Reklaminis skydelis

Ilgai ir kantriai laukęs Torontas trina rankomis: J. Valančiūnas pagaliau užaugo (VIDEO)Toronto „Raptors“ vyriausiasis treneris Dwane‘as Casey neslepia, jog visuomet girdėdavo aistruolių šūksnius ir pasipiktinimą dėl Jono Valančiūno žaidimo laiko ir rolės aikštėje, rašo Dougas Smithas iš „The Star“.„Kas jis per žaidėjas, jeigu treneris nepasitiki juo svarbiausiais rungtynių momentais ketvirtajame kėlinyje?“

„Kodėl jie neduoda Jonui kamuolio po krepšiu? Juk jis – didelė jėga žaisdamas nugara į krepšį.“

Tokie ir panašūs šūksniai pastaruosius šešerius metus lydėdavo bene kiekvienas „Raptors“ rungtynes, dažniausiai pasibaigusias nusivylimais J. Valančiūno gerbėjams.D. Casey visa tai girdėjo ir jautė spaudimą, neduodamas lietuviui svarbiausio vaidmens, tačiau matydamas jo augimą bei žinodamas, kad galiausiai JV užaugs iki tokio lygio, kokio visi iš jo tikisi.

Ir štai, praėjusį penktadienį, J. Valančiūną išvydome aikštėje lemiamomis ketvirtojo kėlinio sekundėmis žaidžiant prieš geriausią NBA komandą – Hjustono „Rockets“, į Torontą atvykusią su 17 pergalių serija. Ir ne tik išvydome – būtent lietuvio taiklūs baudų metimai įtvirtino Kanados ekipą pergalę likus 5 sek.

Lygiai taip pat J. Valančiūnas buvo aikštėje ir dar savaite anksčiau, kai gavęs kamuolį paskutinės komandos atakos metu rungtynėse su Milvokio „Bucks“ prasiveržė po krepšiu bei įkraudamas jį per varžovą aidint sirenai išplėšė komandai pratęsimą, taip nustebindamas daugelį.Dabar gali pasirodyti, kad visi tie D. Casey kantrybės ir laiko prašymai turėjo reikšmę, kadangi jis matė J. Valančiūno darbo etiką ir suprato, kad būdamas protingu žaidėju jis gali evoliucionuoti iki komandai reikalingo krepšininko.

„Jis užaugo iki šio lygio, – po pergalės prieš „Rockets“ apie JV leidiniui „The Star“ sakė D. Casey. – Jei tokia situacija būtų nutikusi prieš kelerius metus, ko gero būtume pasirinkę žemesnį penketą. Daug kas tuo metu ant manęs pyko, bet jis tada tiesiog dar buvo nesubrendęs tokioms akimirkoms. Dabar jis jau pasiruošęs.“Vis dar vos 25-erių Jonas žaidžia savo šeštąjį sezoną NBA bei pagaliau užaugo iki svarbios rolės vienoje stipriausių lygos ekipų. Jis, kaip ir trenerių štabas, buvo kantrus ir patobulėjęs svarbiausiose srityse šiemet žaidžia geriausią savo sezoną.

D. Casey be vargo vardina žaidimo elementus, kuriuose J. Valančiūnas šiemet padarė pažangą: gynyba prieš varžovų „du prieš du“, krepšio saugojimas ir metimų blokavimas, žaidimo organizavimas puolime ir laiku atliekami perdavimai. Pasak „Raptors“ trenerio, lietuvis tiesiog subrendo.

Gindamasis „du prieš du“ jis neretai pasimesdavo, nežinodamas, ar likti prie varžovų aukštaūgio, ar skubėti į pagalbą savo žemesniam komandos draugui. Be to, J. Valančiūnas tapo grėsme ir ties tritaškio linija, kur mesdamas beveik 45 proc. pataikymu jis tai daro itin protingai – sugeba atskirti gerą metimą nuo blogo.

Lietuvos rinktinės „centras“ ženklų progresą padarė ir įžaisdamas kamuolį – žaisdamas toli nuo krepšio jis sugeba tiek perduoti kamuolį įkertantiems žaidėjams, tiek ir atlikti tinkamą sprendimą atiduodamas perdavimą greta esančiam komandos draugui.

„Stengiuosi laimėti, o kad laimėtum kartais turi tiesiog duoti erdvės ir vietos kitų žmonių – DeMaro (DeRozano), Serge‘o (Ibakos) ir Kyle‘o (Lowry) – veiksmams. Tai darydamas gaunu progų ir netrukdomas atakuoti iš toli. Pasitikiu savimi tai darydamas ir nenustosiu mesti tritaškių“, – sakė J. Valančiūnas.JV tapo 45 proc. tritaškių metiku, šiame sezone iš viso pataikydamas 25 iš 56 bandymų. Per pirmus penkerius metus jis apskritai metė vos keturiskart.

Vis dėlto svarbiausias lietuvio pokytis įvyko kitoje aikštės pusėje, kur dabar jis gali būti beveik užtikrintas, kad atkaklaus mačo atveju galės žaisti per lemiamus susitikimo momentus bei svariai prisidėti prie Toronto ekipos pergalių.

„Jonas gynyboje mums suteikia didelę paspirtį. Jis dominuoja po krepšiu, taiso netaiklius mūsų metimus. Mums jis neša didžiulę naudą“, – sakė „Raptors“ lyderis D. DeRozanas.

Naudos lietuvis davė visada, tačiau dabar ji – išskirtinai didelė. Be to, mesdamas baudų metimus net 82 proc. tikslumu jis yra ir vienas efektyviausių ekipos žaidėjų, nedaug nusileisdamas K. Lowry ar D. DeRozanui.

„Mums tai – didelė prabanga. Kai jis stovi prie baudų metimų linijos, aš esu užtikrintas, kad jis realizuos tuos metimus. Tai pas mus jau įprasta“, – sakė K. Lowry.

Įprastu tampa ir solidus uteniškio žaidimas. Vidutiniškai 15 taškų ir 9 atkovotus kamuolius kovo mėnesį renkantis aukštaūgis tapo viena kertinių „Raptors“ kolonų, kuria tiek žaidėjai, tiek treneris D. Casey gali pasikliauti vis labiau ir labiau.altAlfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama