Reklaminis skydelis

Pirmąjį barjerą be problemų peršokę lietuviai įrodė – atsidavimas svarbiau negu pavardės (Įvertinkite lietuvių žaidimą)Pasikeitęs formatas, milžiniški nuostoliai ir studento mokymąsi naktį prieš egzaminą priminęs pasiruošimas Lietuvos rinktinės vyrų neišmušė iš vėžių.


Praktiškai nauja Dainiaus Adomaičio komanda bendru 58 taškų skirtumu susitvarkė su Kosovu ir Lenkija bei jau po pirmojo FIBA atrankos „lango“ įsitvirtino C grupės viršūnėje.

Kviečiame įvertinti Lietuvos rinktinės žaidimą:Toks rinktinės pasirodymas greitai privertė pamiršti dar praėjusią savaitę sklandžiusius nuogąstavimus dėl didelių nuostolių ir svaičiojimus apie nepajėgią antrą ar trečią šalies rinktinę.

„Parodėme, kad nesame antra ar trečia rinktinė. Esame pirma rinktinė ir turime daug ambicijų“, – po dvikovos sakė 18 taškų pelnęs ir rungtynių herojumi tapęs Eimantas Bendžius.

Būtent šis iš Klaipėdos kilęs 27-erių puolėjas tapo bene ryškiausiu šviesuliu Lietuvos rinktinės žaidime. Vakarykščiame susitikime per mažiau negu 18 minučių jis lenkus spėjo nubausti 18 taškų, tačiau labiausiai išskirti reikėtų ne jo taškus, o bendrą įtaką komandos žaidimui.

Pavyzdingai gynęsis bei dėl kiekvieno kamuolio kovojęs Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ komandos krepšininkas buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl lietuviai pirmoje rungtynių pusėje varžovams smogė net 25:2.Per mažiau nei 18 min. E. Bendžiui esant aikštėje lietuviai varžovus pranoko net 22 taškais. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos rinktinėje, jau nekalbant apie tai, kad kitas 22 min., kai puolėjas sėdėjo ant suolo, lenkai laimėjo dviem taškais.

Be to, klaipėdietis buvo ir naudingiausias mačo žaidėjas, surinkęs 16 naudingumo balų. Įdomiausia, kad tai jis padarė net beveik nesinaudodamas savo pagrindiniu ginklu – tritaškiais metimais. Vos 1 iš 4 tolimų šūvių įskraidinęs E. Bendžius savo agresyviu žaidimu nardė po krepšiu bei sumetė visus 5 dvitaškius bei visus 5 baudų metimus. Bent trys iš tų dvitaškių – galingi dėjimai į krepšį.

Šis puikus 203 cm ūgio puolėjo pasirodymas kiek užgožė jo ne mažiau geras rungtynes Kosove. Tuomet žaidėjas taip pat realizavo visus mestus dvitaškius (4/4) ir buvo antras pagal naudingumą (17 naud. bal.) komandoje nepaisant dar vieno neįspūdingo pasirodymo metant iš toli (1/4).

Taip 9 iš 9 dvitaškių bei visas 5 baudas realizavęs E. Bendžius tapo pirmojo FIBA atrankos „lango“ Lietuvos rinktinės MVP. Krepšininkas rinko po 14,5 taško bei atkovojo 3,5 kamuolio ir įrodė, kad debiutas nacionalinės komandos sudėtyje Europos čempionate ir darbas su pajėgiausiais šalies krepšininkais nenuėjo perniek.

„Manau, kad vasara su rinktine padėjo. Trenerių taktika ir gynybiniai sprendimai liko maždaug tie patys“, – pripažino E. Bendžius.

Vis dėlto šis puolėjas nebuvo vienintelis, teigiamai užsirekomendavęs D. Adomaičio ir Lietuvos krepšinio sirgalių armijos akyse.

Kartu su E. Bendžiumi lemiamos antrojo kėlinio atkarpos metu taip pat rungtyniavo ir kiti klaipėdiečiai – Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas bei Deividas Gailius. Jei pastarasis anksčiau jau buvo apšilęs kojas reprezentacinėje šalies komandoje, tai abiem „Neptūno“ žaidėjams tai buvo pirmasis oficialus krikštas su vyrų rinktinės marškinėliais.Visi jie inicijavo tokią bangą, kuri lyg per didžiausią uostamiestį pasiekusią audrą nuplovė Lenkijos krepšininkus.

