Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

CSKA vadas sumenkino „Žalgirio“ žygį Eurolygoje: „Jie man tik primena 300 spartiečių istoriją. Tai nėra sisteminis laimėjimas“DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Prabėgus daugiau nei savaitei po kracho Eurolygos finalo ketverto varžybose Belgrade, duoti interviu apie įvykius Serbijoje ryžosi CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas. 44-erių rusas neslepia – į Belgradą turtingiausias Europos klubas atvyko nepasirengęs. „Fiasko, neturėjome nei plano A, nei plano B“, – konstatavo jis.Eurolygos reguliariajame sezone dominavusi CSKA komanda atvykusi į Belgradą gavo du skaudžius antausius ir finalo ketverte liko paskutinė, ketvirta.

Paklaustas, kaip vertina tokią kritiką, A. Vatutinas gūžtelėjo pečiais ir pats griežtai įvertino komandos pasirrodymą.

„Visi turi teisę įvertinimui. Ypač emocionaliam įvertinimui, iš karto po įvykių. Bet aš ir dabar pripažįstu – tai fiasko ir pagal rezultatą, ir pagal žaidimo eigą, ir pagal pasirengimą turnyrui. Mes tiesiog buvome nepanašūs į save.

Noriu priminti, kad CSKA per pastaruosius 16 metų tik kartą nepateko į finalo ketvertą. Nė viena kita komanda negali tuo pasigirti. Stabilumą demonstruoja tik CSKA. Dabar visi lygiuojasi į „Fenerbahce“, bet per pastaruosius ketverius metus jie Eurolygą laimėjo tiek pat kartų, kiek mes – vieną.

„Žalgirio“ ir „Partizan“ pavyzdžiai, kai su mažu biudžetu patenkama į finalo ketvertą, man tik primena 300 spartiečių istoriją. Tai nėra sisteminis laimėjimas“, – pažymėjo jis.Kas dėl to kaltas? Ir ar teisūs ekspertai, teigiantys, kad CSKA Belgrade neturėjo jokio plano B?

„Vieno kalto nėra, atsakomybę turi prisiimti visi – pradedant vadovybe, baigiant komanda. O kalbant apie planą B... Neseniai girdėjau „Manchester City“ trenerio Josepo Guardiolos interviu, kuriame jis pasakė, kad niekada neturi plano B, tik planą A, kurį rungtynių metu bando koreguoti ir gerinti pagal situaciją. Deja, Belgrade mes buvome ir be plano A, ir be plano B. Buvome nepasirengę šiam finalo ketvertui. Labiausiai – psichologiškai. Finalo ketvertas – tai karas, o iš šono atrodė, kad atvažiavome tiesiog pažaisti krepšinį. Ir dar apmaudžiau dėl to, kad reguliariajame sezone žaidėme gerai“, – dėstė A. Vatutinas.

Rusijos žiniasklaidoje ne kartą kalbėta apie tai, kad šis fiasko gali galutinai išklibinti trenerio Dimitrio Itoudžio kėdę. A. Vatutinas teigė, kad kažkokias išvadas dėl ateities daryti dar anksti, tačiau neslėpė, kad permainų klube gali būti.

„Dabar dar ne laikas radikaliems sprendimams. Labai stiprus emocinis fonas, dar liko ir VTB Vieningosios lygos finalo ketvertas. Dabar turime laiko viską apsvarstyti – yra keli būdai viską išspręsti, susiję ne tik su vyriausiuoju treneriu bet ir visa komanda“, – mįslingai kalbėjo jis, netrukus pridūręs, kad D. Itoudis dar turi metus galiojančią sutartį su klubu ir „lieka pagrindiniu kandidatu jam vadovauti ir toliau“.

Paklaustas apie savo paties darbo specifiką, A. Vatutinas pažymėjo, kad į vyriausiojo komandos trenerio darbą nesikiša absoliučiai – į Maskvą atvykę strategai turi šimtaprocentę laisvę patys formuoti kolektyvą.

„Per visą šiuolaikinės CSKA komandos istoriją nė vienas žaidėjas nebuvo įsigytas be vyriausiojo trenerio pageidavimo. Itoudis, Messina, Kazlauskas, Vujoševičius, Itoudis... Visi jie galėjo rinktis žaidėjus. Mūsų tikslas – rasti finansavimą ir sudaryti sąlygas kolektyvo darbui“, – pabrėžė jis.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt


DELFI.lt ir Krepsinis.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama