Reklaminis skydelis

Graikų žiniasklaida trimituoja apie „Žalgirį“ gelbstinčius arbitrus ir baiminasi tolstančio BelgradoSėkmingas Kauno „Žalgirio" startas Eurolygos ketvirtfinalyje galbūt ir nenustebino daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų, tačiau gerokai šokiravo graikus.Užtikrintais poros favoritais Pirėjo „Olympiakos" klubą laikiusi, tačiau dūrį jau pirmajame serijos mače patyrusi Graikijos žiniasklaida po mačo prisiminė, kad Kauno komandai nuspėjamais tapę Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai nusileido jau trečią kartą šiame sezone bei itin plačiai diskutavo apie arbitrų darbą ir Šarūno Jasikevičiaus komentarus prieš ir po susitikimo.

„Olympiakos" pralaimėjo pirmąją atkrintamųjų akistatą prieš „Žalgirį", kaip ir paskutinę reguliariojo sezono akistatą vos prieš 12 dienų. Tiesa, šį kartą pralaimėjimas turi kur kas didesnę reikšmę, – rašo graikų sporto portalas Sport24.gr. – Žalgiriečiai antroje rungtynių pusėje pakeitė gynybą prieš Vassilį Spanoulį bei ėmę jį agresyviai atakuoti išmušė iš vėžių ne tik gynėją, bet ir visą „Olympiakos" komandą. Tokios agresijos ir „Žalgirio" nesitikėjusi Pirėjo komanda tapo per daug nuspėjama ir tiesiog neturėjo atsarginio plano."

Šis portalas daug dėmesio po mačo skyrė arbitrų darbo apžvalgai bei tam, kas vyko po susitikimo. Sport24.gr citavo labai kietai prieš V. Spanoulį prasižengusį Antaną Kavaliauską, pareiškusį, jog „nesupranta, kodėl graikas supyko dėl pražangos" ir teigiantį, kad „krepšinis yra vyrų sportas", o taip pat nepraleido pro akis ir Š. Jasikevičiaus bei V. Spanoulio konflikto pasibaigus mačui Taikos ir draugystės stadiono koridoriuose.NOVA po rungtynių teisėjų klausimu pakalbino „Olympiakos" trenerio asistentą Milaną Tomičių, kuris antrino I. Sfrairopoului ir pareiškė, jog jo komanda, priešingai nei varžovai, niekuomet nekalbėdavo apie teisėjų darbą.

„Mes niekada nekalbame apie teisėjus ir jų darbą, kai tuo tarpu kiti žmonės apie juos šnekėjo ir reguliariojo sezono metu, ir prieš šį susitikimą, – pareiškė M. Tomičius. Tiesa, paklaustas, ar turi omenyje Š. Jasikevičių, „Olympiakos" treneris nesiryžo kritikos bangos nukreipti į lietuvį atsakydamas, kad „nežino".

Vis tik apmaudą liejęs graikas metė akmenų į rungtynėse dirbusių arbitrų daržą. „Manau, kad tai suvaidino didelį vaidmenį rungtynėse, kai jie nematė arba nenorėjo matyti kai kurių epizodų. Tačiau turime šnekėti ir apie žaidėjų pasirodymus, kadangi negalime leisti sau prabangos žaisti taip atsainiai, o ypač kritiniais momentais", – sakė M. Tomičius.

I.Sfairopoulo asistentas nubrėžė ir komandos planus: „Tai bus puiki serija, o dabar turime koncentruotis ir laimėti kitas rungtynes. Tuomet turėsime laimėti abejas rungtynes Kaune, kadangi nenorime dar sykį grįžti žaisti į Pirėjų."

Tuo tarpu graikų sporto kanalas SDNA pagrindinį straipsnį skyrė rungtynių analizei, pavadindami jį „Štai kodėl „Žalgiris" nukovė „Olympiakos".„Pirėjo komanda šokiruota – nors tik neseniai ji išsikovojo namų aikštės pranašumą po 30 sunkių rungtynių reguliariajame sezone, jį prarado jau pirmose atkrintamųjų rungtynėse. Tačiau ar galima „Žalgirio" pergalę vadinti šokiruojančia? Priklauso nuo to, iš kurios pusės pažiūrėsi. Jeigu žvelgsime į tai kaip į trečios ir šeštos komandų mūšį, tuomet taip, kauniečių pergalė šokiruoja. Iš kitos pusės, neturime pamiršti, kad žalgiriečiai Pirėjo komandą jau dukart nugalėjo ir reguliariajame sezone, tad galbūt tai ne toks ir siurprizas", – svarsto SDNA.

Graikai išskyrė ir pagrindines „Žalgirio" pergales priežastis, – pasak jų, kauniečių pergalė buvo iškovota dėl geresnio fizinio pasiruošimo (kai tuo tarpu keletas „Olympiakos" žaidėjų yra tik ką tik grįžę po traumų), pagalbos V. Spanouliui trūkumo ir aiškios bei struktūruotos „Žalgirio" drausmės, kurioje didžiausia pagarba reiškiama Š. Jasikevičiui, sugebančiam suvaldyti ir paskirstyti roles visiems savo auklėtiniams.

„Žalgiris" yra komanda, kurioje aiškios visų žaidėjų rolės – tiek gynėjų, tiek aukštaūgių. Štai kodėl jie nužengė taip toli. Ir niekas nežino, kiek toli jie dar gali eiti. Ši komanda turi aiškią ir drausmingą Š. Jasikevičiaus įdiegtą filosofiją. Galbūt ji nėra tokia pajėgi kaip „Olympiakos", tačiau turi įspūdingą discipliną bei puikiai vykdo trenerio užduotis. Žaidėjai rungtyniavo pagal jo planą nuo pirmos minutės iki pat finalinės sirenos, o tai taip pat darė ir su neįtikėtinu intensyvumu, kuriam „Olympiakos" žaidėjai neprilygo", – kauniečius įvertino SDNA.

Tiesa, šis žiniasklaidos kanalas taip pat nepraleido pro akis, jų manymu, daug klaidų rungtynių pabaigoje pridariusių arbitrų.

„Teisėjai padėjo „Žalgiriui" lemiamu metu ir tai yra akivaizdu. Tačiau „Olympiakos" neturėtų į tai apeliuoti – kitose rungtynėse jie patys galėjo būti kiek labiau „tempiami" arbitrų ir tai yra normalu. Žinoma, lemiamu metu kiekvienas švilpukas turi dvigubą ar net trigubą vertę, tačiau kitose rungtynėse jie jau gali būti į „Olympiakos" pusę, tad kaltinti arbitrų dėl pralaimėjimo negalima. Tegul Pirėjus būna geresnis už Kauną ir tą įrodo aikštėje", – rašo SDNA.

Antrosios serijos rungtynės vyks jau penktadienį toje pačioje Taikos ir draugystės stadiono aikštėje, o SDNA jose laukia pragariškos atmosferos.

„Olympiakos" per 48 valandas turės išspręsti daugybę problemų, o jiems tą padaryti padės ir sausakimšai areną užpildysiantis sirgaliai. Įdomu, kaip I. Sfairopoulo vyrai reaguos po to, kai buvo visiškai išsunkti pirmose rungtynėse ir dar gavo psichologinį smūgį po pralaimėjimo. Dar vienas pralaimėjimas Belgradą (Serbijos sostinėje vyks šių metų Eurolygos finalo ketverto turnyras – Alfa.lt) gali nutolinti negrįžtamai. Apie tai Pirėjo sirgaliai net nenori pagalvoti", – baiminasi SDNA.

Antrosios serijos rungtynės Graikijoje vyks rytoj, 21.15 val.

alt

Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama