Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Kerinti mažylio istorija: kaip už A. Mažutį žemesnis mažylis tapo NBA „Oro karaliumi“ (VIDEO)Spuddas Webbas negali apimti kamuolio. Jo rankos tiesiog yra per mažos. Ironiška, tačiau tai nebuvo kliūtis žemučiui, vos 170 cm ūgio krepšininkui tapti prestižiškiausio NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalį rengiamo dėjimų konkurso nugalėtoju. Tai nutiko prieš 30 metų, tačiau nėra pamirštama iki šiol.

Šis Dalase gimęs vaikinas tiesiog nejautė gravitacijos dėsnių. Sunku patikėti, bet pirmą kartą į krepšį jis įdėjo dar mokydamasis mokykloje, būdamas vos 160 cm ūgio.

Jo sprendimas buvo paprastas: kadangi negalėjo apimti kamuolio viena ranka, jis prispausdavo jį prie riešo arba laikydavo kamuolį abiem rankomis. Dar geriau – jis galėjo pasimesti kamuolį nuo lentos ir tada dramatiškai sugrūsti jį į krepšį.

S. Webbas iš vietos vertikaliai iššokdavo net 107 centimetrus.

Ir nors apie neeilinius jo sugebėjimus ore žinojo daugelis, tikrą šlovę ir visuotinį pripažinimą S. Webbas pelnė, kai 22-ejų metų, būdamas lygos naujoku, laimėjo NBA „Oro karaliaus“ titulą per „Visų žvaigždžių“ savaitgalį Dalase. Jis iki šiol yra žemiausias per visą istoriją krepšininkas, kuriam pavyko tai padaryti.

„Kai jie paprašė manęs dalyvauti konkurse, aš pagalvojau, kad žmonės juokauja, – dabar prisipažino S. Webbas. – Aš negalvojau apie dėjimus būdamas Atlantoje. Aš tiesiog bandžiau rasti savo vietą „Hawks“ gretose. Jeigu būčiau norėjęs tapti vien tik dėjiku, būčiau turėjęs keliauti į krepšinio cirką „Harlem Globetrotters“.„Tačiau lyga manęs norėjo. Aš buvau išskirtinis, aš buvau vietinis. Jie galvojo, kad aš būsiu eliminuotas anksti. Kažkas panašaus į tai – vienas dėjimas, ir šis vyrukas eina ilsėtis. Jie nežinojo tik vieno – kai pasakiau sutinkantis ten dalyvauti, tai reiškė, kad aš ruošiuosi nugalėti“, – istorinį įvykį prisiminė mažylis.

S. Webbas tą vakarą atliko aštuonis dėjimus, tarp kurių buvo ir keli apsisukimai 360 laipsnių ore.

Jo lemiamą dėjimą arena palaikė ritmingu šūksniu „Spud, Spud, Spud“. S. Webbas, stovėdamas kairėje, aukštai išmetė kamuolį į krepšį, leido jam atsimušti į žemę vieną kartą, pačiupo abiem rankomis ir galingai krovė į krepšį per galvą.Sukrėstas Dominique Wilkinsas, kuris tuo metu su S. Webbu žaidė toje pačioje komandoje, tegalėjo papurtyti galvą iš nuostabos. D. Wilkinsas tais metais gynė konkurso nugalėtojo titulą, kurį iškovojo įveikdamas Michaelą Jordaną ir Juliusą Ervingą.

S. Webbas ir D. Wilkinsas išliko gerais draugais. Pastarasis sako tikintis, kad jo bičiulis turėjo slaptų būdų treniruotis.

„Aš manau, kad turėjau laimėti. Tačiau džiaugiuosi, kad laimėjo Spudas. Emociškai buvau netgi labiau priblokštas išvydęs jo triumfą šiame turnyre“, – pasakojo D. Wilkinsas.

S. Webbas sako neprisimenantis savo dėjimų sekos, kuriuos jis atliko stebint 16,573 fanams. Jis net neatsimena, ar į aikštelę žengė turėdamas kažkokį planą.

„Išsitraukiau tokius dėjimus, kurių nebuvo bandęs nuo aukštosios mokyklos laikų. Visi buvo nustebę, išskyrus mane“, – teigė jis.

1963 metų liepos 13 dieną Parklando ligoninėje gimęs mažylis buvo pavadintas Anthony Jerome'u Webbu, tačiau netrukus dėl didžiulės, palyginti su kūnu, galvos jis buvo pramintas „Sputniku“ – pagal panašumą į Sovietų Sąjungos palydovus. Vėliau ši pravardė buvo sutrumpinta iki Spudo ir taip ir liko iki šiol.alt

DELFI.lt | Krepsinis.lt

Reklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama