Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Nuo euforijos prie darbų: kiek per vasarą gali pasikeisti „Žalgiris“?Geriausią sezoną Eurolygoje per beveik du dešimtmečius sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau spėjo ir atšvęsti, nors prieš akis jiems dar liko lemiamos Lietuvos krepšinio lygos kovos.Kelių tūkstančių sirgalių Kaune pirmadienį sutikti žalgiriečiai vakar jau rinkosi į treniruotę, o dviem rungtynėmis ketvirtadienį ir penktadienį sieks užbaigti pirmoje gegužės pusėje pradėtą LKL ketvirtfinalio seriją su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais.

Vis tik svarbiausius sezono tikslus Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai jau pasiekė. Patekę į išsvajotąjį Eurolygos ketvirtfinalį, jame žalgiriečiai įspūdingai nukovė Pirėjo „Olympiakos“, o finalo ketverte Belgrade pridėjo dar vieną fantastišką pergalę prieš Maskvos CSKA bei sezoną užbaigė trečioje vietoje.

Tokių komandų, kaip šiųmetinio „Žalgirio“, sėkmė dažniausiai būna laikina, o pagrindinė to priežastis – pergalių kalvius išgraibstančios turtingesnės ekipos. Taip atsitiko su 2010-aisiais finalo ketvertą pasiekusia Belgrado „Partizan“ ekipa, panašus scenarijus nutiko ir 1999 m. Eurolygoje triumfavusiam „Žalgiriui“.

Vis dėlto šis „Žalgiris“ turi viltį, kad geriausią rezultatą per ilgą laiką pasiekusi komanda pernelyg nepasikeitusi dar didesnių aukštumų galės siekti ir kitąmet. Daug kas priklauso nuo Š. Jasikevičiaus sprendimo – šio pasilikimas Kaune galėtų sudėlioti daug taškų ant „i“. Tačiau šį kartą pažvelkime, kokios yra Kauno ekipos galimybės išlaikyti komandoje žaidėjus, virtusius sezono atradimais ar kitaip svariai prisidėjusius prie neeilinės sėkmės.Menka viltis dėl įžaidėjo

Trys stabiliausi ir naudingiausi „Žalgirio“ žaidėjai viso sezono metu buvo Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas. Jei dėl pirmojo ateities Kaune viskas yra aišku, tai kiti du krepšininkai neabejotinai sulauks didžiulio dėmesio iš kitų ekipų, o jų vertė per pastaruosius metus šoktelėjo net keliais kartais.

Į antrąjį simbolinį Eurolygos sezono penketą išrinktas K. Pangosas greičiausiai taps žaidėju, kurį „Žalgirio“ vadovams išlaikyti bus sunkiausia. Paulius Motiejūnas kiek anksčiau jau užsiminė, kad kanadietis taikosi į NBA, o šansus jį išlaikyti Kaune vertino labai miglotai.

„Dėl Kevino tikrai labai abejojame. Kalbėjomės ir sezono metu, kai buvo kitų pasiūlymų, tačiau kol kas nematau daug šansų“, – duodamas interviu LKL svetainei atviravo P. Motiejūnas.

Vis dėlto egzistuoja maža viltis, kuriai išsipildžius „Žalgirio“ galimybės ir kitą sezoną savo gretose turėti vieną didžiausių šių metų Eurolygos atradimų išaugtų. Į NBA sieksiantis patekti K. Pangosas šios lygos ekipų dėmesio greičiausiai lauks iki liepos pabaigos, kuomet naujokais ir pagrindiniais žaidėjais savo sudėtis užpildžiusios komandos ima dairytis į Vasaros lygoje ar Europoje rungtyniavusius krepšininkus. Situacija gali susiklostyti taip, jog tinkamo pasiūlymo negavęs kanadietis vėl ryšis atsigręžti į Europą, kurioje didžioji dalis komandų jau turėtų būti susikomplektavusios sudėtis. Tai būtų šansas „Žalgiriui“.

„Įsivaizduoju, kad jis nori patekti į NBA, tai būtų jo pirminis taikinys. Jeigu nepavyktų, žiūrėsime, ką pasiūlys kiti Europos klubai. Mes tikrai norėsime dėl jo pakovoti ir siūlysime maksimaliai, ką mes galime. Bet viskas priklauso nuo to, ką darys konkurentai“, – patvirtino P. Motiejūnas.

Vis tik net jei K. Pangosui ir neatsiras vietos stipriausioje pasaulio lygoje, „Žalgirio“ viltys išlaikyti pagrindinį žaidimo kūrėją būtų ganėtinai menkos. Kanadiečio vertė rinkoje gali siekti net daugiau nei milijoną eurų per sezoną, o neseniai pasklido ir gandai apie dar sykį ant jo tinklus metančią „Barceloną“, galimai siūlysiančią net 3 mln. dviejų metų sutartį.

Kauno komandos galimybės šiuo atveju bus gerokai kuklesnės – sunku įsivaizduoti, kad vargiai 10 mln. eurų biudžetą pasieksiantis klubas vienam savo žaidėjui mokėtų daugiau nei milijoną eurų. Tad didžiausias komandos koziris derybose būtų galimybė kanadiečiui pasiūlyti dar vienerius metus Šaro sistemoje. Žinoma, jei tik jis lieka „Žalgiryje“.Ar puolėjas pradės legionieriaus karjerą?

„Žalgirio“ pozicijos kur kas geresnės kalbant apie kito paklausaus jų žaidėjo – E. Ulanovo – išlaikymą. Nors nė 200 tūkst. eurų už sezoną šiuo metu negaunančio puolėjo vertė neabejotinai išaugo, jo statistika (7,5 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 10,9 naudingumo balo) ir žaidimas nebuvo priverčiantis aikčioti iš nuostabos, o labiausiai E. Ulanovo vertę keliantis faktorius yra nemenkas pajėgių lengvųjų krašto puolėjų trūkumas Eurolygoje.

„Žalgiris“ šiam universaliam, prieš keturių pozicijų krepšininkus gintis galinčiam ir puolime vis naujų triukų atrandančiam puolėjui siūlė sutartį jau sezono viduryje, tačiau tuomet skubėti nenorėjęs E. Ulanovas nutarė palaukti sezono pabaigos. Akivaizdu, kad puolėjo vertė galėjo išaugti net iki pusės milijono eurų, tačiau P. Motiejūnas dėl 26-erių žaidėjo ramesnis nei dėl K. Pangoso.

„Edgaras vis tiek yra lietuvis, tad įsivaizduoju, jog dėl jo šansų yra daugiau (nei dėl K. Pangoso)“, – prieš kelias savaites sakė „Žalgirio“ vadovas.

Per savo sąlyginai neilgą karjerą dar nė karto laisvuoju agentu nebuvusiam E. Ulanovui (tiesa, tokiu jis nebus ir šią vasarą, tačiau neabejojama, kad net ir likęs Kaune jis gautų naują sutartį) turbūt ir pačiam smalsu išsibandyti savo „jėgas“ bei pažiūrėti, kokių pasiūlymų galima sulaukti. Vis dėlto labai tikėtina, kad „Žalgirio“ veidu ir P. Jankūno įpėdiniu matomas puolėjas liks Kaune ir ateinančiame sezone, tik jau už kur kas didesnius pinigus.

Galiojantys „pliusai“, tačiau negarantuota ateitis

Net trys „Žalgirio“ legionieriai, į Kauną atvykę pernai, su komanda pasirašė sutartis pagal formulę „1+1“, reiškiančias, jog klubas vasarą turės galimybę pratęsti bendradarbiavimą su jais – tai Vasilije Micičius, Aaronas White‘as ir Axelis Toupane‘as.

„Žalgiris“ labiausiai turėtų būti suinteresuotas serbo ir amerikiečio pasilikimu sudėtyje. Sezono eigoje komandoje pritapęs V. Micičius turėtų traukti kitų Eurolygos klubų dėmesį, tačiau Kauną jis gali palikti tik už išpirką. Praėjusią vasarą dėl Š. Jasikevičiaus į „Žalgirį“ atvykęs įžaidėjas veikiausiai, kaip ir K. Pangosas, itin lauks Šaro sprendimo, tačiau Kauno klubo galimybės išlaikyti V. Micičių savo sudėtyje – pakankamai didelės.Kalbant apie A. White‘ą, jo, kaip ir K. Pangoso, taikinys vasarą bus nukreiptas į NBA. 2015-aisiais 49-uoju šaukimu naujokų biržoje Vašingtono „Wizards“ pasirinktas puolėjas sutartyje su „Žalgiriu“ turi numatytą punktą, leidžiantį jam palikti komandą tik tuo atveju, jeigu išvykstama į kitą Atlanto pusę.

Vis dėlto galimybės įsitvirtinti puolėjais ir taip užkištoje „Wizards“ komandoje A. White‘as greičiausiai negaus, tad norėdamas išvykti rungtyniauti į NBA, puolėjas turi tikėtis, kad Vašingtono klubas įvykdys jam palankius mainus arba atsisakys teisių į žaidėją. Tokiu atveju, amerikietis greičiausiai sulauktų nemenko susidomėjimo iš išmėginti jo jėgas panorėjusių klubų, o „Žalgiriui“ išlaikyti šį žaidėją gali tapti sudėtinga.

Daugiausiai nežinomybės iš „pliusus“ turinčių žaidėjų gaubia A. Toupane‘o ateitį. Praeityje NBA jau rungtyniavęs puolėjas visą sezoną rungtyniavo gana banguotai, tad neaišku, ar patys „Žalgirio“ vadovai ryšis su juo pratęsti sutartį. Pats prancūzas, ne per seniausiai pakeitęs agentą, greičiausiai tikisi grįžti rungtyniauti į Šiaurės Amerikos lygą, tačiau ne pats stabiliausias sezonas „Žalgiryje“ vargu, ar pridėjo jo akcijoms daug vertės.

Veteranų likimas – neaiškus

Mažiausiai garantijų kitam sezonui iš visų „Žalgirio“ žaidėjų turi du vieni iš vyriausių ekipos narių – Antanas Kavaliauskas ir Beno Udrihas.

34-uosius metus skaičiuojantis „centras“ užsirekomendavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ gretose ir „Žalgiryje“ per sezoną gauna daugiau nei 300 tūkst. eurų, tačiau jo sutartis po sezono baigsis. Norėdamas likti Kaune jis greičiausiai turės gerokai susimažinti algą.Į Kauną nuo rudens persikels viena didžiausių jaunųjų „Žalgirio“ vilčių Laurynas Birutis, tad net ir likus Lietuvos čempionų gretose, A. Kavaliauskui greičiausiai tektų susitaikyti ir su dar menkesniu, galbūt net trečiojo vidurio puolėjo, vaidmeniu.

Tuo tarpu 36-erių B. Udrihas po finalo ketverto kalbėdamas su delfi.lt užsiminė, jog vasarą sieks sutarties su NBA klubu. Daugiau nei dešimtmetį už Atlanto praleidęs slovėnas tikisi gauti žaidžiančio jaunesnių žaidėjų mentoriaus rolę, tačiau neatradęs savo vietos stipriausioje pasaulio lygoje jis gali pradėti net ir trenerio karjerą – vos atvykęs į Kauną gruodį, B. Udrihas užsiminė, jog ateityje planuoja žengti Š. Jasikevičiaus nueitu keliu.

Ramūs dėl ateities

Tiek „Žalgirio“ vadovai, tiek sirgaliai gali būti visiškai ramūs dėl trijų ateinančio sezono komandos paveikslo dalių – P. Jankūno, Artūro Milaknio ir Brandono Davieso.

Ekipos kapitonas žaliai-baltiems dar 2015-aisiais įsipareigojo ketveriems metams, tad jo sutartis baigsis tik po ateinančio sezono. 34-erių sulaukusio puolėjo produktyvumas ir toliau nemažėja, o daugiau nei 500 tūkst. eurų Kaune gaunantis žaidėjas vargu, ar galėtų skųstis gaunamomis sąlygomis ir dėmesiu gimtajame mieste.Sutartį kitam sezonui turi ir A. Milaknis, Kaune su pertraukomis rungtyniaujantis nuo 2007-ųjų. Viena iš tokių pertraukų buvo snaiperio jėgų išbandymas Kazanėje prieš dvejus metus, tačiau sezonui susiklosčius ne itin sėkmingai A. Milaknis grįžo į Kauną, kuriame turėtų užsibūti dar bent metus.
Bene didžiausiu „Žalgirio“ vadovų laimėjimu artėjant vasaros darbams tapo pratęsta sutartis su B. Daviesu. Kaip ir dauguma naujų komandos legionierių sudėtingai įsivažiavęs amerikietis sezono eigoje ėmė rodyti vis geresnę formą, o pratęsęs sutartį tiesiog „sprogo“ Eurolygos ketvirtfinalio serijoje.

Vienu geriausių abiejose aikštės pusėse galinčių žaisti turnyro „centrų“ tapęs amerikietis ateinantį sezoną turėtų uždirbti apie pusę milijono eurų, tačiau ši suma greičiausiai taps labai gera „Žalgirio“ investicija.

Jaunimo tarpe gali būti pokyčių

„Žalgirio“ gretose šiame sezone buvo trys pastovūs jauni lietuvaičiai – Paulius Valinskas, Gytis Masiulis ir Martynas Sajus. Su pirmaisiais dviem dar sezono eigoje sutartys buvo pratęstos iki 2021-ųjų, tuo tarpu vilčių nepateisinęs M. Sajus greičiausiai bus priverstas palikti Kauno ekipą.

Jį pakeisti turėtų „Šiauliuose“ visą sezoną dominavęs L. Birutis. Nors šios komandos treneris Antanas Sireika bandė „Žalgirio“ vadovams įrodyti, kad jaunam krepšininkui būtų tikslingiausia dar metus praleisti gimtajame mieste, kauniečiai yra nusiteikę neklausyti patyrusio stratego patarimų.

„Tegu nesupyksta treneris Sireika, bet nematome jo Šiauliuose. Jis ten jau įrodė viską: ir Šiauliams, ir lygai, ir mums. Jam reikia žengti žingsnį į priekį ir, manau, grįžti pas mus – tai vieta, kur jam reikėtų“, – sakė P. Motiejūnas.

Sezono metu „Žalgirio“ sudėtyje šmėkščiojo ir dar keli jauni žaidėjai – 17-mečiai Martynas Arlauskas ir Rokas Jokubaitis. Šie perspektyvūs žalgiriečiai kartas nuo karto pagrindinėje sudėtyje turėtų atsirasti ir kitąmet, tačiau gauti garantuoto žaidimo laiko jiems dar bus truputį per anksti.

Panašu, kad papildomų pajamų iš sėkmingo sezono Eurolygoje gavęs „Žalgiris“ kitąmet gali sugrįžti panašus į tokį, koks buvo šiemet. Vis dėlto P. Motiejūno, Š. Jasikevičiaus ir kitų prie komandos komplektacijos prisidedančių žmonių laukia išties sunki vasara, kad tai virstų realybe.

alt

Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama