Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Ar žinojote? NBA klubai, į kuriuos kojos lietuviai dar neįkėlėPirmuoju lietuviu NBA lygoje dar 1989 m. tapo Šarūnas Marčiulionis. Krepšininkas gynė Oklando „Warriors", Sietlo „SuperSonics", Sakramento „Kings" ir Denverio „Nuggets" ekipų garbę ir yra prisimenamas kaip ir vienas geriausių tuometės lygos šeštųjų žaidėjų. Sėkmingiausią sezoną 1991–1992 m. jis aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 29 minutes ir fiksavo aukštą 19 taškų vidurkį. Š. Marčiulionis stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje paliko ryškų pėdsaką.Vis dėlto daugiausia klubų pakeitusiu NBA lygoje lietuviu tapo ne jis, o Darius Songaila, kuris 2003–2011 m. spėjo apsivilkti penkių klubų marškinėlius – „Kings", Čikagos „Bulls", Vašingtono „Wizards", Naujojo Orleano „Hornets" (dabar „Pelicans") ir Filadelfijos „76ers".

Daugiausia sezonų (14) NBA lygoje praleido Žydrūnas Ilgauskas. Jis buvo arčiausiai NBA čempiono žiedo, kadangi 2011 m. jo atstovaujamas Majamio „Heat" žaidė finale.Kaip žinia, rezultatyvumo rekordas vienų rungtynių metu priklauso Linui Kleizai (41 taškas).

Iš viso NBA lygos parketą oficialiose reguliariojo sezono rungtynėse nuo 1989 m. jau išbandė 12 krepšininkų iš Lietuvos.

Naujienų portalas Alfa.lt nutarė atlikti tyrimą ir nustatyti, kuriuose NBA lygos klubuose dar nėra žaidęs nė vienas Lietuvos krepšininkas. Viena iš sąlygų – krepšininkas turėjo būti ne tik pasirašęs kontraktą, bet ir bent sekundei išbėgęs į aikštę per oficialias rungtynes.

Įdomumo dėlei galima paminėti, kad savo metu Eurelijus Žukauskas NBA Naujokų biržoje buvo pašauktas Sietlo „SuperSonics" (iškart perleido teises Milvokio „Bucks" klubui), Robertą Javtoką pasirinko San Antonijaus „Spurs", o Renaldą Seibutį – Dalaso „Mavericks", tačiau lietuviai su šiais klubais sutarčių taip ir nesudarė.Virginijus Praškevičius buvo sudaręs kontraktą su Minesotos „Timberwolves" klubu, tačiau jame taip ir nedebiutavo.

Šiuo metu Jonas Valančiūnas vilki Toronto „Raptors", o Domantas Sabonis - Indianos „Pacers" komandos marškinėlius.

Verta paminėti, kad šiuo metu skautais atitinkamai Bostono „Celtics" ir „Mavericks" gretose dirba Benas Matkevičius ir Alvydas Pazdrazdis, Ž. Ilgauskas darbuojasi „Cavaliers" gretose, o „Nuggets" klubo administracijoje aukštas pareigas užima Artūras Karnišovas ir Tomas Balčėtis.

Atliktas tyrimas atskleidė, kad lietuviai dar nėra žaidę lygiai pusėje – 15-oje – NBA klubų: „Atlantos „Hawks", „Celtics", „Nets", Šarlotės „Hornets", „Mavericks", Detroito „Pistons", Los Andželo „Clippers", Los Andželo „Lakers", Memfio „Grizzlies", Milvokio „Bucks", „Timberwolves", Orlando „Magic", Finikso „Suns", „Spurs" ir Jutos „Jazz" gretose.NBA klubai ir lietuviai juose

Atlantos „Hawks" (nėra)

Bostono „Celtics“ (nėra)

Bruklino „Nets“ (nėra)

Šarlotės „Hornets“ (nėra)

Čikagos „Bulls“ (Martynas Andriuškevičius, Darius Songaila)

Klivlando „Cavaliers“ (Žydrūnas Ilgauskas, Martynas Andriuškevičius)

Dalaso „Mavericks (nėra)

Denverio „Nuggets“ (Šarūnas Marčiulionis, Linas Kleiza)

Detroito „Pistons“ (nėra)

Oklando „Warriors“ (Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius)

Hjustono „Rockets“ (Donatas Motiejūnas)

Indianos „Pacers“ (Šarūnas Jasikevičius, Domantas Sabonis)

Los Andželo „Clippers“ (nėra)

Los Andželo „Lakers“ (nėra)

Memfio „Grizzlies“ (nėra)

Majamio „Heat“ (Žydrūnas Ilgauskas)

Milvokio „Bucks“ (nėra)

Minesotos „Timberwolves“ (nėra)

Naujojo Orleano „Pelicans“ (Arvydas Macijauskas, Darius Songaila, Donatas Motiejūnas)

Niujorko „Knicks“ (Mindaugas Kuzminskas)

Oklahomos „Thunder“ (anksčiau Sietlo „Super Sonics“) (Šarūnas Marčiulionis, Domantas Sabonis)

Orlando „Magic“ (nėra)

Filadelfijos „76ers“ (Darius Songaila)

Finikso „Suns“ (nėra)

Portlando „Trail Blazers“ (Arvydas Sabonis)

Sakramento „Kings“ (Šarūnas Marčiulionis, Darius Songaila)

San Antonijaus „Spurs“ (nėra)

Toronto „Raptors“ (Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas)

Jutos „Jazz“ (nėra)

Vašingtono „Wizards“ (Darius Songaila)alt

Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama