Reklaminis skydelis

Finalo ketverto savo mieste sulaukęs baskas tiki ir Kaunu: Eurolyga turi pasirūpinti krepšinį mylinčiais miestaisPasakišką praėjusį sezoną sužaidęs Kauno „Žalgirio“ klubas Eurolygos kovas pirmą kartą per beveik du dešimtmečius užbaigė žengdamas iki paskutiniojo jų akordo – finalo ketverto turnyro, vykusio Belgrade.Keli tūkstančiai žaliai-baltų aistruolių vyko į Serbijos sostinę palaikyti kauniečių, kuriems atsidūrus tarp Europos krepšinio milžinų pavyko nepasimesti – kovą dėl trečiosios vietos prieš Maskvos CSKA laimėję žalgiriečiai užlipo ant bronzinio turnyro pakylos laiptelio.Vis tik savo mylimą komandą į Belgradą išlydėję ir pasakišką atmosferą kartu su turkų aistruoliais miesto gatvėse sukūrę „Žalgirio“ sirgaliai turi ir dar vieną svajonę – kartas nuo karto šalyje vis iškyla diskusijos apie paties Kauno galimybes sukviesti pajėgiausias Eurolygos ekipas bei organizuoti finalo ketverto turnyrą. Šios diskusijos ypač suaktyvėjo pastaraisiais metais, „Žalgiriui“ iš silpno turnyro vidutinioko tapus grėsminga jėga, kurią tinkamai vertina bet kuris Europos grandas.

„Kartais reikia priimti sprendimus, paremtus nori grąžinti kažką tiems, kurie to nusipelnė, – pristatydamas ateinančių metų finalo ketverto šeimininkę – mažiau nei 250 tūkst. gyventojų turintį Baskijos regiono miestą Vitoriją – birželio pradžioje sakė Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, suteikdamas vilties ir „Žalgirio“ aistruoliams. – Vitorija nusipelnė šio pripažinimo dėl savo gilių krepšinio tradicijų ir įdirbio.“

Vis tik dėl teisės organizuoti finalo ketvertą Vitorijai teko gerokai paplušėti. Kaip atskleidė Baskijoje leidžiamo sporto žurnalo „El Correo“ redaktorius Carlosas Perezas de Arrilucea, Vitorijos „Baskonios“ klubo vadovai šios teisės siekė metų metus bei dėl to niekad nenustojo įkalbinėti J. Bertomeu.„Baskonios“ vadovai ilgai svajojo surengti finalo ketvertą, tačiau šios galimybės išsipildymas prie realybės priartėjo tik prieš kurį laiką“, – atskleidė baskų regione leidžiamo leidinio redaktorius.

Ne vienerius metus apie galimybę į Kauną atvežti stipriausių Europos komandų kovas šneka ir „Žalgirio“ bei miesto vadovai, tačiau kol kas tai – tik abstrakčios kalbos.

Kokios yra Laikinosios sostinės galimybės įkalbėti Eurolygos vadovybę ir kuo Kaunas yra panašus į jau už 9 mėnesių turnyro kulminaciją organizuosiančią Vitoriją?

Apie tai – Alfa.lt pokalbis su Baskijos regiono krepšinio virtuvėje besisukančiu C. P. de Arrilucea.

Kai Eurolyga paskelbė, kad ateinančių metų finalo ketvertas bus rengiamas Vitorijoje, Jordi Bertomeu teigė, jog šis miestas finalo ketverto laukė jau labai ilgą laiką. Ar anksčiau Vitorija turėjo realių galimybių rengti finalo ketvertą? Ar tikėjotės tų naujienų, kurios buvo paskelbtos gegužę?

