Pagyros - S. Babrauskui, kritika - J. Valančiūnui

Savaitgalį "Lietuvos ryto" krepšininkai Pamaskvės miestelyje Chimkuose vykusiame Europos taurės finalinio ketverto turnyre laimėjo trečiąją vietą.

Vilniaus klubas pusfinalyje 70:80 nusileido Ispanijos "Valencia Basket", o rungtynėse dėl trečiosios vietos 71:62 įveikė Rusijos Sankt Peterburgo "Spartak".

Kaip vertina pasiekimą, klausėme krepšinio ekspertų: buvusio legendinio "Žalgirio" žaidėjo Sergejaus Jovaišos ir "Sakalų" klubo sporto direktoriaus Lino Kvedaravičiaus.

"Manyčiau, kad rezultatas yra neblogas. Aišku, norėjosi iškovoti vietą Eurolygoje, bet deja  nepavyko. Tačiau "Lietuvos rytas" po pusfinalio rungtynių pajėgė rasti savyje motyvacijos ir tinkamai sužaisti su "Spartak". Matėsi, kad komanda yra ir mobilizuota ir motyvuota. Trečia vieta - irgi geras pasiekimas, nes juk daug komandų su didesniais biudžetais liko už "Lietuvos ryto" nugaros," - vertino Vilniaus klubo pasiekimą L. Kvedaravičius.

S. Jovaiša galutinį "Lietuvos ryto" rezultatą pavadino šauniu, bet vis dėl to, negalinčiu tenkinti.

"Jeigu galutinis tikslas nebūtų pirmoji vieta, jeigu ji nebūtų tokia brangi, lemianti kelialapį į Eurolygą, rezultatas tikrai būtų buvęs geras. Vis dėl to tai yra prizinė vieta. Užimti prizinę vietą viename iš stipriausių Europos turnyrų yra šaunus pasiekimas. Bet deja šiuo atveju galutinis rezultatas nepatenkina..." - kalbėjo krepšinio ekspertas iš Kauno.

Jis tikėjosi kitokios rungtynių tėkmės per "Lietuvos ryto" susitikimą su "Valencia"

"Man buvo keisčiausia, kad "Lietuvos rytas" žaidė kitaip, negu mes įpratę matyti. Juk ši komanda yra gero starto komanda. Ji po pirmų dviejų kėlinių dažniausia pirmauja daug, o pabaigoje truputėlį nusėda. Čia buvo atvirkščiai - pradžioje praleistas nokdaunas. Bet kova vyko iki galo. Pritrūko sėkmės ir laiko likviduoti tai, kad buvo atiduota rungtynių pradžioje," - vertino S. Jovaiša.

L. Kvedaravičius mano, kad vilniečiams tiesiog nepasisekė, kad teko pusfinalyje rungtyniauti su ispanais. Jo nuomone, "Valencia" yra kur kas stipresnis klubas nei "Spartak": "Tai yra tikrai gerai sukomplektuota komanda, kuri turi labai daug lygių žaidėjų. Tai parodė ir jos ir finalo rungtynės su "Chimki". "Spartak" su ja negalima lyginti. Gaila, kad "Lietuvos rytui" taip nepasisekė, kad reikėjo su tokia stipria komanda žaisti pusfinalyje. Nusiteikimo vilniečiams tikrai netrūko, tik gal jiems nepavyko prisiderinti ir prie teisėjavimo ir šiek tiek slėgė įtampa. Ypač kai kuriuos jaunesnius krepšininkus. Pritrūko patirties sužaisti taip, kaip jie gali."

Abu ekspertai daug kritikos skyrė jaunajam "Lietuvos ryto" aukštaūgiui Jonui Valančiūnui, abu gyrė Vilniaus komandos kapitoną Steponą Babrauską.

"Be abejo šis finalo ketvertas buvo labai sėkmingas Steponui Babrauskui. Jis tikrai buvo komandos lyderis ir sunkiomis akimirkomis vedė ją į priekį. Renaldo Seibučio žaidimas irgi džiugino. Ypač antrose rungtynėse. Bet trūko geresnio aukštaūgių žaidimo, ypač - Jono Valančiūno. Jis turbūt perdegė ir nesužaidė taip, kaip galėjo. Jo labai trūko. Ypač puolant," - kalbėjo L. Kvedaravičius

Jam kone antrino ir S. Jovaiša: "Kiekvienose rungtynėse nutinka netikėtų dalykų. Vienas tų netikėtumų buvo J. Valančiūno iškritimas iš kovos sūkurio. Matėme labai nesėkmingą Jono žaidimą. Save pranoko S. Babrauskas. Jis tempė žaidimą, kaip tikras kapitonas. Gaila, kad daugiau ryškiai sublizgėjusių krepšininkų neatsirado. Visi žaidė taip, kaip iš jų ir buvo galima tikėtis. Turbūt tai yra gerai tuo, kad ir per tokias sudėtingas rungtynes žaidėjai savo lygį išlaiko ir treneris žino kiek kuo galima pasitikėti. Bet niekas negalėjo planuoti, kad šitaip nutiks J. Valančiūnui."

S. Jovaiša buvo sužavėtas "Lietuvos ryto" krepšininkų psichologiniu tvirtumu: "Antrosios rungtynės parodė, kad komanda yra pakankamai moraliai stipri. Po tokio smūgio, kaip lemtingo tikslo praradimas, ji vis vien pajėgė mobilizuotis ir iškovoti trečią vietą.

 

 

Ingvaras Butautas | Sportas.info

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama