaklios ir pemainingos kovos nusileido Italijai (65:70), o Kroatija prieš viešnagę Vilniuje namuose pranoko Vengriją (74:69).

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) sekmadienį per rungtynių su Kroatija pertrauką po pirmojo kėlinio pagerbė ilgametį Lietuvos rinktinės žaidėją (2001-2012 metai), 2007-ųjų Europos čempionato bronzos medalininką, 41-erių metų Rimantą Kaukėną, kuris rugsėjo pradžioje paskelbė baigiąs profesionalaus krepšininko karjerą.

„Galiu tik padėkoti krepšiniui, Lietuvai ir šeimai, kad turėjau galimybę eiti į priekį ir gauti didžiulę patirtį, nes be jos, daug ko neturėčiau gyvenime", – sakė R.Kaukėnas.

Lietuvos rinktinės starto penketas Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Arnas Butkevičius ir Martynas Gebenas dvikovą pradėjo sėkmingai ir pirmavo 6:0, kai 4 taškus pelnė R. Seibutis, o 2 – M. Kalnietis. Po nesportinės J. Mačiulio pražangos, Miro Bilano ir Marino Rozičiaus metimų varžovai išlygino skirtumą (6:6). Lietuviai vėl spurtavo 7:0, kai J. Mačiulis smeigė tritaškį, o A. Butkevičius ir M. Gebenas įmetė po dvitaškį (13:6). Mūsiškiai diktavo savo sąlygas, kai po M. Kalniečio greitos atakos, R. Seibučio tritaškio ir A. Butkevičiaus dėjimo įgijo 14 taškų persvarą (23:9). Kėlinys baigėsi Martyno Echodo metimu iš po krepšio – 26:11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo abipusėmis klaidomis, kol po 2 min. žaidimo įmetė Luka Babičius (26:13). Į tai Eimantas Bendžius atsakė tolimu „šūviu" (29:13). Po Ado Juškevičius nesportinės pražangos priešininkai atkuto, laimėjo atkarpą (8:0) ir priartėjo (21:29). Vyko atkakli kova, kurioje lietuvių persvara tirpo (nuo 31:21 iki 31:24). M. Kalnietis metimu iš po krepšio ir Rokas Giedraitis baudomis vėl kiek atitolino Lietuvos rinktinę (35:24). Tomislavas Zubčičius neleido lietuviams nutolti (38:29). Taškais keitėsi R. Giedraitis ir Jakovas Mustapičius (40:31). Kroatijos įkarštį kuriam laikui atšaldė R. Seibučio tritaškis (43:33). Tačiau įsibėgėjo kroatų centras M. Bilanas bei puolėjas J. Mustapičius ir po 20 min. žaidimo Lietuva pirmavo tik 4 taškais – 43:39.

Trečiasis kėlinys prasidėjo lietuvių klaidomis ir J. Mustapičiaus taškais (43:43). Laimė, iš po krepšio pataikė M. Kalnietis, o į greitą puolimą pabėgo J. Mačiulis (47:43). T. Zubčičius surinko savo 11-ąjį tašką (47:45). Po M. Echodo metimo mūsiškiai vėl įgijo 5 taškų persvarą (50:45). Mindaugo Girdžiūno ir A. Butkevičiaus pastangomis Lietuva pabėjo 7 taškais (54:47). M. Echodas 3 baudomis ir M. Girdžiūnas tritaškiu bei dvitaškiu padidino skirtumą iki 13 taškų (62:49). Sėkmingą atkarpą pratęsė A. Juškevčiaus tolima „bomba" (65:49, atkarpa – 11:0). R. Giedraitis įmetė baudas ir po 30 min. komandas skyrė jau 18 taškų – 67:49.

Lemiamo ketvirčio pradžioje abiejų ekipų krepšininkai keitėsi taškais (71:53). Rinktinėjė debiutavo ir Gytis Masiulis. Rezultatas nesikeitė, o laikas tirpo lietuvių naudai. Po M. Echodo įspūdingo dėjimo („alley-up") lietuviai pirmavo jau 22 taškais (75:53, likus 4:30 min.). Mūsiškiai toliau didino savajį pranašumą (77:53). G. Masiulis taip pat pasižymėjo taškais (79:55). Po finalo sirenos švieslentėje degė Lietuvos rinktinės devintąją pergalę fiksuojantys skaičiai – 79:62.

Lietuva: Renaldas Seibutis 15 (5 atk. kam., 4/ 7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Martynas Echodas 12 (10 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 4/6 baudos), Rokas Giedraitis 10 (2/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/6 baudos), Mantas Kalnietis (6 rez. perdav.) ir Arnas Butkevičius (4 rez. perdav.) po 8, Jonas Mačiulis ir Mindaugas Girdžiūnas po 7, Adas Juškevičius 5, Eimantas Bendžius, Martinas Gebenas ir Gytis Masiulis po 2 taškus. Edgaras Želionis taškų nesurinko (02:34 min.).

Kroatija: Miro Bilanas 12 (3 atk. kam., 5/8 dvitaškiai, 2/3 baudos), Tomislavas Zubčičius 11 (5 atk. kam., 2/7 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 4/4 baudos), Jakovas Mustapičius 10 (6 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Marinas Rozičius 8, Domagojus Bosnjakas 5, Hrvoje Peričius ir Karlo Zganecas po 3, Luka Babičius, Marijanas Cakarunas, Martinas Junakovičius ir Luka Božičius po 2 taškus.