„Su Klaipėda visada yra ryšys. Klaipėda myli krepšinį, jie renkasi gausiai, kaip ir matėme šiandien, tad mūsų (klaipėdiečių rinktinės krepšininkų – Alfa.lt) ryšys su jais taip pat yra“, – pažįstamų sirgalių pagalbą krepšininkams iš uostamiesčio pabrėžė E. Bendžius.

O tas ryšys bei sirgalių perteiktos energijos išpildymas aikštėje geriausiai pasireiškė kovingumu – ypač gynyboje.

Kaip ir Prištinoje penktadienį, vėl vangokai rungtynes pradėję lietuviai pirmojo kėlinio pabaigoje atsiliko 11:17, o akis labiausiai badė paprastos klaidos bei nesėkmingai įvertintos situacijos gynyboje.Vis dėlto E. Bendžiaus išėjimas į aikštelę bei suintensyvėjęs varžovų spaudimas leido perlaužti rungtynes, o D. Adomaitis po mačo svarbiausia to priežastimi išskyrė gynybą.

„Neskaitant tų pirmų dešimt minučių, kai nekontroliavome rungtynių tempo padarydami 7 klaidas, po to 30 minučių gynyboje atidirbome, ir tikrai buvo labai geros rungtynės. Man svarbiausia kaip treneriui, kad jeigu kažkas tavęs nevertina, tu išeini į aikštelę ir tai įrodai. Tai liečia ir priešininkus, kurie atvažiavę nori laimėti, ir įvairius komentarus. Žaidėjai yra labai ambicingi, ir tai šiandien matėsi per rungtynes. Ar lenkai atsikovojo nors vieną kamuolį, gulintį ant žemės? Tai Arnas Butkevičius gulėjo ant žemės ir kovėsi dėl kamuolio, tai Eimantas Bendžius ar Evaldas Kairys“, – žaidėjų kovingumą pabrėžė D. Adomaitis.

Iš 12 abiem rungtynėms registruotų žaidėjų net šeši debiutavo rinktinėje, o vos trys krepšininkai (Kšištofas Lavrinovičius, Renaldas Seibutis ir Adas Juškevičius) nacionalinės komandos garbę yra gynę daugiau negu viename tarptautiniame turnyre.

Neplanuotą šansą gavę žaidėjai juo pasinaudojo ne tik priimdami kvietimus atvykti į treniruočių stovyklą praktiškai viduryje sezono, bet ir, D. Adomaičio žodžiais kalbant, aikštelėje „palikdami visą širdį“.

„Šiame atrankos „lange“ nebuvo nei vieno žaidėjo, kurio aš turėjau prašyti kažko, kad atvažiuotų į rinktinę. Aš tik paskambinau, visi neišklausę sakė – taip, būsiu, treneri, ačiū. Nei dėl vieno žaidėjo darbo negalėčiau skųstis. Visi žaidėjai aikštelėje ir treniruotėse atidavė širdį. Ačiū ir fanams už „dopingą“ bei energijos pliūpsnį, kurį davė žaidėjams, kai reikėjo to“, – pasidžiaugė strategas.Paprastai nurašomi krepšininkai įrodė, kad bent jau atrankos cikle susitvarkyti su įvairiais iššūkiais jie gali ir be žymiausių Lietuvos žaidėjų. O kitas „langas“, ko gero, bus pasitinkamas jau su kur kas daugiau optimizmo bei teigiamų emocijų.

Vis dėlto atsipalaiduoti ir užmigti ant laurų lietuviai negali. Kitame „lange“ po beveik trijų mėnesių rinktinės sudėtyje ir vėl greičiausiai nebus Eurolygos krepšininkų, o dvi pasiektos pergalės buvo tik gera įžanga į ilgą atrankos procesą. Kiekvienos pergalės svarbą išskyrė ir D. Adomaitis, atskleidęs ir didžiausią savo norą dėl atrankos sistemos pokyčių.

„Visi žino situaciją, kokia ji yra. Šitoje sistemoje be galo svarbi yra kiekviena pergalė, kad vėliau nepatektum į sudėtingą situaciją. Mano didžiausias noras būtų, kad žaidėjai turėtų bent mėnesį atostogų. Pirmiausia reikia suderinti tvarkaraščius, kas nėra sudėtingas dalykas, tik reikia atmesti visas ambicijas“, – sakė D. Adomaitis.

Kitas rungtynes „Švyturio“ arenoje lietuviai žais vasario 23-iąją, kai jų varžovai bus Vengrijos krepšininkai.alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama