K. Kemzūros auklėtiniai po pratęsimo nusileido „Panathinaikos“ („Anadolu Efes“ sutriuškino Vitorijos ekipą)

Penktadienį Eurolygos dvyliktame ture įvyko Graikijos krepšinio grandų ir mirtinų priešininkų akistata.

Šalies čempionas Atėnų "Panathinaikos" (8/4) klubas namie po pratęsimo 99:93 (18:17, 28:22, 17:22, 23:25) palaužė Kęstučio Kemzūros treniruojamus Pirėjo "Olympiakos" (5/7) krepšininkus.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai surengė spurtą 12:2 ir išsiveržė į priekį 78:76. Vėliau vyko kova "taškas į tašką". iki ketvirčio pabaigos likus 3 sekundėms Georgios Papagiannis dvitaškiu išlygino rezultatą, o po minutės pertraukėlės "Olympiakos" nepavyko surengti atakos, nes kamuolį prarado Wade'as Baldwinas. Papildomo laiko metu pranašesni buvo aikštės šeimininkai.

Rezultatyviausią karjeros Eurolygoje mačą sužaidė net 41 tašką surinkęs Tyrese'as Rice'as (5/7 dvit., 8/16 trit., 7/7 baudų). Ankstesnis buvusio Vilniaus "Lietuvos ryto" legionieriaus rekordas buvo 26 pelnyti taškai.

Tuo tarpu Kauno "Žalgiriui" tritaškių prišaudęs Nickas Calathesas nepataikė visų 9 tolimų metimų.

K.Kemzūros auklėtiniams koją pakišo net 11 nerealizuotų baudų metimų (20/31 - 64,5 proc.).

"Panathinaikos": Tyrese'as Rice'as 41 (8/16 trit., 7 išpr. praž., 33 naud. b.), Nickas Calathesas 14 (0/9 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Deshaunas Thomasas 13 (6 atk. kam.), Ioannis Papapetrou 11, Konstantinos Mitoglou 8, Jimmeris Fredette'as 7 (0/5 dvit.).

"Olympiakos": Vassilis Spanoulis 18 (2/7 trit., 5 rez. perd.), Brandonas Paulas 17 (5/8 trit., 2/7 baudų, 6 atk. kam.), Nikola Milutinovas 14 (10 atk. kam., 27 naud. b.), Wade'as Baldwinas 10, Willas Cherry (5 atk. kam.) ir Georgios Printezis (2/8 dvit.) po 7.

***

Praėjusią savaitę Eurolygos visų laikų rezultatyvumo rekordą pagerinęs Shane'as Larkinas nesiliauja siautėti, o jo atstovaujamas Stambulo "Anadolu Efes" (10/2) klubas iškovojo šeštą pergalę paeiliui ir lieka vienvaldžiu lyderiu.

Eurolygos vicečempionai išvykoje 102:77 (26:16, 29:19, 21:18, 26:24) sutriuškino "Vitorijos "Baskonia" (5/7) krepšininkus.

Svečiai pataikė net 78,1 proc. dvitaškių (25/32) ir 46,9 proc. tolimų metimų (15/32).

"Baskonia": Tornike Shengelia 20, Shavonas Shieldsas (6 atk. kam.) ir Nikas Stauskas (4/8 trit.) po 16, Ilimane Diop (5 atk. kam.) ir Michaelas Ericas po 8.

"Anadolu Efes": Shane'as Larkinas 24 (3/3 dvit., 5/6 trit., 8 rez. perd., 37 naud. b.), Sertacas Sanli 18 (9/9 dvit.), Vasilije Micičius (9 rez. perd.) ir Chrisas Singletonas (3/5 trit., 4 per. kam.) po 13, Rodrigue Beaubois 12, Alecas Petersas 10 (5 atk. kam.).