Reklaminis skydelis

Kaip atrodytų Katalonijos ir Ispanijos rinktinės po atsiskyrimo?Nepaisant Madrido centrinės valdžios pastangų užkirsti tam kelią, Katalonija visgi surengė referendumą dėl nepriklausomybės, kuriame, pasak pranešimų, 2,02 mln. (90 proc. iš balsavusiųjų) pasisakė už regiono atsiskyrimą nuo Ispanijos.


Šis įvykis neaplenkė ir sporto pasaulio atstovų, o ypatingai – „Barcelona“ futbolo klubo ir jo žaidėjų. Dėl saugumo norėję nukelti sekmadienio rungtynes su „Las Palmas“ vienuolike, Katalonijos komandos atstovai nusprendė žaisti prie tuščių „Camp Nou“ tribūnų. Iškart po mačo aiškią savo poziciją išsakė komandos gynėjas Gerardas Pique pareiškęs, kad „didžiuojasi Katalonijos žmonėmis ir kad smurtas Barselonoje – viena blogiausių patirčių jo gyvenime“.

Galimas naujos valstybės Europos žemėlapyje atsiradimas įneštų nežinios ne tik politinėje ar ekonominėje srityse, bet ir sporto atžvilgiu. Stipriausios Katalonijos krepšinio komandos „Barcelona“ ir Badalonos „Joventut“ turėtų spręsti, kuriose pirmenybėse žaisti: laukti naujo Katalonijos čempionato, jungtis prie kaimyninės Prancūzijos ar Italijos pirmenybių.

Vis dėlto, be šio, yra ir dar vienas įdomus bei intriguojantis aspektas – Katalonijos krepšinio rinktinių klausimas.

Atsiskyrus šiam, apie 7,5 mln. gyventojų turinčiam regionui, tarptautiniuose turnyruose atsirastų ir naujos sporto komandos. Be to, šį atsiskyrimą pajustų ir Ispanija, kuri prarastų begalę pajėgių sportininkų.

Tad kaip gi atrodytų Katalonijos ir Ispanijos krepšinio komandos, jeigu referendumu išsakyta pozicija būtų įgyvendinta?Krepšinio rinktinės jėga – iš Katalonijos

Ispanijos krepšinio rinktinė jau keliolika metų yra stipriausia Senajame žemyne, o pasaulyje nusileidžia tik JAV krepšininkams.

Antrąją vietą FIBA reitinge užimantys ispanai per paskutinius 16 metų iškovojo net aštuonis Europos čempionatų medalių komplektus – tris aukso, du sidabro ir tris bronzos. Be to, medalius jie sėkmingai rinko ir kituose turnyruose: pasaulio pirmenybių auksas, du olimpinių žaidynių sidabro apdovanojimai bei Rio de Žaneire iškovota vienintelė bronza.

Vis dėlto, pažvelgus į šios šalies rinktinės branduolį matyti, kad didelę dalį tokių nuopelnų prisiimti gali Katalonijos krepšininkai.Daug ką pasako faktas, kad Barselonoje yra gimę du bene geriausi pastarojo dešimtmečio Ispanijos žaidėjai – Pau ir Marcas Gasolis.

Be jų, šiemet Ispanijos komandos aprangą vilkėjo dar keturi katalonai: karjerą rinktinėje baigęs Juanas Carlosas Navarro, Ricky Rubio, Pierre‘as Oriola ir Guillemas Vivesas.

Tad net pusė bronzą iškovojusios komandos yra kilę iš Katalonijos.

Vis dėlto, tai toli gražu nėra visi pajėgūs regiono krepšininkai. Katalonai yra ir veteranas, 38-erių Alexas Mumbru, taip pat Xavi Rabaseda, Victoras Sada, Jordi Triasas ir Sergi Vidalis. Visi jie savo laiku yra vilkėję Madrido „Real“ arba „Barcelona“ marškinėlius, tad tikrai praverstų ir Katalonijos rinktinei.

Kokia ateitis lauktų Ispanijos rinktinės?

Žinoma, didžiausią smūgį ispanai patirtų dėl brolių Gasolių netekties. Nors Pau jau 37-eri, tačiau jis vis tiek dar buvo naudingiausias rinktinės žaidėjas bei pateko į simbolinį geriausių Europos čempionato žaidėjų penketą (beje, jau aštuntą kartą).

Vis dėlto, kitose pozicijose ispanai išlaikytų gana pajėgią, nors ir nebe tokią nenugalimą rinktinę. Įžaidėjo vietoje liktų Sergio Rodriguezas ir Jose Manuelis Calderonas, gynėjų grandyje žaistų Rudy Fernandezas, Alexas Abrinesas ir Sergio Llullas, tarp puolėjų ispanai turi Fernando San Emeterio, Victorą Claverą, Joaną Sastre ir Pablo Aquilarą.

Netrūktų ispanams ir jėgos po krepšiu – Gasolius pakeisti mėgintų kitas brolių duetas – Willy ir Juancho Hernangomezai, prisijungti galėtų veteranai Felipe Reyesas ir Franas Vazquezas.

Prie viso to, Ispanijos rinktinė jau eilė metų verčiasi ir bent vienu natūralizuotu krepšininku – Nikola Mirotičiumi arba Serge‘u Ibaka. Išimtis buvo tik šiemet, kai N. Mirotičius likus vos mėnesiui iki čempionato pradžios dėl naujo kontrakto derybų nusprendė nepadėti komandai.Taigi nors šių metų Ispanijos rinktinės stiprybę sudarė Katalonijos krepšininkai, šviesesnę ateitį atsiskyrimo atveju galima būtų piešti su maždaug 39 mln. gyventojų likusiai Ispanijai.alt


Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama