Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Kodėl nežaidžia M. Kuzminskas? Į „Knicks“ planus nepatenkančiam lietuviui – liūdnos prognozėsMindaugui Kuzminskui antrasis sezonas NBA lygoje prasidėjo ne taip, kaip norėtų pats krepšininkas.

Pakilimų ir nuopuolių Niujorko „Knicks“ gretose debiutiniais metais turėjęs lietuvis praėjus dviem savaitėms nuo pirmojo mačo vis dar nėra sužaidęs nė minutės.

Jeigu pradžioje atrodė, kad tai – galimai prieš sezoną gautos šlaunies traumos pasekmė, tai dabar aiškėja, jog M. Kuzminsko sėdėjimas ant suolo yra ekipos trenerio Jeffo Hornaceko sumanymas.

Sezoną amerikietis pradėjo kliaudamasis 9 žaidėjų rotacija, t.y. visų rungtynių metu, išskyrus tuos momentus, kai jų baigtis jau aiški, aikštėje naudodamas tik devynis krepšininkus. Tiesa, ne visose rungtynėse žaidė ta pati 9 žaidėjų sudėtis.Štai sezono pradžioje startiniame penkete rungtynes pradėdavęs Ramonas Sessionsas pastarosiose trejose rungtynėse net nepakilo nuo atsarginių suolo, o jo laiką išsidalino Jarrettas Jackas ir Frankas Ntilikina. Lygiai taip pat vietą rotacijoje pastaruoju metu prarado ir vilčių nepateisinę Lance‘as Thomasas bei Ronas Bakeris.

Tuo tarpu vienas geriausių M. Kuzminsko bičiulių komandoje – ispanas Willy Hernangomezas – sezono pradžioje taip pat yra gerokai praradęs trenerio pasitikėjimą. Vienu praėjusio sezono šviesulių „Knicks“ ekipoje tapęs „centras“ kol kas rungtyniauja tik tada, kai viskas aišku, o iš viso per šešerias Niujorko komandos rungtynes aikštėje išbuvo vos 30 minučių.

Vis dėlto, M. Kuzminskas kol kas negauna net tokio šanso, kuris suteikiamas ispanui. Lietuvis nepatenka ne tik tarp tų devynių žaidžiančių, bet ir tarp 13 žaidėjų, kuriuos treneriai registruoja susitikimui.

Nusivylimo tuo neslepia ir pats krepšininkas, prieš mačą Klivlande pasidalinęs atviru įrašu „Facebook“.

„Po darbingos vasaros tikėjausi kitokio NBA sezono starto, tačiau svarbiausia, kad jaučiuosi per metus patobulėjęs ir žadu toliau tą daryti, kad būčiau tinkamai pasiruošęs galimybei, kuri ateis“, – teigė lietuvis, prie įrašo pridėjęs nuotrauką, kurioje jis – vienintelis „Quicken Loans“ arenoje dirbantis krepšininkas.Tad kokios yra Lietuvos rinktinės puolėjo sėdėjimo ant suolo priežastys bei galimybės atgauti J. Hornaceko pasitikėjimą?

Vilčių buvo daug

Prieš sezoną viskas M. Kuzminsko stovykloje atrodė pozityviai.

Nepaisant duobelių, ganėtinai neblogai atlaikytas naujoko sezonas NBA, per kurį į aikštę išbėgta 68-iuose susitikimuose bei per 14,4 min. pelnyta po 6,3 taško, o rudens pradžioje puikiai pasirodyta ir Lietuvos rinktinėje, kur, neatsižvelgiant į komandinį rezultatą, Kuzia buvo bene stabiliausias komandos žaidėjas ir rinko po 15,3 taško.

Be to, likus vos mėnesiui iki sezono starto, NBA pasaulyje nuvilnijo žinia apie Carmelo Anthony mainus, kurie potencialiai atlaisvino lengvojo krašto poziciją M. Kuzminskui.

Tad kodėl gi daugelio lietuvių turėti dideli lūkesčiai dėl atsiskleisti galinčio puolėjo subliuško jau pirmosiomis naujojo sezono savaitėmis?

Pasikeitė vadovybė

Pirmiausia, M. Kuzminskui meškos paslaugą padarė Philo Jacksono atleidimas iš „Knicks“ krepšinio operacijų prezidento pareigų. Būtent šio legendinio trenerio ir pagrindinio jo patarėjo Clarence‘o Gaineso jaunesniojo pastangomis M. Kuzminskas 2016-ųjų vasarą atvyko į Niujorką bei pasirašė dviejų metų 6 mln. JAV dolerių kontraktą.Ekipoje nelikus Ph. Jacksonui, prie jos vairo stojo Steve‘as Millsas ir Scottas Perry, kurių pagrindinis tikslas – „Knicks“ atnaujinimas. Be to, vadovų santykis su J. Hornaceku taip pat kitoks nei Ph. Jacksono, kuris beveik per prievartą šiam bandė „įkišti“ visiškai nepasiteisinusią trikampio puolimo idėją.

Tad po tokių pokyčių vadovybėje M. Kuzminskas tapo tarsi situacijos „įkaitu“. Lietuviui jau 28-eri, tad nepaisant menkos jo patirties NBA lygoje, puolėjas nebėra jaunas ir perspektyvus. O kaip rodo W. Hernangomezo atvejis, net ir jaunas amžius bei praėjusiame sezone parodytas talentas „Knicks“ komandoje negarantuoja žaidimo laiko.

Galybė konkurentų

Kitas aspektas – Niujorko ekipos sudėtis. Nors joje neliko C. Anthony, tačiau atsirado du kiti tos pačios, kaip ir Kuzios, pozicijos žaidėjai – Dougas McDermottas ir Michaelas Beasley. Pridėjus praeito sezono pagrindinį lietuvio konkurentą L. Thomasą, gauname net tris tiesioginius M. Kuzminsko varžovus dėl vietos aikštėje.

Vis dėlto, dar svarbesniu tapo didžiausio „Knicks“ vasaros pirkinio vaidmuo šioje situacijoje: 72 mln. dolerių sutartį su Niujorko organizacija sudaręs Timas Hardaway jaunesnysis tiesiog privalėjo gauti vietą starto penkete, o tai reiškė kito kertinio komandos žaidėjo – Courtney Lee – perkėlimą į lengvojo krašto puolėjo poziciją arba ant suolo.Galiausiai. J. Hornacekas, vertindamas C. Lee gebėjimus abejose aikštės pusėse (praėjusį sezoną – 10,8 taško per rungtynes ir vieni geriausių gynybinių įgūdžių ekipoje) pasirinko pirmąjį variantą, taip ant suolo palikdamas visus keturis minėtus „tikrus“ lengvuosius kraštus.

Akivaizdu, kad visų keturių žaidėjų nuo suolo kelti treneris neturi nei noro, nei galimybių, tad čia ir vėl grįžtame prie pačios pirmosios bėdos – prieš sezoną patirtos traumos. Būtent ji nubloškė M. Kuzminską į suolo galą, o ir taip pernelyg J. Hornaceko planuose nefigūravusiam puolėjui atgauti pasitikėjimą gali būti itin sunku.Niūrios perspektyvos, primenančios kitą lietuvį NBA

Suteikti M. Kuzminskui minučių aikštėje trenerio pernelyg neįpareigoja ir dar vienas veiksnys – žaidėjo kontraktas. 3 mln. dolerių šiemet gausiančio lietuvio sutartis baigsis jau po šio sezono, o turėdami omenyje palyginus itin mažą jos sumą, „Knicks“ pernelyg nesuks galvos ir dėl to, kaip žaidėjo atsikratyti anksčiau.

Geriausia proga palikti Niujorką Kuziai buvo kartu su C. Anthony, bet tuomet „Knicks“ vadovai nusprendė į mainus įtraukti tik vieną savo žaidėją. O dabar nepanašu, jog ekipos vadovai ryžtųsi imtis veiksmų lietuvio atžvilgiu. Juolab, kad pernai aktyviai lietuviu besidomėjusi Fynikso „Suns“, panašu, galutinai nusprendė pasukti jaunimo keliu, tad 28-erių puolėjas jiems neturėtų būti pats patraukliausias variantas.

Žvelgiant į ateitį panašu, kad savosios progos M. Kuzminskas sulauktų tik tuomet, jei traumą patirtų vienas iš jo pozicijos rotacijos žaidėjų arba jeigu J. Hornacekas nesėkmių atveju nuspręstų į žaidimą įnešti šviežio kraujo. Vis dėlto, trys pergalės paeiliui per pastarąją savaitę rodo, kad bent jau artimiausiu metu tokių pokyčių tikėtis neverta.

Tad lietuviui šiuo metu belieka laukti ir ruoštis progai, kurią kažkada turėtų gauti. O šiuo metu jo situacija velniškai primena kitą ilgaplaukį lietuvį – Arvydą Macijauską, kuris prieš daugiau nei dešimtmetį taip pat buvo pačiame jėgų žydėjime, netraumuotas ir pasiruošęs žaisti, tačiau buvo pūdomas ant Naujojo Orleano „Hornets“ suolo.

Vos 19-oje iš 82 rungtynių epizodiškai žaidęs snaiperis po metų susipakavo lagaminus ir grįžęs į Europą su Pirėjo „Olympiakos“ sudarė tuo metu pelningiausią sandorį Senojo žemyno istorijoje.

Tikėkimės, jog M. Kuzminskui toks scenarijus negresia ir lietuvis sugebės rasti vietą po saule ir už Atlanto, taip atidėdamas grįžimą į Europą bent keleriems metams.alt

Marius Milašius | Alfa.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama