Reklaminis skydelis

Svarbiausia – ne pergalės: kas lėmė L. Jameso persikėlimą į saulėtąją Kaliforniją?Nors pastarosiomis savaitėmis daugelio pasaulio sporto gerbėjų akys krypsta į planetos futbolo čempionatą, pirmadienį žinias iš Rusijos nustelbė geriausio pasaulio krepšininko LeBrono Jameso sprendimas.Pranešęs, kad nuo ateinančio sezono žais Los Andželo „Lakers“ klube, puolėjas sulaukė daugybės atsiliepimų ir komentarų, o tarp jį sveikinusių žmonių buvo ne tik kiti krepšininkai ar šio sporto atstovai, bet ir žymus futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius.

Toks LeBrono pasirinkimas nebuvo netikėtas – nors galimų karjeros stotelių krepšininkas turėjo ne vieną, daugelis buvo linkę manyti, kad jis rinksis būtent Los Andželo klubą.

Vis dėlto penkerius pastaruosius metus be atkrintamųjų varžybų likę „Lakers“ neatrodo kaip ta ekipa, kurią L. Jamesas turėjo rinktis siekdamas iškovoti kuo daugiau pergalių. Kas gi lėmė būtent tokį Karaliaus sprendimą?Neribotos galimybės

„Yahoo Sports“ apžvalgininkas Chrisas Mannixas priežastis, kodėl L. Jamesas pasirinko Los Andželą, išvardijo labai paprastai.

„Los Andželas – tai baseinai, kino žvaigždės ir galimybės. LeBronas šiame mieste turi namus ir bet kokiu atveju praleidžia visas vasaras. Be to, Los Andžele jis jau surado savo vaikams ir puikią mokyklą. Viena koja jis jau ir taip buvo įžengęs į pramogų pasaulį, kadangi turi prodiuserinę įmonę „Springhill Entertainment“. Toks sprendimas nėra itin susijęs su krepšiniu“, – teigia apžvalgininkas.

Gyvendamas Kalifornijoje visus metus L. Jamesas turės tiesioginį priėjimą prie visų šioje valstijoje suteikiamų pramogų pasaulio galimybių. Jis gyvens Holivudo pašonėje, o žinant jo įtaką krepšinio pasaulyje nebūtų nuostabu, jei ji pasitarnautų ir dar vienoje dimensijoje. Ko gero, neatsirastų nė vienas pramogų pasaulio atstovas, nenorintis turėti reikalų su L. Jamesu, o tai tik didina krepšininko vertę.Nors nepratęsdamas sutarties su Klivlando „Cavaliers“ LeBronas prarado apie 54 mln. JAV dolerių, neribotos galimybės Los Andžele jam turėtų sukrauti kur kas didesnį turtą. Kartu su „Lakers“ vadovu ir šio klubo ikona Magicu Johnsonu puolėjas artimiausiais metais turėtų tapti ryškiausia žvaigžde mieste, kuriame žvaigždžių koncentracija yra didžiausia pasaulyje.

O kaipgi krepšinis?

Kalbant apie L. Jameso galimybes Los Andžele siekti NBA čempionų titulų, rasti argumentų tokiam pasirinkimui yra sunkiau. Vis dėlto likti Klivlande LeBronas jau nebegalėjo.

Visiškai nustekenta ir NBA finale „Golden State Warriors“ nušluota „Cavaliers“ komanda artėjančiame sezone būtų dar vieneriais metais vyresnė, o šansai, kad ją papildytų ryškesnės žvaigždės, buvo itin migloti. Tačiau be „Lakers“ L. Jamesas turėjo ir kitų variantų.Hjustone jo išskėstomis rankomis laukė Chrisas Paulas ir Jamesas Hardenas. Nepaisant to, kad vietos „Rockets“ algų kepurėje – ne itin daug, komandos vadovas Darylas Morey neabejotinai būtų sugalvojęs gudrų planą, kaip LeBroną iš Klivlando gauti mainų būdu.

Filadelfijoje L. Jamesas taip pat būtų buvęs laukiamas svečias. Visą sezoną į šią komandą jį kvietę „76ers“ lyderiai Joelis Embiidas ir Benas Simmonsas vis dar nėra pirmo ryškumo žvaigždės, tačiau su tokiu potencialu jau po kelerių metų galės nuversti kalnus.

Ir vis tik LeBronas pasirinko „Lakers“. Žinoma, šis pasirinkimas atrodys kur kas logiškesnis, jeigu „ežeriniams“ pavyks prisivilioti ir Kawhi Leonardą. San Antonijuje nepatenkintas puolėjas jau buvo išreiškęs norą žaisti Los Andželo komandoje, tačiau svertai šioje situacijoje priklauso „Spurs“ organizacijai, kol kas už savo žvaigždę norinčiai per didelės kainos.Vis dėlto daug perspektyvių talentų savo rankovėje sukaupęs M. Johnsonas yra pasiryžęs už K. Leonardą atiduoti visai nemažai, tad tikėtina, kad dar šią savaitę „Lakers“ galės džiaugtis dviem superžvaigždėmis. Tačiau kol tai neįvyko, komandoje, be LeBrono, yra tik būrys antrus ar trečius metus lygoje žaisiančių krepšininkų, kurie savo piką turėtų pasiekti tik po keleto sezonų – tada L. Jamesui jau bus mažiausiai 35-eri.

Jeigu į Los Andželą neatvyks K. Leonardas, „Lakers“ sustiprėjimas atrodo itin miglotai. Paulas George‘as jau susiejo savo ateitį su Oklahomos „Thunder“, o DeMarcusas Cousinsas – su čempionais „Golden State Warriors“.

Be to, reikia nepamiršti ir to, kad LeBronas pirmą kartą savo karjeroje žais Vakarų konferencijoje, kuri šiuo metu yra gerokai pajėgesnė nei Rytų. Aštuonerius metus Rytuose karaliavęs krepšininkas buvo pripratęs iki NBA finalų neįjungti aukščiausios pavaros, tačiau artimiausius sezonus jo jau reguliariajame sezone laukia nemenki iššūkiai, ypač jeigu „Lakers“ nesulauks deramo pastiprinimo.

Tačiau žinant L. Jameso asmenybę vargu ar jis būtų sutikęs atvykti į Los Andželą be komandos vadovų pažado gerokai sustiprinti komandą, tad jau artimiausiomis dienomis galima tikėtis ir daugiau naujienų apie „Lakers“ naujokus. O iki tol LeBronui telieka džiaugtis savo pasirinkimu vertinant būsimą finansinę naudą ir džiaugsmus, kuriuos teikia gyvenimas Kalifornijoje.

alt
Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama