Reklaminis skydelis

Lietuvos krepšinis – pavojuje: mus aplenks latviai?Jau keletą metų kalbama, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sensta ir vyksta kartų kaita – brolius Lavrinovičius, Rimantą Kaukėną, Robertą Javtoką, Renaldą Seibutį ir Martyną Pocių keičia Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas bei Marius Grigonis. Netolimoje ateityje rinktinę gali papildyti tokie talentai kaip Arnas Velička, Arnas Kulboka bei Tadas Sedekerskis.Vis dėlto ar tikrai perspektyvūs krepšininkai pasiekia savo potencialą? Ar tikrai iš jaunių rinktinių, kurios laimi medalius, išauga pakankamai atletų, kurie gali net tik žaisti rinktinėje, tačiau ir garsinti Lietuvą klubiniame krepšinyje?

Norėdami palyginti, žvelgiame į Latvijos krepšinį. Atrodo, Lietuvos krepšinio lygis visa galva aukščiau nei mūsų kaimynų, tačiau pastaruoju metu situacija keičiasi.Galimybės NBA lygoje

Ryškiausias Latvijos talentas – Kristapas Porzingis, kuris pastaruosius du sezonus žaidžia NBA lygoje. Jis ne veltui vadinamas „vienaragiu“ – turi tokio ūgio (2,21 m) krepšininkui dar nematytų įgūdžių. Jis geba pataikyti iš toli, surasti komandos draugus, gintis ir apsivaryti lėtesnius aukštaūgius.Vienintelis lietuvis, galintis žaisti NBA lygiu ir nekilti nuo suolo, – J. Valančiūnas. Jis geba dominuoti baudos aikštelėje komandai puolant, tačiau šie įgūdžiai nebėra tokie svarbūs moderniam krepšiniui. Sugebėjimas ginti žemesnius varžovus ir pataikyti iš toli – didžiausias „centro“ trūkumas. Prieš kelerius metus Jonui buvo žadama šviesiausia ateitis, tačiau lėtumas bei nesugebėjimas tobulėti stipriai sumažina jo vertę ne tik NBA komandų akyse, tačiau ir rinktinių lygiu.

Kitas Latvijos krepšinio talentas – Anžejus Pasečnikas. Aukštaūgis (2,16 m), kuris šiais metais jau buvo pašauktas NBA naujokų biržos pirmame rate. Jis giriamas dėl potencialo tapti metiku, energijos, įnešamos komandai ginantis, ir gebėjimo kovoti dėl kamuolių baudos aikštelėje.

Naujausia NBA Atributika - Superfanas.lt

Paskutiniai lietuviai krepšininkai, turintys tokį sudėjimą bei įgūdžius, buvo broliai Lavrinovičiai, nors jiems ir trūko staigumo bei žaidimo suvokimo besiginant. Dabar žvilgsniai krypsta į D. Sabonį, kuris, jei patobulins metimą, gali tapti puikia Pauliaus Jankūno pamaina. Domantas net turi potencialo pranokti legendinį „Žalgirio“ puolėją dėl geresnio aikštės matymo bei sugebėjimų ginantis. Deja, D. Sabonio „lubos“ – solidus žaidėjas, komandai puolant galintis būti ketvirta opcija. Deja, ginantis bus gerokai sudėtingiau dėl atletiškumo ir dydžio ribotumo.

Baltai Europoje

Atrodo, kad paskutinis lietuvis lyderis stiprioje Europos komandoje – Linas Kleiza, kuris 2013–2014 sezone solidžiai atrodė Stambulo „Fenerbache Ulker“ gretose.

Šiuo metu legionierių vaidmenis užima Jonas Mačiulis bei Mantas Kalnietis, kurie yra solidūs krepšininkai nuo suolo – geba pataikyti 50 proc. metimų „iš žaidimo“, neblogai ginasi ir gali surasti laisvus komandos draugus. Deja, jie jau pasiekė karjeros piką ir geriausią žaidimą gali demonstruoti rinktinėje, kur jiems trūksta konkurencijos.

Ryškiausi Latvijos legionieriai Europoje – Janis Timma, persikėlęs iš Rusijos „Zenit“ į Vitorijos „Baskonia“, ir Janis Strelniekas, po trijų sezonų Bambergo „Brose“ perėjęs į Pirėjo „Olympiakos“.J. Timma „EuroCup“ turnyre šį sezoną rinko po 16 taškų per rungtynes, pataikė daugiau nei 50 proc. dvitaškių ir 44 proc. tritaškių. Žinoma, latvis dar nepasirodė aukščiausiu lygiu – Eurolygoje, tačiau greitis, didelis krepšinio suvokimas bei nuostabūs metimo įgūdžiai (panašumai į L. Kleizą) rodo, kad J. Timma kito sezono metu gali būti pastebėtas elitinių Senojo žemyno klubų.

J. Strelniekas taip pat pasižymi puikiais kamuolio valdymo bei metimo sugebėjimais. Vis dėlto didžiausias jo pranašumas prieš bet kurį lietuvį krepšininką – galimybė pasigirti stabilumu ir verte, kurią pripažįsta net daugkartiniai Eurolygos čempionai.

Žvilgsnis į ateitį

Didžiausi latvių talentai, laukiantys savo eilės pasibelsti į NBA duris, – Rodionas Kurucas ir Artūras Štrautinis. Pirmajam jau šiais metais buvo žadamas pirmo rato šaukimas Naujokų biržoje, tačiau gynėjas pasirinko dar metus lavinti įgūdžius Barselonoje. Jis akylai stebimas skautų iš JAV, tačiau jam, manoma, iki stipriausios lygos pasaulyje liko dar pora metų, tačiau ir tuo abejojama.

Potencialios Lietuvos krepšinio žvaigždės šiuo atveju turi pranašumą – tiek skaičiumi, tiek įgūdžiais. A. Kulboka, T. Sedekerskis, A. Velička, o galiausiai ir V. Dilys. Pirmajai porai jau pranašaujami pirmo rato šaukimai į NBA kitais metais, o pastarieji – dar nepilnamečiai. Jie jau keletą metų laikomi ryškiausiais talentais, o vasaromis atstovaudami Lietuvos garbę apsiima lyderio vaidmenis.

Akivaizdu, kad Latvijos krepšinio rinktinė pasižymi potencialu per kitus keletą metų įsiveržti į Europos elitą ir aplenkti lietuvius. Vis dėlto nors mūsiškiai šiuo metu ir nepasipildo jaunais ir perspektyviais krepšininkais, užtenka pažvelgti į minėtus talentus ir tikėtis geriausio, jei jų karjeros nepasuks Dovydo Rediko arba Vytenio Čižausko keliais.alt
Rokas Skurdauskas | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama