Reklaminis skydelis

Ar žinojote? 15 NBA rekordų, kurie niekada nebus pagerinti (VIDEO)Jaunajai krepšinio sirgalių kartai Michaelas Jordanas yra tas žaidėjas, kuris buvo lyg ir viso NBA veidas – geriausias, šokliausias ir visų įmanomų rekordų meistras. Ar ne pasiekimas – šešiskart žaisti NBA finale ir tiek pat kartų savo ekipą „Chicago Bulls“ užtempti ant nugalėtojų pakylos bei išsidalinti gražuolius aukso žiedus. Tačiau dar ir iki „skraidančiojo Michaelio“ buvo NBA krepšininkų, kurie „kūrė“ lygos istoriją, jos rekordus, kuriuos vargu, ar kas greitai sugebės perrašyti.„Pasaulis neturės daugiau niekada... ne, ne M.Jordano, o Wilto Chamberlaino, kuris yra pasiekęs daugiausiai dabar jau sunkiai pasiekiamų rekordų NBA“, – rašoma dime magazine.15. Daugiausiai sužaistų rungtynių per sezoną – 88.

Nors NBA sezonas susideda iš 82 rungtynių, 1969 metais Waltas Bellamy sužaidė net 88 varžybas. Kaip tai įmanoma? Pradžioje sezono krepšininkas priklausė Niujorko „Knicks“ klubui ir su šia komanda sužaidė 35 mačus. Vėliau jis persikėlė į Detroito „Pistons“ komandą, kurioje jam teko sužaisti dar 53 rungtynes.14. Daugiausiai taškų per visą karjerą – 38 387.

Per 20 sėkmingų sezonų Kareemas-Abdulas Jabbaras rinkdavo po 24.6 taškus per varžybas. Kadangi jo karjera buvo tokia ilga, krepšininkas spėjo susirinkti, net 38 387 taškus. Galbūt, rekordas ir nėra nesulaužomas, bet greitu metu to dar padaryti nepavyks niekam. Arčiausiai jo yra Kobe Bryantas, kuriam iki rekordo trūko dar 5000 taškų.

13. Daugiausiai sužaistų rungtynių per visą karjerą – 1,611.

1976 metais NBA naujokų biržoje aštuntu šaukimu Oklando „Warriors“ ekipa pasirinko Robertą Parishą. Šiuo sprendimu ekipos vadovai nesigailėjo, o kiekvieną sezoną Robertas žaidimas tik gerėjo ir gerėjo. 1980 metais Bostono „Celtics“ ekipa padarė vieną geriausių sprendimų savo komandos istorijoje ir iškeitė Rickey Browną ir Joe Barry Carrollą į R. Parishą ir pirmo raundo šaukimą NBA naujokų biržoje 1980 metais. Pasinaudojus šaukimu Bostono ekipa pasirinko Keviną McHale'ą. Su „Celtics“ komanda Robertas Parishas laimėjo tris čempiono titulus, o karjerą, sužaidęs 21 sezoną (taip pat NBA rekordas), 1997 metais baigė Čikagos „Bulls“ ekipoje.

12. Daugiausiai blokų per visą karjerą – 3830.

Hakeemas Olajuwonas yra vienas geriausių aukštaūgių kada nors žaidusių NBA. Jo „Dream Shake“ judesys patobulino vidurio puolįjo poziciją, o gynybiniai sugebėjimai padėjo jam tapti vieno įspūdingiausių rekordų savininku. Arčiausiai jo rekordo buvo Timas Duncanas, kuris savo sąskaitoje turi 3020 blokus.11. „Los Angeles Lakers“ 33-ejų pergalių iš eilės seriją.Šį pasiekimą „Lakers“ į NBA rekordų knygą įrašė 1972-1973 metų sezone.

10. 3265 kartai – tiek per karjerą kamuolių perėmė Johnas Stocktonas.Tai vienas iš retų atvejų, kai teisingas požiūris į krepšinį, poilsį davė gerų rezultatų – J.Stocktonas išlieka bene universaliausio NBA krepšininko etalonu. Tiesa, „Utah Jazz“ žaidėjas tik 1988-1989-ųjų ir 1991-1992 metų sezonuose buvo geriausias žaidėjas perimant kamuolius, tačiau per 19 karjeros metų J.Stocktonas tapo rekordiniu kamuolių „vagimi“ NBA. Arčiausiai J.Stocktono buvo Jasonas Kiddas, kuris karjerą baigė prie dvejus metus, o perimtų kamuolių grafoje pas jį puikavosi skaičiai 2684.9. Didžiausias baudų pataikymo procentas – 98,1%.

2008-09 metų sezone, Toronto „Raptors“ klubo fanai galėdavo ramiai atsikvėpti, kai Jose Manuelis Calderonas stodavo prie baudų linijos. Jo baudų pataikymas siekė įspūdinga 98.1% ir iš viso per sezoną gynėjas iš Ispanijos pataikė net 151 metimą iš 154.

8. 15 806 – tiek per karjerą rezultatyvių perdavimų padarė Johnas Stocktonas.

Tokį kiekį perdavimų, po kurių pelnyti taškai, buvo galima atlikti tik turint gerą partnerį. Ir jį J.Stocktonas turėjo – garsųjį „paštininką“ Karlą Malone'ą. Tandemas „mažiukas-didelis“ Jutos klube veikė kaip laikrodis.

Mažai kas gali pasigirti, kad per rungtynes atliko vidutiniškai po 12,6 rezultatyvaus perdavimo – ir taip visą sezoną... Niekas nesako, kada kada nors šis rekordas nebus „peržengtas“. Tačiau faktas lieka faktu – 10 tūkst. rezultatyvių perdavimų ribą NBA lygoje yra atlikę vos 4 krepšininkai.

7. Wilto Chamberlaino kova po krepšiais – atkovoti 23 924 kamuoliai.Šį rekordą geriau pamatyti ir suprasti tik pateikus kitų garsių krepšininkų pasiekimus: garsusis Billas Russellas per 13 metų karjeros NBA sugebėjo atkovoti 21 620 kamuolių po krepšiais, Kareemas Abdul Jabbaras iki rekordo nepritraukė 4220 atkovotų kamuolių. Žinote kitą NBA krepšininką, kuris vidutiniškai per rungtynes atkodavo po 22,8 kamuolio po krepšiais?

6. Didžiausias sužaistų minučių per rungtynes vidurkis – 45.8.

Per visą savo legendinę 14 metų karjerą W. Chamberlainas beveik niekada nesiilsėdavo. Jo minučių vidurkis būdavo 45.8, o tai reiškia, kad per varžybas jis nesiilsėdavo ilgiau nei dvi minutes. 1961-62 metų sezone Chamberlaino vidurkis buvo 48.5 minutės, o tai reiškia, kad jis ne tik žaisdavo visą pagrindinį rungtynių laiką, bet kartu padėdavo komandai net per pratęsimus.5. Dešimt Michelo Jordano, kaip rezultatyviausio NBA sezono žaidėjo, titulų.Daug ar mažai? Suraskite dar vieną tokį žaidėją. Kad ir ne NBA lygoje, kuris dešimt metų būtų geriausių iš geriausių. Pirmą kartą daugiausiai taškų įmetusiu lygos krepšininku M.Jordanas tapo 23-ejų.

4. Wilto Chamberlaino statistika – sezone vidutiniškai per mačą įmetė po 50,4 taško.

Vidutiniškai 50,4 taško ir 25,7 atkovoto kamuolio – tokia W.Chamberlaino statistika 1961-1962 metų sezone. Ar reikia dar ką pridėti? Nebent, kad aikštėje jis vidutiniškai taip pat išbūdavo 48,5 min. Tai geras žaidėjo sezonas? Gal baikime juokauti ir padėkime tašką – tokio sezono iki šiol neturėjo nė vienas kitas lygos krepšininkas. Ne, taškas yra per menkas... Dedame šauktuką....

3. Wilto Chamberlaino kova po krepšiais – atkovoti 55 kamuoliai per rungtynes

1960-ųjų lapkričio 24 dieną W.Chamberlainas kovojo prieš kitą aukštaūgį, taip pat NBA žvaigždę Billą Russelą ir varžovą tiesiog „sumalė į miltus“. Kol kas nė vienas iš NBA krepšininkų nepriartėjo prie 216 cm ūgio W.Chamberlaino pasiekimo. Buvo keli bandymai – 34 atkovoti kamuoliai. Net ir geriausiai kovojanti dėl atšokusių kamuolių praėjusio sezono komanda – „Oklahoma Thunder“ – vidutiniškai rinko „tik“ po 47,5 kamuolio.2. Billo Russelo trofėjus – 11 čempionų žiedųNėra didesnės legendos kaip „Boston Celtics“ žvaigždė B.Russelas. Visi rodo pirštais į M.Jordaną ir kalba apie šešis jo titulus, tačiau yra žaidėjas, kuris dukart daugiau kartų džiaugėsi aukso žiedais.

Taip, galima sakyti, kad B.Russelas žaidė tuomet, kai NBA lygoje buvo perpus mažiau komandų, žaidėjų profesionalumas buvo kur kas žemesnis. Tačiau 11 titulų per 13 metų – tai jau pasiekimas.1. Wilto Chamberlaino rekordas – 100 taškų per rungtynes.Matyt, garsiausias mačas visų laikų NBA istorijoje – 36 pataikymai iš 63 galimų, 28-ios pataikytos baudos iš 32. Visą tai – 100-as krepšininko taškų. Tai įvyko 1962 metų kovo 2 dieną Penselvanijos Cherschy miestelyje. Varžybas, kuriose vienas NBA žaidėjas įmetė 100 taškų, matė 4124 sirgaliai, sumokėję po 2,5 dolerio. Verta išvysti už tokią kainą istorinį mačą.
lrytas.lt ir BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama