Sensacija Eurolygoje: tragiškai patikę čempionai krito Prancūzijoje (VIDEO) (PAO nugalėjo „Valencia“)

Sensacija užfiksuota paskutinėse Eurolygos septintojo turo rungtynėse, kuriose krito turnyro čempionai.

Maskvos CSKA (5/2) klubas išvykoje paskutinėmis sekundėmis 66:67 (17:12, 13:21, 22:17, 14:17) nusileido Prancūzijos čempionams Vilerbano ASVEL (4/3) krepšininkams.

Likus pusantros minutės aikštės šeimininkai atsiliko vos 4 taškais (60:64), tuomet "Asvel" gynėjas išprovokavo Rono Bakerio pražangą, tačiau alkūne prakėlė pastarajam nosį ir už tai buvo nubaustas nesportine pražanga.

Abiejų komandų žaidėjai apsikeitė baudų metimais, o Janis Srtrelniekas nepataikė iš toli. Rihardas Lomažas realizavo baudų metimus, Mike'as Jamesas nepataikė dvitaškio, o Jordanas Tayloras smeigė tritaškį ir išvedė šeimininkus į priekį - 67:66 likus 13 sekundžių. Po pertraukėlės buvo nutarta lemiamą ataką patikėti M.Jamesui, kurio dvitaškis tikslo nepasiekė.

Svečių gretose debiutavo traumą iišsigydęs 213 cm ūgio vidurio puolėja iš Graikijos Kosta Koufos, kuris per 7 minutes įmetė 4 taškus (2/2 dvit.) ir sugriebė 2 atšokusius kamuolius.

"Armiečiai" realizavo vos 21,7 poc. tritaškių (5/23) ir 55 proc. baudų metimų (11/20).

ASVEL: Rihardas Lomažas 15 (2/3 trit., 7/7 baudų), Jordanas Tayloras 14 (7 rez. perd.), Tonye Jekiri (14 atk. kam.), Livio Jeanas-Charlesas, Edwinas Jacksonas ir Davidas Lighty po 8.

CSKA: Mike'as Jamesas 14 (6/13 dvit., 0/3 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 7 išpr. praž.), Janis Strelniekas 11 (0/5 trit.), Johannesas Voigtmannas (9 atk. kam.) ir Kyle'as Hinesas (5/6 dvit.).

Atėnų "Panathinaikos" (4/3) klubas savo žiūrovų akivaizdoje susitvarkė su Eurolygos autsaideriais.

Graikijos čempionai po permainingos kovos 91:80 (26:18, 19:17, 23:29, 23:16) įveikė Europos taurės laimėtojus Valensijos "Valencia" (1/6) krepšininkus.

Aikštės šeimininkai realizavo 53,3 proc. dvitaškių (24/45) ir net 52,6 proc. tolimų metimų (10/19).

"Pao" lyderis Nickas Calathesas buvo per olauką nuo trigubo dublio - 13 pelnytų taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

"Panathinaikos": Deshaunas Thomasas 19 (6/6 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam.), Tyrese'as Rice'as 14, Nickas Calathesas 13 (12 atk. kam., 9 rez. perd.), Jimmeris Fredette'as 12, Wesley Johsnoinas 11 (3/5 trit., 5 atk. kam.).

"Valencia": Jordanas Loydas 27 (5/7 dvit., 3/3 trit., 8/9 baudų, 5 atk. kam., 8 rez. perd., 6 išpr. praž., 41 naud. b.), Bojanas Dubljevičius 11 (5 atk. kam.), Quino Colomas 10, Louisas Labeyrie 8.