Reklaminis skydelis

Skriejančio „Žalgirio“ kelyje – svarbiausia sezono atkarpa, galinti įtvirtinti vietą aštuonetePenkios pergalės iš eilės bei pirmajame Eurolygos ketverte užbaigtas pirmasis Eurolygos ratas – nuostabą keliantys faktai apie ligšiolinį Kauno „Žalgirio" pasirodymą.Dar įspūdingiau yra tai, kad 10 pergalių kauniečiai pasiekė, nepaisydami to, kad kol kas daugiau kartų žaidė išvykose (8) negu namuose (7). Abiem atvejais Lietuvos čempionai džiaugėsi po penkis sykius.

Ilgiausia pergalių serija nuo 2012-ųjų bei apskritai pakartotas tokios serijos rekordas moderniosios Eurolygos istorijoje pakėlė ekipą į seniai neregėtas aukštumas bei turėtų suteikti dar daugiau pasitikėjimo savimi prieš antrąją sezono pusę.

Vis dėlto užmigti ant laurų neleidžia ne tik kaip niekada konkurencingas Eurolygos turnyras, kuriame kauniečius nuo 9-osios vietos vis dar skiria tik trys pergalės (po šiandienos susitikimų gali likti dvi), bet ir praėjusių metų pavyzdžiai bei tvarkaraštis, kurio artimiausios kelios savaitės gali lemti kur kas lengvesnį tolesnį „Žalgirio" sezoną.

Naujausia NBA Atributika - Superfanas.lt

Tris iš keturių stipriausių šio sezono komandų („Panathinaikos", „Fenerbahce" ir „Olympiakos") nukovę žalgiriečiai kitus keturis susitikimus žais su komandomis, esančiomis antroje turnyrinės lentelės pusėje, tad tai – puiki proga dar labiau pratęsti rekordinę seriją ir įsitvirtinti tarp pirmųjų aštuonių komandų.

Antrąjį ratą, kaip ir pirmąjį, „Žalgiris" pradės susitikimu su vienintele mažesnį biudžetą turnyre turinčia komanda – Belgrado „Crvena Zvezda" (12 vieta). Po savaitės į Kauną atvyks sezono pradžioje itin daug sunkumų turėjusi Joano Plazos vadovaujama Malagos „Unicaja" (10), o mėnesio viduryje, „dvigubos" savaitės metu, kauniečiams į atlapus Bamberge kibs „Brose" (11), o Kaune – „Valencia" (15) krepšininkai.

Visas šias komandas „Žalgiris" pirmajame rate įveikė, o bendras jų balansas kol kas – 22 pergalės ir 36 pralaimėjimai. Tačiau net ir jos šį sezoną rodo gyvybės ženklus, ypač pastaruoju metu.

Štai dar prieš kelias savaites dugne buvusi „Unicaja" po vakarykščio laimėjimo Tel Avive džiaugiasi jau 4 pergalių serija, triskart iš eilės dar neseniai buvo laimėjusi ir „Crvena Zvezda", o „Valencia" vakar pagaliau nutraukė 10 pralaimėjimų seriją. Tik „Brose" gruodis – prasčiausias mėnuo, per kurį iškovota vos viena pergalė iš penkių bandymų.

Ir vis dėlto su tokiu žaidimo lygiu, kurį pastaruoju metu yra pasiekusi Šarūno Jasikevičiaus kariauna, visi būsimi varžovai atrodo ne tik įveikiami, bet ir tokie, kuriuos privalu nugalėti. Žvelgiant iš optimistinio scenarijaus ir spėjant, kad kauniečiai pratęs savo seriją iki 9 laimėjimų, galima daryti išvadas, kad tokiu atveju Lietuvos čempionai atsidurtų jau tik per mažą žingsnelį nuo išsvajotojo patekimo į Eurolygos ketvirtfinalį.

Tokiu atveju Kauno komandos sąskaitoje likus 11 turų būtų 14 pergalių, tad iki tikslo trūktų dar keleto. Štai pernai ta pati „Crvena Zvezda" surinko 16, tačiau po pralaimėjimo pagrindinei savo konkurentei Stambulo „Darussafakai" paskutiniame ture liko už atkrintamųjų borto.

Belgrado komandos pavyzdys apskritai turėtų būti tas, dėl kurio „Žalgiris" negali atsipalaiduoti. Kaip ir kauniečiai, itin mažu biudžetu pasižyminti Serbijos komanda pernai išgyveno tikrą renesansą sezono viduryje, vienu metu iškovoję net 7 pergales iš eilės ir užkopę iki 5-osios vietos Eurolygoje. Viena iš „Crvena Zvezda" aukų buvo ir „Žalgiris", namuose kovingiesiems serbams nusileidęs net 61:77.

Tad tokios bangos neišlaikę ir vis tiek į aštuonetą nepatekę serbai gali būti tuo veiksniu, kuris privers Šaro auklėtinius išlikti budriais.

Link atkrintamųjų žengtas didelis žingsnis, bet darbas – dar nepadarytas ir „Žalgiriui" reikia tęsti tai, kam padėti tvirti pamatai. O pirmiausia – koncentruotis į ateinančios savaitės akistatą su visada pavojinga bei mažai prognozuojama „Crvena Zvezda" ekipa, nuo kurios kauniečiai vos nenusvilo ir sezono pradžioje.

alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama