FIBA atrankoje – pergalę paskutinę sekundę išplėšęs G. Šermadinio dvitaškis ir svarbus rusų žingsnis

Europos arenose šiandien ir toliau tęsiasi 2019 m. pasaulio krepšinio čempionato atrankos kovos, kurios šiandien verda K ir L grupėse.

Pirmieji pergalę šio vakaro rungtynėse iškovojo Sakartvelo krepšininkai, namuose dramatiškai po pratęsimo 71:69 nugalėję Izraelį.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje, rezultatui esant 64:64, pergalę galėjo išplėšti abiejų komandų žaidėjai, tačiau nei gruzino Georgijaus Tsintsadzės, nei izraeliečio Tamiro Blatto metimai tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti papildomą laiką.

Per jį atrodė, kad rungtynės gali nusikelti ir į dar vieną pratęsimą, tačiau paskutinę akimirką savo komandą į priekį išvedė Sakartvelo rinktinės lyderis Giorgis Šermadinis. Izraelio rinktinei dar buvo likusios 0,3 sekundės, tačiau Guy Pnini perdavimas per visą aikštę jokio adresato nepasiekė.

5-ąjį kartą laimėję gruzinai L grupėje pagal pergalių skaičių pasivijo serbus, tačiau šie šįvakar dar žais rungtynes namie su Graikija. Būtent Sakartvelo ir Serbijos rinktinės realiausiai pretenduoja į likusį vieną kelialapį į pasaulio čempionatą, kadangi likusius du jau užsitikrino graikai ir vokiečiai. Tiesa, vilčių nepraranda ir 4 pergales turintis Izraelis.

Nugalėtojus į priekį vedė Goga Bitadze, pelnęs 18 taškų, o Izraelio komandoje 22 taškus surinko Jake'as Cohenas.

K grupėje labai svarbią pergalę pasiekė Rusija, namie 81:61 sutriuškinusi jau anksčiau bilietą į Kiniją užsitikrinusius Čekijos krepšininkus.

Rusai pirmajame kėlinyje dar atsiliko 4:12, tačiau antrąjį ketvirtį laimėjo 30:12, trečiąjį – 21:11 bei pabėgę net 30 taškų skirtumu išsprendė visus klausimus rungtynėse.

6-ąją pergalę iškovoję rusai itin sutvirtino savo pozicijas K grupėje, kadangi prieš Suomiją ir Bulgariją dabar jie turi net dviejų pergalių atsargą. Tiesa, abi šios rinktinės šįvakar turės šansus priartėti prie Rusijos krepšininkų, kai suomiai išvykoje kausis su bosniais, o bulgarai – su prancūzais.

Pastarieji kartu su čekais jau yra ramūs dėl vietos planetos pirmenybėse.

Pergalę rusams atnešė 17 taškų pelnęs Dmitrijus Chvostovas ir solidžiai rinktinėje debiutavęs Joelis Bolomboy'us. Prieš kelias savaites Vladimiro Putino palaiminimą gavęs natūralizuotas vidurio puolėjas iš Maskvos CSKA debiutinėse rungtynėse surinko 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Čekų neišgelbėjo net ir 26 taškus pelnęs Jaromiras Bohačikas.