– Joseanas Querejeta („Baskonia“ klubo prezidentas – Alfa.lt) ilgą laiką svajojo surengti finalo ketvertą Vitorijoje. Jis metų metus bandė dėl to įtikinti J. Bertomeu. Aš pats tik prieš du mėnesius sužinojau apie tai, kad Vitorija turi gerus šansus. Buvome savo naujienų portale paleidę kelias naujienas apie tai, tačiau tuo metu nedaugelis mumis tikėjo. Vis tik galiausiai tai nutiko.Kai kalbama apie Kauno šansus rengti finalo ketvertą, daugelis pabrėžia viešbučių ir infrastruktūros problemas. Kaunas neturi viešbučio, galinčio priimti visų komandų atstovus ir žaidėjus, jau nekalbant apie visus sirgalius iš Europos, kurie tiesiog netilptų Kauno mieste. Vitorijos miestas yra panašaus dydžio į Kauną. Kokia situacija ten ir kaip spręsite galimai iškilsiančias apgyvendinimo problemas?

– Panaši situacija yra ir Vitorijoje. Pagrindinės problemos yra nedidelė viešbučių pasiūla ir susisiekimas. „Baskonios“ ir miesto vadovai mano, kad sirgaliai galės surasti daug vietų gyventi netoli Vitorijos – Sen Sebastijane, Bilbao, Logrono, ar netgi Burgose. Iš šių miestų iki „Buesa“ arenos Vitorijoje trunka nuvažiuoti vos apie valandą, tad sirgaliams neturėtų iškilti didelių problemų.

Visi matėme, kiek daug problemų rengdamas Čempionų lygos finalą turėjo Kijevas. Jis nėra priskiriamas prie Vakarų Europos, labiau yra rytinėje dalyje, kaip ir Kaunas. Ar nemanote, kad tai galėjo sumenkinti Rytų Europos šansus ir Eurolygos vadovai bus atsargesni rinkdamiesi kur rengti finalo ketvertą?

– Asmeniškai manau, kad tai nesutrukdys Kaunui ir jis netrukus galės surengti finalo ketvertą. Vitorija galimai atidarė duris mažiems miestams, o regiono faktorius nėra toks reikšmingas.

Eurolyga paskutinius du finalo ketvertus skyrė teoriškai mažesnėms rinkoms – ne tik Vitorijai, bet ir Belgradui. Ar tai sutapimas, o galbūt tai gali tapti nuolatiniu dalyku?

– Manau, kad Eurolyga ir ateityje šią galimybę skirs ir mažiems, ir dideliems miestams. Jie juk privalo pasirūpinti miestais, kurie iš tiesų myli krepšinį – finalo ketvertai negali būti rengiami vien tik žemyno metropoliuose, kuriems krepšinis rūpi ne taip stipriai.

Ar girdėjote apie galimą pelną iš finalo ketverto, kurį Vitoriją galėtų gauti? Ar apskritai šis renginys gali būti pelningas, o galbūt tai – tik prestižo reikalas?

– Vitorija jau rengė Ispanijos Karaliaus taurės turnyrą, kur dalyvavo aštuonios komandos ir atvyko septynių ekipų sirgaliai iš kitų miestų, tačiau sunku apskaičiuoti pelną ir bendrą naudą, kurią galėtų atnešti Eurolygos finalinės kovos. Vis dėlto Ispanijos krepšinio lyga neseniai pateikė savo skaičiavimus, jog paskutinio Karaliaus taurės turnyro pelnas siekė net apie 21 mln. eurų. Žinoma, yra ir prestižo reikalas rengiant finalo ketvertą, tačiau galiu lažintis, kad „Baskonia“ ir miestas nepraras pinigų rengdami jį.

Ar „Baskonios“ komanda specialiai stiprinasi kitam sezonui turėdama omenyje, kad pati organizuos finalo ketvertą?

– Nemanau. „Baskonia“ visada formuoja sudėtį taip, kad patektų į finalo ketvertą. J. Querejeta kiek anksčiau tikino, kad biudžetas artimiausiu metu išaugs, tačiau nedaug ir tik dėl naujo pagrindinio rėmėjo („Kirolbet“ lažybų bendrovės – Alfa.lt).

Kokia yra jūsų asmeninė nuomonė dėl Kauno galimybių rengti finalo ketvertą?

– Pasikartosiu, tačiau Kaunas ir jo tradicijos tikrai nusipelno finalo ketverto. Kaune yra aukščiausio lygio „Žalgirio“ arena ir didelė meilė krepšiniui.Marius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis