Reklaminis skydelis

„Žalgirio“ sudėties dėlionėje liko nemažai klaustukų: kokie pokyčiai dar laukia „Žalgirio“?Kauno „Žalgirio“ vadovai šią savaitę pradėjo dviem itin džiugiomis žiniomis savo gerbėjams – pratęsta sutartimi su Edgaru Ulanovu ir į komandą susigrąžintu „Žalgirio“ sistemos auklėtiniu Mariumi Grigoniu.Lietuvių branduolį suformavę kauniečiai pamažu dėlioja ir ateinančio sezono komandos gaires, tačiau jose vis dar yra likę keletas nežinomųjų. Tiesa, ne viskas priklauso nuo pačių „Žalgirio“ vadovų.

Du praėjusį sezoną Kaune rungtyniavę krepšininkai turi teisę iki liepos 15-osios palikti komandą. Axeliui Toupane‘ui priklauso vadinamasis „pliusas“, pagal kurį prancūzas gali likti „Žalgiryje“ ir kitam sezonui, o Aarono White‘o sutartį būtent iki šios datos gali išpirkti NBA komandos.

Pasak pranešimų, toks scenarijus yra labai tikėtinas. 2015-ųjų NBA naujokų biržoje 49-uoju šaukimu pakviesto A. White‘o teisės priklauso Vašingtono „Wizards“ klubui, kuris ir turi teisę išpirkti 25-erių skrajojančio amerikiečio sutartį. Nors kiek anksčiau manyta, kad į aukščiausias pozicijas Rytų konferencijoje taikantys „burtininkai“ rizikuoti su Europoje žaidžiančiu amerikiečiu veikiausiai nesiryš, dabar sustiprinti atsarginių siekianti JAV sostinės ekipa rimtai svarsto galimybę išbandyti naują veidą lygoje.Tiesa, „Žalgiriui“ A. White‘o praradimas tam tikra prasme taptų ir naudingu. Jeigu amerikietis nuspręstų pasukti į kitą Atlanto pusę, iš savo arba klubo kišenės Kauno klubui turėtų atseikėti bent pusę milijono JAV dolerių. Žinant tai, kad dabar puolėjas Laikinijoje sostinėje gauna apie 200-300 tūkst. eurų, naujokui kauniečiai turėtų nemenką pinigų sumą.

Į kitą Atlanto pusę persikelti siekia ir A. Toupane‘as. Nors prancūzas pats gali pratęsti bendradarbiavimą su „Žalgiriu“, praeityje NBA jau žaidusio puolėjo tikslas aiškus – sugrįžti į pajėgiausių pasaulio krepšininkų būrį. Šiam tikslui net agentūrą pavasarį pakeitęs Prancūzijos rinktinės puolėjas šiuo metu laukia pasiūlymų bei turi dar beveik dvi savaites tam, kad išpildytų savo siekį.Vis dėlto net ir neradęs vietos NBA klubuose, A. Toupane‘as „Žalgiryje“ greičiausiai neliktų. Tą byloja pirmieji dideli „Žalgirio“ šios vasaros pirkiniai – Thomasas Walkupas ir M. Grigonis. Abu šie krepšininkai dalinai atimtų laiką iš A. Toupane‘o, jei šis liktų Kaune – amerikietis geriausiai jaučiasi atakuojančio gynėjo arba įžaidėjo, o lietuvis – atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose. Pridėjus komandoje liekančius E. Ulanovą ir Artūrą Milaknį, Lietuvos čempionų gretose būtų penki dviejų pozicijų žaidėjai – vienu per daug tradicinei „viena pozicija – du žaidėjai“ rotacijai.

Jei A. White‘o ir A. Toupane‘o atvejais sprendimai priklauso nuo pačių žaidėjų ir NBA klubų norų, tai likusias pozicijas „Žalgirio“ vadovai turės užpildyti patys. O renkasi jie atsakingai, kadangi tai – bene svarbiausia komplektacijos dalis.

Žvelgiant į dabartinę sudėtį, akivaizdu, kad Kauno komandai trūksta dviejų įžaidėjų, o tą kalbėdamas su Basketnews.lt patvirtino ir ekipos vadovas Paulius Motiejūnas.

„Ieškome dviejų įžaidėjų – pagrindinio ir jo dublerio“, – tikino „Žalgirio“ direktorius.

Taip jau susiklostė, kad kol kas vieninteliai žaidėjai, turėję svarius vaidmenis komandoje, tačiau palikę Lietuvos čempionus po sezono, ir yra įžaidėjai – Kevinas Pangosas, Beno Udrihas ir Vasilije Micičius. Vieno iš jų, tikėtina, V. Micičiaus vietą užims taip pat kurti itin mėgstantis Th. Walkupas, tuo tarpu ties likusiomis dviem pozicijomis „Žalgirio“ galvos šiuo metu intensyviai dirba.

Pagrindinio žaidimo kūrėjo rolę P. Motiejūnas ir Šarūnas Jasikevičius, ko gero, buvo numatę Nigelui Williamsui-Gossui, tačiau susitarimo su šiuo Europoje geidžiamo gynėju pasiekti kauniečiams nepavyko – jį nugvelbė trejų metų sutartį pasiūlę Pirėjo „Olympiakos“ vadovai.

Tad kol pranešimų apie kitus „Žalgirio“ taikinius nėra, klubo vadovai, ko gero, žvelgia ir į prasidedančią NBA Vasaros lygą – būtent šiame būsimais NBA talentais praskiestame turnyre žaidėjų ieško daugelis Europos ekipų.

Tiesa, be Th. Walkupo ir M. Grigonio įsigijimo, P. Motiejūnas komandos gerbėjams turi ir dar vieną gerą žinią. Nors pastarąjį mėnesį vis išlįsdavo pranešimų apie tai, jog garsiausi Europos klubai domisi sezono pabaigoje žibėjusiu Brandonu Daviesu, Kauno ekipos vadovas paneigė, kad amerikietis gali palikti Laikinąją sostinę.„Jo agentą informavome, kad Brandono niekam neparduosime, – tinklalapiui Basketnews.lt tikino P. Motiejūnas. – Jis turi sutartį ir lieka Kaune.“
Tad didžiausi klaustukai „Žalgiryje“ kol kas kabo ties dviem žaidimo kūrėjų vietomis ir dviem bene atletiškiausiais komandos žaidėjais. Labiausiai realu, kad netrukus į komandos vadovus dominančių žaidėjų sąrašą bus pradėti įtraukinėti ne tik įžaidėjai, bet ir atletiški aukštaūgiai – Kauno klubui gali tekti susitaikyti su galingais dėjimais džiuginusio A. White‘o išvykimu. Tuo tarpu A. Toupane‘o galimai paliksima skylė „Žalgiryje“, panašu, jau yra užlopyta.Kito sezono „Žalgirio“ sudėtis:

Įžaidėjai: Paulius Valinskas, naujokas, naujokas;

Atakuojantys gynėjai: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis;

Lengvieji krašto puolėjai: Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane‘as (?);

Sunkieji krašto puolėjai: Paulius Jankūnas, Aaronas White‘as (?), Gytis Masiulis;

Vidurio puolėjai: Brandonas Daviesas, Antanas Kavaliauskas, Laurynas Birutis.

alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama