Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Š. Jasikevičiaus medžioklė: kas „Žalgiriui“ kelia didesnę grėsmę – „Barcelona“ ar „Raptors“?Nors svarbiausios Lietuvos krepšinio lygos kovos dar tik artėja, viena Kauno „Žalgirio“ kova jau prasidėjo. Tiesa, ta kova bus „žaidžiama“ už aikštės ribų, o kauniečiai joje toli gražu nebus tokiais akivaizdžiais favoritais, kokiais LKL finale yra prieš „Lietuvos rytą“.Ta kova virs dėl trenerio Šarūno Jasikevičiaus parašo. Du puikius sezonus Kaune kaip pagrindinis „Žalgirio“ laivo kapitonas praleidęs 42-ejų strategas savo vertę trenerių rinkoje augina lyg ant mielių, o prasidėjusią „Šaro beprotybę“ geriausiai iliustruoja šios savaitės pradžioje pasklidusios žinios.

Antradienį ir trečiadienį viena po kitos Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusios žinios apie Toronto „Raptors“ ir „Barcelona“ taikinius ant „Žalgirio“ trenerio turėjo pasėti nemažai nerimo ne tik Kauno klubo sirgaliams, bet ir vadovams. Iš menkos žuvelės tikru trenerių rinkos rykliu tapęs Šaras, panašu, galutinai įtvirtino savo statusą ne tik kaip perspektyvus, bet ir kaip jau dabar vienas geriausių strategų visoje Europoje.

Tad nors „Žalgirio“ galimybės išlaikyti savo sėkmės architektą vis dar vertinamos gana palankiai, akivaizdu, kad rizika ateinantį sezoną pasitikti be Š. Jasikevičiaus kyla sulig kiekviena diena. Kokie pavojai slypi Katalonijoje ir Kanadoje?„Barca“ jau ėmėsi veiksmų

Bene didžiausia grėsmė „Žalgiriui“ šiuo metu derėtų laikyti „Barceloną“. Klubas, kuriame Šaras praleido ketverius savo žaidėjo karjeros metus, ne sykį jau bandė vilioti lietuvį užimti vyriausiojo trenerio postą, tačiau iki šiol nė sykio tie viliojimai nesibaigdavo abi puses tenkinančiomis sąlygomis.

Dabar situacija – kitokia. Didžiulėje žaidybinėje krizėje atsidūręs Katalonijos flagmanas rizikuoja antrus metus iš eilės likti be Ispanijos čempionato finalo, o Eurolygoje „Barcos“ duobė dar gilesnė – finalo ketverte ši finansiškai pajėgi komanda paskutinį kartą buvo 2014-aisiais. Nors į komandą šio sezono viduryje atėjęs Svetislavas Pešičius sugebėjo kiek numalšinti titulų badą atvesdamas klubą į netikėtą laimėjimą Ispanijos Karaliaus taurėje, akivaizdu, kad tokio lygio žvėries šis trofėjus nepasotino.Tad „Barcai“ reikia gelbėtojo, o tokiu gelbėtoju klubo vadovai ir gerbėjai mato tik vieną žmogų – Š. Jasikevičių. Jeigu pernai, prieš pasirašydami sutartį su vos po pusės sezono atleistu Sito Alonso, katalonai lietuviui siūlė apie pusės milijono eurų uždarbį, o taip pat, kaip vėliau pripažino ir pats Šaras, nebuvo linkę suteikti visų ekipos komplektacijos valdymo gijų, tai šiemet „Barcos“ metami tinklai atrodo gerokai tvirtesni.

Pirmiausia, Katalonijos komanda Š. Jasikevičių neabejotinai vilios gerokai didesne alga negu gali pasiūlyti „Žalgiris“ bei dauguma kitų Europos klubų, išskyrus galbūt tik CSKA, kuri dabartiniam treneriui Dimitriui Itoudžiui negaili po daugiau nei 1,5 mln. eurų už sezoną. Dviem savo buvusiems strategams – 2016-2017 metų sezone „Barcai“ vadovavusiam Georgiui Bartzokui ir 2017-2018 metų sezoną klube pradėjusiam, bet sausį atleistam S. Alonso – „Barcelona“ nepagailėjo po mažiausiai milijoną eurų už sezoną, o atleidus juos nesibaigus sutartims (su abiem treneriais buvo pasirašyti dviejų metų trukmės susitarimai) tiek graikui, tiek ispanui teko išmokėti ir nemažas kompensacijas.

Akivaizdu, kad toli gražu ne kiauromis kišenėmis gyvenantis klubas mažiausiai milijoną per metus siūlys ir Šarui, o „Barcos“ pasiryžimą pildyti lietuvio troškimus byloja ir vienas jau žengtas žingsnis – Kevino Pangoso įsigijimas.

Šio sezono „Žalgirio“ vedlys savo prioritetu ilgą laiką laikė NBA, tačiau sulaukęs itin viliojančio katalonų pasiūlymo jam neatsispyrė. Pasak Barselonoje leidžiamo sporto dienraščio „Mundo Deportivo“ redaktoriaus Juliano Felipo, toks katalonų klubo žingsnis buvo dėtas viliantis prisivilioti ir Š. Jasikevičių.

„Susitarimas su Pangosu jau yra pasiektas, o tai neabejotinai yra žingsnis, skirtas lengviau pritraukti Jasikevičių. Šaras „Barcelonos“ sirgalių yra laukiamas jau ilgą laiką“, – tikino katalonas.

Pasak J. Felipo, kanadietis Barselonoje turėtų uždirbti nuo 1 iki 1,5 mln. eurų per sezoną, o taip pat jis neatmetė galimybės, kad tokius pinigus K. Pangosui „Barcelona“ galėjo pasiūlyti siekdama ne tik pasirašyti sutartį su įžaidėju, bet ir gauti dar didesnį susidomėjimą iš Šaro.

„Tačiau „Barca“ apskritai yra linkusi paišlaidauti įsigydama žaidėjus“, – pabrėžė J. Felipo.

Ne mažiau svarbus aspektas negu pinigai Šarui yra ir galimybė aktyviai dalyvauti komandos komplektacijoje. Jeigu iki tol „Barcelona“ kalbėdamasi su lietuviu nebuvo linkusi jam to pažadėti, tai dabar katalonai, atrodo, yra pasirengę išpildyti Š. Jasikevičiaus troškimą turėti galimybę dėlioti sudėtį kartu su komandos vadovu Nacho Rodriguezu.

Svarbia detale gali tapti ir dabartinio vyriausiojo trenerio S. Pešičiaus likimas – Šaras iki šiol kaltina serbą dėl to, jog 2003-aisiais turėjo palikti mylimą Barseloną, tad apie mintis baigti trenerio karjerą ir prisidėti prie „Barcos“ vadovybės prakalbęs S. Pešičius greičiausiai nebus itin lietuvio pageidaujamas asmuo jo galimoje kito sezono darbovietėje.

Paskutinė, tačiau toli gražu ne menkiausia išaugusio katalonų susidomėjimo Š. Jasikevičiumi priežastis – trenerio validumas dirbti Ispanijos krepšinio lygoje. ACB pirmenybėse galioja taisyklė, jog vyriausiuoju komandos treneriu gali dirbti tik dvejus metus patirties turintis strategas, o Šaras šį reikalavimą gali išpildyti tik nuo šių metų sausio.

Nors pernai netrūko pranešimų apie tai, kad sutarties su lietuviu atveju „Barcelona“ „apiformintų“ viską taip, kad Š. Jasikevičius vadovauti galėtų net formaliai ir nebūdamas vyriausiuoju treneriu, tačiau ši pagaliau išpildyta sąlyga klubui neabejotinai pridės dar daugiau svertų derantis dėl sutarties.

Tad laisvą kėdę vyriausiojo trenerio pozicijoje po sezono atlaisvinsianti „Barca“ šią vasarą yra kaip reikiant nusiteikusi pakutenti „Žalgirio“ gerbėjų nervus.

Intriguojantis, bet neaiškus variantas

Kur kas labiau netikėtas nei katalonų susidomėjimas Šaru šią savaitę buvo pranešimas iš už kitos Atlanto pusės. Apie „Raptors“ vadovo Masai Ujiri pokalbį su treneriu iš Eurolygos komandos paskelbęs įtakingas ESPN apžvalgininkas Adrianas Wojnarowskis įskėlė diskusiją ne tik Lietuvoje, bet ir Šiaurės Amerikoje – ar Šaras jau yra pasiruošęs persikelti į NBA?Panašu, kad aiškiausią atsakymą į šį klausimą pateikė pats M. Ujiri, Basketnews.lt duomenimis dėl pokalbio su treneriu iš Toronto net atvykęs į Vilnių. Vienu iš keturių kandidatų – kartu Nicku Nurse‘u, Ettore Messina ir Ime‘u Udoka – stoti prie „Raptors“ vairo laikomas Šaras netruko susilaukti palyginimų su vienu geriausių NBA trenerių laikomu Bradu Stevensu, o jo pasiekimai Eurolygoje su vieną kukliausių biudžetų turėjusiu klubu sužavėjo net ir kanadiečius.

Vis dėlto, bent jau kol kas, Šaras nėra įvardijamas kaip pirminis „Raptors“ taikinys. „Sportsnet“ rašantis Toronto ekipos apžvalgininkas Michaelas Grange‘as tikina, kad tokiais turėtų būti laikomi N. Nurse‘as ir E. Messina, o Š. Jasikevičių jis laiko tik intriguojančiu, bet nepakankamai aiškiu variantu.

„Š. Jasikevičius laikomas ateities NBA treneriu, tačiau turint omenyje jo vos dviejų metų patirtį Europoje, šuolis iš „Žalgirio“ į Torontą jam gali tapti per sudėtingu“, – svarsto M. Grange‘as.

Tiesa, bent jau finansiniu aspektu „Raptors“ niekuo nenusileistų, arba net lenktų „Barceloną“. Buvusio vyriausiojo trenerio Dwane‘o Casey alga Toronte siekė 6 mln. JAV dolerių per metus, o mažiausiai iš visų NBA trenerių šio sezono pradžioje uždirbdavo dabar jau atleistas bei į Niujorką persikėlęs Davidas Fizdale‘as, Memfyje gavęs po 2,55 mln.

Geru pavyzdžiu Šarui gali tapti taip pat puikią karjerą Europoje turėjęs jo buvęs kolega Davidas Blattas, 2014-aisiais suraitęs parašą ant ketverių metų 20 mln. dolerių sutarties su Klivlando „Cavaliers“. Be abejo, didelę dalį (net iki 50 proc.) Šiaurės Amerikoje gaunamo atlyginimo pasiglemžtų mokesčiai, tačiau net ir tokiu atveju lietuvis Toronte galėtų tikėtis bent 2 mln. dolerių atlyginimo.

Be to, nepaisant kol kas menkai vertinamų Š. Jasikevičiaus šansų, daugelis „Raptors“ gyvenimą analizuojančių žurnalistų, o tarp jų ir M. Grange‘as, mano, jog M. Ujiri pasilikti variantai akivaizdžiai byloja norą iš pagrindų keisti komandos filosofiją. Iš pradžių pagrindiniu kandidatu laikytam Mike‘ui Buldenhozeriui pasirinkus Milvokio „Bucks“ klubą, M. Ujiri ėmė svarstyti vien vyriausiojo NBA trenerio patirties neturinčius trenerius.

Jeigu „Raptors“ vadovas nuspręstų kita linkme pasukti dar labiau ir atsisakytų minčių apie pastarąjį penkmetį D. Casey asistentu dirbusį N. Nurse‘ą, Š. Jasikevičiaus šansai gali netikėtai išaugti.

Vis dėlto bent jau kol kas „Žalgirio“ trenerio šansus iš Lietuvos čempionų žengti tiesiai į NBA vyriausiojo trenerio kėdę derėtų vertinti pakankamai atsargiai. O didelio dėmesio ruošdamasis LKL finalo serijai savo ateičiai už Atlanto, panašu, nėra linkęs skirti ir pats Šaras.

„Nenoriu daug komentuoti, nes noriu koncentruotis į finalą. Žinau, kad ir žaidėjai turi reikalų, o tai jau yra logiška, nes tai jau birželis. Nors ta informacija tikrai nustebino, nemaniau, kad viskas bus taip greitai“, – vakar po komandos treniruotės kalbėjo pats Š. Jasikevičius.

Ką gali pasiūlyti „Žalgiris“?

Akivaizdu, kad Šaro pasirinkimo atžvilgiu Kauno klubas šią vasarą labiau bus ne situacijos kontroliuotojas, o įkaitas. „Žalgirio“ biudžetas nėra „guminis“, o nepaisant Š. Jasikevičiaus nuolat pabrėžiamos „pasaulinio lygio“ klubo organizacijos, ribotos galimybės pritraukiant pajėgius krepšininkus gali tapti veiksniu, privesiančiu Š. Jasikevičių prie sprendimo palikti Kauną.

Pasak „Mundo Deportivo“, pagal praėjusią vasarą tarp „Žalgirio“ ir Šaro sudarytą sutartį, treneris per sezoną uždirba apie 600 tūkst. eurų. Parašą ant dviejų metų susitarimo padėjęs strategas pagal ją teoriškai turėtų likti Kaune ir kitąmet, tačiau akivaizdu – norėdami išlaikyti kaunietį gimtajame mieste, „Žalgirio“ vadovai turės dar labiau paišlaidauti.
Vis dėlto mažai tikėtina, kad apie 8 mln. eurų biudžetu disponuojanti komanda ryžtųsi vien treneriui išleisti daugiau nei aštuntadalį visų pinigų, tad vargu, ar ant Š. Jasikevičiaus sutarties „Žalgirio“ vadovai ryžtųsi suraityti septynženklį skaičių.

Tad didžiausi Kauno komandos koziriai – savas miestas, per dvejus metus įdėtas įdirbis ir visiška laisvė. Nors visa tai sukombinavus su netoli milijono eurų galinčia siekti alga gauname įdomų pasiūlymą, tačiau aukščiausią lygį ir vertę pasiekusiam bei naujų iššūkių galimai jau norinčiam Š. Jasikevičiui to gali būti maža.

alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama