CSKA sensacingai kapituliavo savo tvirtovėje – nusileido „Maccabi“ ekipai (Kiti rezultatai)

Eurolygoje užfiksuotas netikėtumas - viena turnyro favoričių Maskvos CSKA (13/5) komanda pralaimėjo savo žiūrovų akivaizdoje.

Penktadienį Dimitrio Itoudžio auklėtiniai beviltiškai 76:93 (24:22, 17:24, 21:18, 14:29) nusileido Izraelio čempionams Tel Avivo "Maccabi" (7/11) krepšininkams, kurie Kauno "Žalgirį" (7/11) nuleido į tryliktą turnyrinės lentelės vietą.

Paskutinį kartą garsiausias Izraelio krepšinio klubas Maskvoje buvo laimėjęs 2004 metais.

"Armiečiai" Eurolygoje namie buvo laimėję 18 rungtynių iš eilės, o tokiu skirtumu nusileidę buvo 2013 metais (namie - 2012 metais).

Svečiams laimėti nesutrukdė ir tragiškas tritaškių pataikymas - 19,1 proc. (4/21).

CSKA: Nando De Colo (2/6 trit., 6 rez. perd.) ir Willas Clyburnas po 16, Othello Hunteris 12 (9 atk. kam.), Danielas Hackettas ir Nikita Kurbanovas po 8.

"Maccabi": Yovelis Zoosmanas 15 (4/4 dvit., 2/2 trit., 6 atk. kam.), Johnny O'Bryantas 14 (0/5 trit., 5 atk. kam.), Alexas Tyusas 12 (6 atk. kam., 4 bl.), DeAndre Kane'as 10 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), Angelo Colarialo (5 atk. kam.) ir Scottie Wilbekinas po 9.

***

Gražią pergalę savo sirgalių akivaizdoje Eurolygos reguliaraus sezono aštuoniolikto turo rungtynėse pasiekė Vitorijos "Baskonia" (8/10) komanda.

Baskai namuose po ilgosios pertraukos 83:66 (16:23, 23:19, 16:9, 28:15) pranoko Las Palmo "Gran Canaria" (6/12) ekipą.

Po dviejų kėlinių svečiai dar buvo priekyje 42:39, tačiau viskas aukštyn kojomis apsivertė komandoms grįžus iš rūbinių po ilgosios pertraukos.

Aikštės šeimininkai suaktyvino gynybą ir per trečiąjį kėlinį į savo krepšį praleidę tik 9 taškus išsiveržė į priekį - 55:51. Ketvirtajame kėlinyje "Baskonia" vedama Marcelinho Huerto ir Vincento Poirierio dueto ėmė tolti ir tapo nebepavejami.

"Baskonia": M.Huertas (6 rez. perd.) - 24, V.Poirieras - 20, I.Diopas (10 atk. kam.) - 13, D.Hilliardas - 9 taškai.

"Gran Canaria": O.Balvinas (8/10 dvit.) - 16, E.Baezas - 12, M.Erikksonas - 11, K.Tillie - 9 taškai.

***

Aštuoniolikto Eurolygos reguliaraus sezono turo rugntynėse susitiko dvi turnyro autsaiderės, tačiau šiame mače nervų karas virė iki paskutinių sekundžių.

Podgoricos "Budučnost" (4/14) komanda savo sirgalių akivaizdoje po dramatiškos kovos 75:74 (16:14, 20:28, 22:11, 17:21) palaužė Stambulo "Darussafaka" (2/16) ekipą bei atsirevanšavo jai už patirtą pralaimėjimą Turkijoje pirmajame rate.

Šių rungtynių laimėtojas sprendėsi paskutinėmis susitikimo akimirkomis. Likus žaisti 40 sekundžių aikštės šeimininkų gynėjas Nemanja Godričius stojo prie baudų metimo linijos ir pataikęs vieną baudos metimą išvedė savo komandą į priekį - 73:72.

Jau kitoje atakoje rezultatyviu išpuoliu atsakė svečiai - baudų metimus sėkmingai realizavo Kartalis Ozmizrakas - 74:73.

Vis tik paskutinė ataka priklausė Juodkalnijos čempionams, kuriuos išgelbėjo amerikietis Norissas Cole'as, kurio dvitaškis paskutinėmis sekundėmis skrodė tinklelį ir privertė pergale džiaugtis vietinius sirgalius - 75:74.

"Budučnost": E.Jacksonas (4/6 trit.) - 18, N.Cole'as - 17, C.Clarke'as ir G.Bitadze po 11, D.Nikoličius - 6 taškai.

"Darussafaka": T.Douglasas (9 rez. perd.) - 14, O.Savašas ir J.Evansas (7 atk. kam.) po 12, S.Kiddas - 9 taškai.