Reklaminis skydelis

„Magiškasis „Žalgirio“ autobusas“ ir jo vairuotojas Š. Jasikevičius stebina Europą (Jau dabar įvardino, kaip legendinį trenerį) (VIDEO)Kauno „Žalgiris" nenustoja savo rezultatais stebinti Europos, o jo vairininkas Šarūnas Jasikevičius sulaukia vis daugiau liaupsių ne tik iš Lietuvos, bet ir viso Senojo žemyno krepšinio aistruolių ir ekspertų.Keturias pergales iš eilės pasiekusių bei tarp penkių geriausių lygos komandų besirikiuojančių žalgiriečių treneris vos per dvejus metus subūrė komandą, kurios ima bijoti visi – nuo Eurolygos dugne besirikiuojančių ekipų, iki maišais pinigų besinaudojančių favoritų.

Duoklę Š. Jasikevičiui atidavė ir oficialaus Eurolygos žiniasklaidos partnerio „Eurohoops" žurnalistas Nikos Varlas, įvardijęs „Žalgirį" kaip „magiškąjį autobusą", o Šarą – jo vairuotoju.

Pateikiame jo pasakojimą apie istoriškai gerai atrodantį Kauno „Žalgirį" bei jo vedlį.

„Eurolyga yra aukšto lygio turnyras, o kaip ir kiekviename tokiame čempionate, joje yra pilna gražių istorija. Viena iš tokių istorijų, besiklostančių prieš pat mūsų akis – šiųmetinis Šarūno Jasikevičiaus Kauno „Žalgiris".

Kai vertiname ekipos progresą, turime įvertinti visą turimą informaciją: biudžetą, sudėties kokybę, trenerio sprendimų įvairovė bei patirtis. Remiantis šiuo pagrindu, ne paslaptis, kad „Žalgiris" kaip komanda ir Šaras kaip treneris šiemet demonstruoja įspūdingus rezultatus bei labiausiai dėmesį prikaustančią kelionę kol kas. Jie viršija net ir pačių ištikimiausių savo sirgalių lūkesčius!Tiesa, taip, bent iš dalies, buvo ir pernai. Kad žengtų dar vieną žingsnį nuo jau ir taip gero pasirodymo „Žalgiris" turėjo įrodyti, kad yra pajėgus varžytis tokiame aukštame lygyje.

Jeigu jums pagyros „Žalgiriui" atrodo kaip perdėtas reikalas, galime panagrinėti tai, kad Š. Jasikevičiaus jauna ir iš esmės nepatyrusi komanda pasiekė išvykose, nesvetingose ir garsiose Eurolygos arenose.Jokia komanda neturi daugiau pergalių išvykoje per paskutinius du sezonus

Eurolygos formatas pasikeitė prieš 2016-2017 metų sezoną ir kol kas tai teikia naudą visais aspektais. Dabar turime naują 30-ties turų lygą, kur kiekviena komanda su kitomis sužaidžia namie ir išvykoje, kol lieka aštuonios, patenkančios į atkrintamąsias.

Per tokią ilgą kelionę niekas negali būti paslėpta. Komandos, pasižyminčios stabilumu, psichologiniu pranašumu bei kovotojų mentalitetu galiausiai iškyla į lentelės viršų.

Kuris „Žalgirio" pasiekimas labiausiai prasilenkia su krepšinio logika? Nuo praėjusio sezono iki dabartinio taško, jokia komanda Eurolygos išvykos rungtynėse neiškovojo daugiau pergalių nei kauniečiai!

Nors pernai jie pralaimėjo pirmus keturis mačus svečiuose, tačiau dabar jų rezultatas jau siekia 13 pergalių ir 10 pralaimėjimų.

Naujausia NBA Atributika - Superfanas.lt

Kurios kitos komandos šiame laikotarpyje pasiekė panašių rezultatų? Turnyro čempionai, Stambulo „Fenerbahce" krepšininkai, turi atitinkamai 12 ir 11, galingasis Maskvos CSKA – 12 ir 9, Pirėjo „Olympiakos" – 13 ir 9, o Madrido „Real" – 12 ir 10.

Šio pasiekimo reikšmė

Išvada: labai reikšmingoje 44 rungtynių imtyje jokia kita komanda neturi daugiau išvykos pergalių nei „Žalgiris", ir vos keturios stipriausios komandos yra pasiekusios panašų efektyvumo ir pastovumo lygį. Visos keturios pernai žaidė finalo ketverte.

Šis faktas rodo tokio Š. Jasikevičiaus komandos pasiekimo svarbą. Didžiausias skirtumas, kuris tą svarbą suformuoja, yra tai, kad „Žalgiris" neturi tokių ginklų, kokius sau gali leisti prieš paminėtos keturios komandos.

Jie tai padarė dėl įspūdingo tarpusavio ryšio, nuostabaus komandinio žaidimo, net ir be didelių žvaigždžių, tačiau su Šaro dovana – galėjimu išspausti iš savo sudėties visus 100 proc. galimybių.Sudėties, kuri yra sudaryta iš aštuonių lietuvių bei penkių legionierių, bei kurios amžiaus vidurkis siekia vos 25,2 metų, o ją kontroliuoja vos 41-erių strategas. „Žalgirio" išvykų rezultatas rodo, kad komanda net ir nežaisdama savo „Žalgirio" arenos „saugumo zonoje" sugeba išlaikyti aukščiausią koncentracijos, susikaupimo bei nusiteikimo lygį.

Tai tikrai ne atsitiktinumas

Toks sėkmingas pasirodymas tokiame ilgame laiko intervale gali būti bet kas, tik ne atsitiktinumas. „Žalgiris" žaidžia modernų žaidimą, turi nuostabų susižaidimą bei yra viena „automatiškiausių" ir protingiausių ekipų aikštelėje, ypač žaidžiant pozicinį žaidimą.

Pažvelkime į skaičius, kurie iliustruoja puikų kauniečių žaidimą bei pastovumą kol kas prabėgusiame sezone.

Po 14 rungtynių „Žalgiris" demonstruoja trečią geriausią puolimą, rinkdamas po beveik 82 taškus per susitikimą bei nusileisdamas tik CSKA ir „Real".

Jie yra treti pagal dvitaškių pataikymą (54,7 proc.) bei taip pat treti pagal tritaškių taiklumą (42 proc.). Pagal rezultatyvius perdavimus „Žalgiris" – taip pat trečias (19,8), lenkdamas daugybę komandų su kūrybingais ir pripažintais žaidimo kūrėjais.

Be to, kauniečiai yra šešti pagal atkovotus kamuolius (34,25) ir visus savo įspūdingus rezultatus pasiekia nepaisant to, kad klysta dažniausiai turnyre – 14,1 karto per susitikimą.

Pavyzdinė komanda, kurianti Jasikevičių kaip legendinį trenerį

Komanda iš Kauno nusipelno didžiulės pagarbos dėl visko, ką ji pasiekė, o pats svarbiausias dalykas – jų pavyzdinė organizacija ir tikras „gidas" kitoms, tokį lygį pasiekti norinčioms ekipoms.

Jie turi įspūdingą areną – vieną geriausių Europoje, lojalius sirgalius, vietinių žaidėjų pagrindą ir yra pamišę dėl sporto, įrodydami, kad klubas gali būti sėkmingas ir neturėdamas tokių pinigų, kuriais verčiasi kasmetiniai Eurolygos lyderiai.

Nepaisant to, jie randa būdų pastoviai būti pajėgūs, o šiuo metu net ir tapti didžiausia jėga ne savoje arenoje.Net nereikia sakyti, kad visa tai negalėtų būti pasiekta be charizmatiško generolo. Š. Jasikevičius jau įrodė, kad turi „visą paketą", kad taptų vienu geriausių trenerių artimiausiais dešimtmečiais.

Baigęs įspūdingą ir sėkmingą karjerą – tapęs vieninteliu, laimėjusiu Eurolygą keturiskart su trimis skirtingomis komandos – jis po truputį ima kurti ir savo, kaip trenerio, legendą.

Eurolyga, kuri žino, kaip pagerbti savo lyderius, paskelbė jįlLegenda prieš kelerius metus ir net paskyrė jam specialią vietą savo biure Barselonoje. Panašu, kad ne tik Eurolyga, bet ir krepšinio istorija po truputį verčia palikti vietos ir naujajam veikėjui – treneriui Š. Jasikevičiui."

alt

Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama