Milano lietuviai žaidė puikiai, tačiau „AX Armani“ buvo priversta kapituliuoti (Visi rezultatai)

Solidus Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko žaidimas nepadėjo - Milano "AX Armani" (8/9) klubas patyrė nesėkmę Eurolygoje.

Trečiadienį Italijos čempionai savo sirgalių akivaizdoje 85:90 (16:17, 21:19, 20:29, 28:25) nusileido Barselonos "Barcelona" (10/7) krepšininkams.

Starto penkete rungtynes pradėjęs A.Gudaitis per 32 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 6/8 baudų), sugriebė 7 atšokusius kamuolius (3 - puolime), blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, po 4 kartus suklydo bei prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs M.Kuzminsklas per 17 su puse minutės įmetė 8 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, po sykį suklydo ir prasižengė bei surinko 12 efektyvumo balų.

"AX Armani": Mike'as Jamesas (7 atk. kam., 8 rez. perd., 7 išpr. praž., 33 naud. b.) ir Vladimiras Micovas (4/8 trit., 6 rez. perd., 7 išpr. praž., 27 naud. b.) po 20, Artūras Gudaitis 16 (7 atk. kam.), Jeffas Brooksas 11, Mindaugas Kuzminskas 8 (6 atk. kam.).

"Barcelona": Thomasas Heurtelis 21 (6 rez. perd.), Kevinas Seraphinas 16, Adamas Hanga 15 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Pau Ribas 11 (6 rez. perd.), Ante Tomičius 8 (8 atk. kam.), Kevinas Pangosas 6 (20 min., 1/4 dvit., 1/5 trit.).

***

Svarbią pergalę turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje Eurolygos reguliariajame sezone pasiekė Atėnų "Panathinaikos" (8/9) komanda su Luku Lekavičiumi.

Graikijos čempionai namie užtikrintai 77:67 (22:11, 21:21, 16:18, 18:17) nugalėjo Miuncheno "Bayern" (8/9) krepšininkus.

Pirmojo rato tarpusavio akistatą "Bayern" laimėjo rezultatu 80:79, tad tarpusavio persvarą dabar turi "Panathinaikos".

L.Lekavičius per 9 aikštėje praleistas minutes įmetė 1 tašką (0/1 dvit., 0/1 trit., 1/2 baudos), 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 3 pražangas, kartą prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

"Panathinaikos": I.Papapetrou (8 atk. kam.) - 18, N.Calathesas (11 rez. perd.) - 14, J.Gistas - 13, M.Lojeskis - 11, D.Thomasas - 10 taškų.

"Bayern": D.Williamsas (5/6 dvit.) - 21, P.Koponenas - 9, V.Lučičius - 8, D.Bathelis - 7 taškai.

***

Nesunkią pergalę Eurolygoje iškovojo vieni turnyro favoritų Maskvos CSKA (13/4) krepšininkai.

Trečiadienį Rusijos klubas Turkijoje 80:65 (25:16, 19:18, 16:15, 20:16) sudorojo absoliučią autsaiderę Stambulo "Daruššafaka" (2/15) ekipą.

Abiejų komandų žaidėjai tragiškai atakavo iš tolimos distancijos: aikštės šeimininkai pataikė 22,2 proc. (4/18), svečiai - vos 14,3 proc. (2/14) tritaškių.

"Daruššafaka": Kartalis Ozmizrakas 13 (3/5 trit.), Jeremy Evansas (7 atk. kam.) ir Jonas Diebleris po 8, Muhammedas Baygulas ir Michaelas Ericas po 7.

CSKA: Nando De Colo 17 (18 min., 5/6 dvit.), Cory Higginsas 13, Sergio Rodriguezas 11 (5/5 dvit., 6 rez. perd.), Willas Clyburnas (7 atk. kam.) ir Othello Hunteris (5/5 dvit.) po 10.

***

Sunkią pergalę Eurolygos reguliariajame sezone iškovojo Tel Avivo "Maccabi" (6/11) komanda.

Žydai po atkaklios permainingos kovos 81:76 (12:18, 22:19, 25:23, 22:16) privertė pasiduoti Podgoricos "Budučnost" (3/14) krepšininkus.

Mačą geriau pradėjo svečiai - kietą gynybą pirmajame kėlinyje demonstravę juodkalniečiai turėjo 6 taškų pranašumą 18:12. Iki ilgosios pertraukos "Budučnost" pavyko išlaikyti pirmaujančios komandos statusą - 37:34.

Antroje rungtynių dalyje "Maccabi" atrado ginklų puolime ir ėmė mažinti atsilikimą - 59:60. Persvarą savo naudai šeimininkams pavyko įgyti ketvirtajame kėlinyje, po DeAndre Kane'o dvitaškio "geltonieji" buvo priekyje 65:64.

Savo sirgalių palaikomi "Maccabi" krepšininkai padidino atotrūkį iki 7 taškų (75:68) ir iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido iki rungtynių pabaigos - 81:76.

"Maccabi": S.Wilbekinas - 16, T.Blackas (7 atk. kam.) - 12, D.Kane'as - 11, J.O'Bryantas - 10 taškų.

"Budučnost": N.Cole'as (9/12 dvit., 6 atk. kam.) - 25, E.Clarkas - 13, C.Clarke'as ir E.Jacksonas po 10 taškų.